Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: statyw+parasolka za nieduże pieniądze

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    51

    Domyślnie statyw+parasolka za nieduże pieniądze

    Witam.
    Szukam zestawu reporterskiego, a dokładniej statywu z uchwytem lampy błyskowej i parasolki rozpraszającej (statyw min 200cm, parasolka o średnicy min 100cm)
    Pytam ponieważ szukam zestawu do 200zł i nie wiem czy znajdę coś w tej kwocie co będzie dawać radę.
    Ktoś ma coś sprawdzonego i godnego polecenia?

  2. #2

    Dołączył
    Sep 2014
    Miasto
    Kielce
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: statyw+parasolka za nieduże pieniądze

    Witam. Mam kilka statywów oświetleniowych marki F&V model 803 (wysokość 70-230cm) koszt ok 50 zł. uniwersalne mocowanie lampy systemowej z możliwością podpięcia parasolki 37zł. Parasolka transparentna np 110cm 35zł (większość tych przystępnych cenowo parasolek jest identycznej jakości). Suma 122zł.Na Alledrogo można kupić również całe zestawy za mniej niż 170zł. Czy będzie dawać rade to już zależy gdzie to będzie stosowane, jaka masz lampę systemową i do jakiego typu fotografii chcesz tego używać.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: statyw+parasolka za nieduże pieniądze

    Jeśli chodzi o zastosowanie to doświetlanie postaci w ciągu dnia przy zdjęciach portretowych.
    Sprzęt: lampa yongnuo yn568exII plus 430 canona. Lampy się sprawdzają, szczególnie yn bo canon trochę za słaby w mocy.
    To co mi napisałeś to trochę za mało stabilne, miałem z F&V doczynienia i wolał bym już nawet za sam statyw dać 200zł byle by był w miarę przyzwoity.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: statyw+parasolka za nieduże pieniądze

    Cytat Zamieszczone przez turnau Zobacz posta
    miałem z F&V doczynienia i wolał bym już nawet za sam statyw dać 200zł byle by był w miarę przyzwoity
    Nie zwracaj uwagi na naklejkę z nazwą producenta, ale na cenę. Statywy klasy cenowej tego "803" niezależnie od naklejki są praktycznie takie same, od biedy utrzymają lampę z parasolką w pomieszczeniu,w plenerze sprawdzą się, jeśli ktoś będzie je przytrzymywał (zresztą jak każde inne).
    Mogę się sprawdzić zbliżone do "806" (ok. 75zł), są odmiany z zaciskami (szybkie, ale czasem zaciski przestają trzymać) i z tradycyjną śrubą. Uchwyt do lamp - tu już lepiej coś konkretniejszego, jeśli Manfrotto za drogie, to może Phottix z serii Varos?
    Jak chcesz używać tego w plenerze, to najbezpieczniejszy jest asystent (ktokolwiek asekurujący statyw), obciążenie nóżek workami z piaskiem może wystarczyć, podobnie jak obciążniki takie jak na boomach, ale przy mocnym podmuchu w parasolkę i tak poleci.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: statyw+parasolka za nieduże pieniądze

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Nie zwracaj uwagi na naklejkę z nazwą producenta, ale na cenę. Statywy klasy cenowej tego "803" niezależnie od naklejki są praktycznie takie same, od biedy utrzymają lampę z parasolką w pomieszczeniu,w plenerze sprawdzą się, jeśli ktoś będzie je przytrzymywał (zresztą jak każde inne).
    w kontekście całej wypowiedzi a nie tylko tego co zacytowałeś,wykluczyłem te statywy a nie aprobowałem , więc mnie źle zrozumiałes
    ale mniejsza o to, szukam po internetach ale nic ciekawego nie widzę, chyba będę musiał wyłożyć trochę wiecej

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: statyw+parasolka za nieduże pieniądze

    Obawiam się, że dobrze zrozumiałem
    Jeśli chcesz solidne, to szukaj "c-standów", ale z wygodą i mobilnością będzie ciężko.
    Mam i używam zarówno w-803 jak i w-806 (funsports), i moje wrażenia są takie, że nawet te 803 nadają się do pleneru, ale jeśli ktoś je asekuruje (albo nie ma wiatru). Te drugie (806) są stabilniejsze, ale znowu, jeśli trafią się podmuchy wiatru, to i te statywy (także z niewielkim dociążeniem, np. butelka mineralnej = 1.5kg) potrafią polecieć. Chcę przez to powiedzieć, że nawet te najtańsze, najmniejsze i najlżejsze mogą się sprawdzić, ale nie liczyłbym na to, że można postawić statyw, powiesić na nim lampę i parasolkę, i spokojnie zająć się zdjęciami, nie myśląc, czy przypadkiem całość nie "zaliczy przyziemienia" - chyba, że obciążenie będzie naprawdę solidne (i nisko).
    Kiedyś czytałem o "przybijaniu" statywów do ziemi szpilkami od namiotów

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2014
    Miasto
    Kielce
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: statyw+parasolka za nieduże pieniądze

    Za 200 zł będzie bardzo ciężko kupić stabilny i solidny zestaw. Dobry pomysł z śledziami ewentualnie worki z piaskiem jeżeli ma się do czynienia z w803. Z resztą wszystko już ujął r_m.

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: statyw+parasolka za nieduże pieniądze

    Panowie dzięki za wskazówki, wezmę 806

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •