Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Światłomierz SEKONIC L-478DR nie wyzwala lamp canon z Pocket Wizard :(

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2016
    Miasto
    Dublin, Ireland
    Posty
    2

    Domyślnie Światłomierz SEKONIC L-478DR nie wyzwala lamp canon z Pocket Wizard :(

    Witam
    Kupiłem światłomierz SEKONIC L-478DR i mam problem z wyzwoleniem błysku na lampach systemowych Canon dodam że posiadam dwie lampy systemowe Canon 600EX-RT i Pocket Wizard TT5,mini TT1 i zone controler AC3.
    Kanały do wyzwolenia takie same na Pocket Wizard i Sekonic i LIPA !!! nie działa czy ktoś może mi pomoc?? będę wdzięczny za rady

  2. #2
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Światłomierz SEKONIC L-478DR nie wyzwala lamp canon z Pocket Wizard :(

    Pierwsza sprawa. Masz Sekonica i Pocket Wizardy w tych samych wersjach? Bo są dwie, w uproszczeniu na rynek amerykański i europejski. US i CE.
    Obie te wersje pracują na innych częstotliwościach i nie gadają ze sobą.

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    Kielce
    Posty
    129

    Domyślnie Odp: Światłomierz SEKONIC L-478DR nie wyzwala lamp canon z Pocket Wizard :(

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    są dwie, w uproszczeniu na rynek amerykański i europejski. US i CE.
    Chyba żaden sprzedawca nie strzelałby sobie w kolano sprzedając 2 różne systemy.

    Ja mam co prawda L-758 Cine, ale działanie podobne.
    Pytanie czy światłomierz masz przełączony na pomiar błysku z użyciem zamontowanego wewnątrz nadajnika.
    Jeśli w Twoim Sekonicu jest podobnie, to masz do wyboru

    1- pomiar światła zastanego - tu możesz wybrać czy ustawiasz czas czy przysłonę
    2- pomiar błysku - po naciśnięciu przycisku światłomierz czeka 90 sekund na błysk
    3- pomiar błysku - ikonka z literką C jak Cord, czyli światłomierz połączony z lampą przez przewód
    4- pomiar błysku - nie wiem jaka to będzie ikonka bo ja nie mam zamontowanego nadajnika, ale w momencie naciśnięcia przycisku pomiaru następuje wyzwolenie błysku.

    Z tego co napisałeś

    Cytat Zamieszczone przez Artur Bala Zobacz posta
    Kanały do wyzwolenia takie same na Pocket Wizard i Sekonic
    to raczej masz wybraną tą 4 opcję, ale tak dla pewności sprawdź.

    Ewentualnie napisz maila lub zadzwoń do firmy 6x7.
    Oni są importerem.
    Canon 70D, EF-S 18-135 KIT, EF 100L 2.8 IS USM, YN600EX-RT, 1x400Ws, 2x300Ws

  4. #4
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Światłomierz SEKONIC L-478DR nie wyzwala lamp canon z Pocket Wizard :(

    Swiatlomierz kupił później. Ja tez nie kupowalem wszystkiego razem i kupowałem od roznych sprzedawców na ebayu. Z USA i z Chin. Ale wiedziałem o różnych czestotliwosciach i przekazałem sprzedawcy jaką chcę wersję Sekonica.
    Autor tematu siedzi cicho. Pewnie już wie co było przyczyną. Powiedz nam - to nauka dla innych.

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    Kielce
    Posty
    129

    Domyślnie Odp: Światłomierz SEKONIC L-478DR nie wyzwala lamp canon z Pocket Wizard :(

    Ja przy zakupie już określiłem że ma być w wersji CE i potwierdzałem to mailowo żeby w razie czego mieć podkładkę do zwrotu jeśli przyszłaby wersja US.

    Przy czym wersja dotyczy chyba tylko samego nadajnika a nie światłomierza jako takiego (choć mogę się mylić).
    Pamiętam że było coś o tym w instrukcji którą na stronie Sekonica oglądałem przed zakupem.
    Canon 70D, EF-S 18-135 KIT, EF 100L 2.8 IS USM, YN600EX-RT, 1x400Ws, 2x300Ws

  6. #6
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Światłomierz SEKONIC L-478DR nie wyzwala lamp canon z Pocket Wizard :(

    Moduł montowany w Sekonicu jest w dwóch wersjach częstotliwości.

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2016
    Miasto
    Dublin, Ireland
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Światłomierz SEKONIC L-478DR nie wyzwala lamp canon z Pocket Wizard :(

    Witam, jesli możesz, to załącz foto plecków tego twojego Sekonika proszę. Jak mam rozpoznać, czy to wersja CE czy na rynek amerykanski?

  8. #8
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Światłomierz SEKONIC L-478DR nie wyzwala lamp canon z Pocket Wizard :(

    Na module radiowym (zdejmij klapkę tam gdzie ukryta jest bateria, to go zobaczysz) jest na pewno znak CE albo US.

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Światłomierz SEKONIC L-478DR nie wyzwala lamp canon z Pocket Wizard :(

    @Jacek_Z w L-478 nie ma wymiennego modułu.
    Radio jest wbudowane na stałe z dedykowanym systemem radiowym.
    Nie ma możliwości wymiany, ani dołożenia.

    @Artur Bala w wersji europejskiej masz na plecach ogromny znak CE.
    W wersji nieeuropejskiej tego znaku często nie ma, powinno być FCC dla USA i IC dla Kanady.

    Najprościej, sprawdź numer seryjny, dokładnie to litery przed cyframi:
    JR11 to CE Europa
    JR12 to FCC&IC Ameryka Północna
    JR1G to Chiny





Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •