Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Szelki dla ślubniaka

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Szelki dla ślubniaka

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ... i jeszcze w między czasie wyjść z kościoła na papierosa
    Mistrz! Dzięki.
    Miłego dnia
    moja www

  2. #22
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie Odp: Szelki dla ślubniaka

    Jestem po pierwszym weselu ze skórzanym Corio od Reporterstrap. Moje krótkie przemyślenia na szybko są takie.

    Pasek świetnie wykonany, dobrze dopasowuje się do ciała. Pomimo tego, że skóra z paska była jeszcze trochę sztywna, z biegiem czasu jak mijał mi dzień zaczęła się fajnie układać do ciała. Po całym dniu i wieczorze nie odczuwałem po powrocie do domu, że nosiłem na ramionach sprzęt.
    Przez cały czas miałem do dwóch pełnych klatek lampy błyskowe i działało mi się z takim zestawem na prawdę dobrze. Aparaty bez najmniejszego programu "chodziły" na pasku.

    Na stronie producenta są pokazane dwa sposoby noszenia Corio:
    wersja paska 35

    i wersja 40

    Ja posiadam 35-tkę (z mniejszym X na plecach). Używam go w sposób odwrotny niż na zdjęciu, czyli podwójna część paska z regulacją jest u mnie na ramionach. Dlaczego? Od razu go tak założyłem, bo wydawało mi się to naturalne ułożenie. Ponadto aparaty chyba nie mają "przeszkody" będąc na dole (początku nakładających się dwóch warstw skóry). Poza tym jestem szczupłą osobą i wydaje mi się, że "podwójny" pasek na ramionach bardziej niweluje ciężar zestawu.

    Corio wygląda elegancko. Sam X jest niewielki, nie przytłacza. Ma go ułożony na plecach mam na środku, nie ma efektu "klejenia się" skóry do koszuli.

    Polecam każdemu, kto szuka dobrze wykonanego, eleganckiego skórzanego paska na dwa aparaty

  3. #23
    Początki nałogu Awatar Flanel
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    44
    Posty
    300

    Domyślnie Odp: Szelki dla ślubniaka

    Odgrzebuję wątek, bo stoję przed zakupem.

    Waham się czy kupić Rebel slim czy oszczędzić 200 pln i kupić Reporter Corio (20/35)

    200 to dużo i nie - ale lubię wiedzieć za co płacę - za mało opinii porównawczych i nadal nie wiem co wybrać.

    Help

  4. #24
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Szelki dla ślubniaka

    na twoim miejscu, jeśli masz taką możliwość to przymierzył bym oba modele i wybrał ten który bardziej Ci się spodoba po pomacaniu

  5. #25
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie Odp: Szelki dla ślubniaka

    Cytat Zamieszczone przez Flanel Zobacz posta
    Odgrzebuję wątek, bo stoję przed zakupem.
    Flanel do mojego poprzedniego wpisu nadmienię, że dzięki uprzejmości Reportera dokonałem drobnej modyfikacji Corio.
    Jak wspominałem noszę szelki odwrotnie niż na prospektach (podwójna nośna część paska na ramieniu). Poprosiłem o dodanie do elementu nośnego odcinka skóry o długości 11 cm. Po prostu (przede wszystkim) przy pionowych kadrach brakowało mi tego elementu, by komfortowo użytkować aparat.
    Jutro wykonam zdjęcia i wrzucę do wątku by pokazać jak finalnie to wygląda.

    Jeśli chodzi o skórzany pasek to myśląc o tym temacie, każdy w domyśle mówi Rebeal. Użytkowałem podczas jednych z warsztatów Rebela i powiem, że klasa akcesorium. Finalnie wybrałem tańszy produkt od Reporterstrao, ale... cena w tym przypadku nie oznacza jakości, sprzęt jest wykonany rewelacyjnie.

    Najgorzej jest to, że w sklepach nie ma nigdzie skórzanych szelek Rebela i Reportera, by spokojnie je porównać.

    Reasumując. Nikomu nie doradzam... mam Reporterstrao Corio i jestem happy

  6. #26
    Początki nałogu Awatar Flanel
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    44
    Posty
    300

    Domyślnie Odp: Szelki dla ślubniaka

    Dzięki za informacje. Jednak wybrałem Rebel East slim ( gold ). Nie mogąc się zdecydować, i nie widząc zbytniej różnicy w opiniach ( choć w ankiecie na fb wygrał Rebel ) postanowiłem via FB napisać do obu firm zapytanie w czym ich paski są lepsze. Reporter nie odpisał do dziś. Rebel ładnie mi wszystko wyjaśnił i przegadaliśmy 2 dni. Dla mnie liczy się podejście do klienta, i tu Rebel wygrał.

  7. #27
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Szelki dla ślubniaka

    Mam Rebela a tym że zwykłego, nie wąskiego. Rzeczy o które się obawiałem nie występują. Skóra nie zabarwiła koszuli, pomimo że lało się ze mnie. wygodnie pracowało się w trybie portretowym, choć aparaty nie waliły o ziemie kiedy klękałem. Skrzypienia póki co nie zauważyłem. Skóra się nie wrzyna w ramiona, jest co najmniej tak wygodna jak materiał sztuczny na poduszkach.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  8. #28
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Szelki dla ślubniaka

    A czy korzysta Ktoś z Forumowiczów tego wzoru szelek?

    GGS Fotospeed F7 - Akcesoria drobne - Foto - Sklep internetowy Cyfrowe.pl

    Bardzo proszę o spostrzeżenia i opinie.
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •