Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Canon EOS M czy M10 do obiektywów EF-S do architektury wnętrz

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon EOS M czy M10 do obiektywów EF-S do architektury wnętrz

    Cytat Zamieszczone przez chrisNI Zobacz posta
    Czytam was I śmiech mnie bierze Jak można poròwnywać fotografie wykonaná bezlusterkowcem a telefonem komòrkowym.
    Można, jak najbardziej. I dla niektórych telefon da lepsze efekty

    @arcphoto: nikt nie ma pretensji, że fotografia nie jest Twoją pasją. Jednak z dobrą fotografią jest (zakładam, że bliżej Ci do projektowania) jak z architekturą: kilkanaście lat temu (dobrze, trochę wcześniej) w użyciu był papier i ołówek (nie tak jak dziś komputer), a niektóre projekty do dziś budzą podziw. Nie dlatego, że ich twórcy używali pergaminu ze skóry jednorożców, i ołówków z "drzewa dobrego i złego", tylko dlatego, że wiedzieli co robią. Podobnie jest z fotografią: jeśli robisz to z przymusu, i nie zamierzasz poświęcić czasu na nauczenie się najpierw fotografii, a potem fotografii architektury, to jest bardzo mała szansa na poprawne zdjęcia. Nie mówię o dobrych zdjęciach, tylko o poprawnych.
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 12-03-2016 o 22:22

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS M czy M10 do obiektywów EF-S do architektury wnętrz

    Cytat Zamieszczone przez chrisNI Zobacz posta
    Czytam was I śmiech mnie bierze Jak można poròwnywać fotografie wykonaná bezlusterkowcem a telefonem komòrkowym.
    Oczywiście że można. Porównania są rozwijające i poszerzają perspektywy. W niektórych sytuacjach dobry aparat w telefonie jest najlepszy, bo jedyny .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13
    Bywalec Awatar chrisNI
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Newry
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: Canon EOS M czy M10 do obiektywów EF-S do architektury wnętrz

    IMHO to forum ludzi uzależnionych o fotografii ktòrzy zawsze majá coś pod ręká gotowego do strzału.
    Ja I wielu moich znajomych nigdy Nie ruszam się z domu Nie majác czegoś sensownego w kieszeni. Może nie nadĂ*żam ale dla mnie telefon służy do telefonowania ... No może jeszcze korzystania z aplikacji foto, oraz bezprzewodowego podgládu z foto aparatu czy drona. Ale Jak to mòwiá na bezrybiu ... Więc muszę się z tobá zgodzić w tej kwesti

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS M czy M10 do obiektywów EF-S do architektury wnętrz

    Cytat Zamieszczone przez arcphoto Zobacz posta
    2. Nie wiedziałem że tyle negatywnych emocji można wyzwolić takim pytaniem. Niestety nie podzielam Waszej pasji i fotografia mnie w żaden sposób nie pociąga. Niestety zdjęcia wnętrz muszę wykonywać sam, często inwestorzy nie życzą sobie obcych w domach, nie wspominając o sesji fotograficznej. Stąd takie podejście do sprawy. Wolny czas który mam poświęcam na rozwój swojego zawodu, nie na fotografię. Stąd proszę Was o wskazanie jaki obiektyw najlepiej dobrać do Sony NEX 5N w zamian za tą Sigmę 10-20, do 1500zł. Dziękuję.
    Mnie też to zawsze zdumiewa - ta agresja i pretensje do ludzi szukających porady. Bo niby musisz mieć kwalifikacje żeby zapytać o coś na forum.
    Spróbuj na zagranicznych forach - tam jest o wiele więcej uprzejmości dla początkujących.

    Zrobisz podobne zdjęcia bezlusterkowcem czy nowszą lustrzanką Canona. Obecne korpusy czy to M czy lustrzaniki format APSC są zauważalnie lepsze niż 500D. Jeśli chodzi o automatyczne tryby Canon nigdy nie był tu przodownikiem, ale Scene Intelligent Auto (A+) jest pewnie lepsze niż poprzednie Auto. Poza tym nowy 1300d (Rebel T6) ma nowy tryb "White Priority" który może pomoże z automatyką bieli w sztucznym świetle, gdzie Canony były po prostu kiepskie, nawet (szczególnie) w porównaniu z iPhonem.

    Zrobisz zupełnie przyzwoite zdjęcia wnętrz tym sprzętem metodą prób i błędów. Być może Sony się nawet lepiej nadaje do Twoich celów, ale skoro miałeś Canona a nie masz ochoty wnikać, może być łatwiej z Canonem.

    Oczywiście jeśli chcesz słuchać porad forumowych, i zrobić zdjęcia na poziomie olimpijskim, to w Polsce nie znajdziesz nikogo, kto takie robi, a na prawdziwego miszcza i tak nie byłoby Cię stać. A sam zrobisz knoty, bo robienie zdjęć jest bardzo trudne i lepiej nie próbować, bo jak Ci nie wyjdzie to wpadniesz w nieodwracalną depresję. Musiałbyś się uczyć 20 lat - poddaj się i od razu lepiej upij się profilaktycznie z tej zgryzoty i nie przychodź tu więcej.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 13-03-2016 o 14:42
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 334

    Domyślnie Odp: Canon EOS M czy M10 do obiektywów EF-S do architektury wnętrz

    Brawo, Panie Kolego! Też nie rozumiem takich postaw krucjatowych, jak prezentowanych przez rycerza o zawołaniu chrisNI.

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS M czy M10 do obiektywów EF-S do architektury wnętrz

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Mnie też to zawsze zdumiewa - ta agresja i pretensje do ludzi szukających porady. Bo niby musisz mieć kwalifikacje żeby zapytać o coś na forum.
    Spróbuj na zagranicznych forach - tam jest o wiele więcej uprzejmości dla początkujących.

    Zrobisz podobne zdjęcia bezlusterkowcem czy nowszą lustrzanką Canona. Obecne korpusy czy to M czy lustrzaniki format APSC są zauważalnie lepsze niż 500D. Jeśli chodzi o automatyczne tryby Canon nigdy nie był tu przodownikiem, ale Scene Intelligent Auto (A+) jest pewnie lepsze niż poprzednie Auto. Poza tym nowy 1300d (Rebel T6) ma nowy tryb "White Priority" który może pomoże z automatyką bieli w sztucznym świetle, gdzie Canony były po prostu kiepskie, nawet (szczególnie) w porównaniu z iPhonem.

    Zrobisz zupełnie przyzwoite zdjęcia wnętrz tym sprzętem metodą prób i błędów. Być może Sony się nawet lepiej nadaje do Twoich celów, ale skoro miałeś Canona a nie masz ochoty wnikać, może być łatwiej z Canonem.

    Oczywiście jeśli chcesz słuchać porad forumowych, i zrobić zdjęcia na poziomie olimpijskim, to w Polsce nie znajdziesz nikogo, kto takie robi, a na prawdziwego miszcza i tak nie byłoby Cię stać. A sam zrobisz knoty, bo robienie zdjęć jest bardzo trudne i lepiej nie próbować, bo jak Ci nie wyjdzie to wpadniesz w nieodwracalną depresję. Musiałbyś się uczyć 20 lat - poddaj się i od razu lepiej upij się profilaktycznie z tej zgryzoty i nie przychodź tu więcej.
    W zasadzie powiedziałeś już wszystko i rzeczywiście można by zamknąć forum, bo nic więcej dodać się już nie da .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17

    Domyślnie Odp: Canon EOS M czy M10 do obiektywów EF-S do architektury wnętrz

    Może podepnę się pod ten temat, żeby nie robić śmietnika na forum

    Chciałabym kupić sprzęt, który będzie wykorzystywany do robienia zdjęć mebli i wnętrz. Różnych pomieszczeń całościowo (i większych i mniejszych, jak np łazienki 3m2..), ale i szczegółów mebli typu uchwyty itp.
    Nie miałam nigdy lustrzanki, parę lat temu były w użyciu jakieś cyfrówki, później przestawiłam się na cykanie zdjęć smartfonami - więc jak się domyślacie, moja wiedza nt fotografii oscyluje w okolicy zera, ale chciałabym rozwinąć trochę bardziej stronkę i fb firmową poprzez estetyczne zdjęcia realizacji.

    Nie szukam sprzętu, który zrobi wszystko za mnie, chcę się nauczyć najpierw podstaw fotografii, później może i ciut więcej, ale chcę na czymś zdobywaną powoli wiedze praktykować, stąd prośba o pomoc w wyborze pierwszego sprzętu.

    Przede wszystkim jaki aparat wybrać?
    Następnie - jaki obiektyw? Czytałam co nieco o tym, że te niepełnoklatkowe mają inną rzeczywistą wartość ogniskowej, ale zanim w ogóle obiektyw to muszę się decydować na body?

    Nastawiam się na pewno na korzystanie ze statywu (przyda się w gorzej doświetlonych miejscach gdy miałabym stosowac dłuższe czasy naświetlania?).

    Będę wdzięczna za tolerancję wobec mojego niedoświadczenia. Pomożecie coś?

  8. #18
    Bywalec Awatar chrisNI
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Newry
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: Canon EOS M czy M10 do obiektywów EF-S do architektury wnętrz

    Łazienki 3x2 tobędziesz potrzebował naprawde szerokiego szkła . Nie piszesz jaki masz budzet bo to istotne kryterium do zakupu. Koledzy tu forsujá troche telefony... Ale jeden lubi rybki drugi grzybki ja telefon używam do kontaktòw a kamerę jako notatnik natomiast co do korpusu miałem eos m ( tzn. Moja polowica) I teraz zmieniliśmy na M3 ...IMHO Jak dla mnie j.j Nie urywa ... Może mam za duże wymagania. Znajomy używa Fuji X-T1 i jestem pod wrażeniem .

  9. #19

    Domyślnie Odp: Canon EOS M czy M10 do obiektywów EF-S do architektury wnętrz

    Cytat Zamieszczone przez chrisNI Zobacz posta
    Łazienki 3x2 tobędziesz potrzebował naprawde szerokiego szkła . Nie piszesz jaki masz budzet bo to istotne kryterium do zakupu. Koledzy tu forsujá troche telefony... Ale jeden lubi rybki drugi grzybki ja telefon używam do kontaktòw a kamerę jako notatnik natomiast co do korpusu miałem eos m ( tzn. Moja polowica) I teraz zmieniliśmy na M3 ...IMHO Jak dla mnie j.j Nie urywa ... Może mam za duże wymagania. Znajomy używa Fuji X-T1 i jestem pod wrażeniem .
    Wstępnie myślalam wydać do 3 tys, ale jeśli zajdzie potrzeba to znajdzie się i więcej.

  10. #20
    Bywalec Awatar chrisNI
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Newry
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: Canon EOS M czy M10 do obiektywów EF-S do architektury wnętrz

    @meble fotografowanie pomieszczeń... Nie wiem do jak ich zastosowań ??? PoglĂ*dowo, katalogi ? Kiedyś myślałem że tanio ogarnę temat ...teraz bez kilku speedlightòw I PocketWizardòw Nie podejmie tematu

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •