Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Sprzętowe dylematy (grip i statyw)

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    22

    Domyślnie Sprzętowe dylematy (grip i statyw)

    Witajcie
    Jestem nowy na tym forum i od razu z problemami sprzętowymi.
    Mam dwa pytania odnośnie sprzętu.
    1. Gdzie można kupić grip do Canona 1200D, bo jak na razie znajdowałem tylko do 1100D?
    2. Szukam statywu pod wyżej wspomnianego Canona z teleobiektywem(jakieś 1,5 kg + może grip, w przyszłości pewnie cięższy) do zdjęć nocnych, krajobrazów i może makro. Mój budżet to ok 300 zł +/- 50. Myślałem o takim, ale nie jestem pewien co do stabilności. Co możecie mi polecić?

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Adrian.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Sprzętowe dylematy (grip i statyw)

    Cytat Zamieszczone przez Adi1 Zobacz posta
    Witajcie
    Jestem nowy na tym forum i od razu z problemami sprzętowymi.
    Mam dwa pytania odnośnie sprzętu.
    1. Gdzie można kupić grip do Canona 1200D, bo jak na razie znajdowałem tylko do 1100D?
    2. Szukam statywu pod wyżej wspomnianego Canona z teleobiektywem(jakieś 1,5 kg + może grip, w przyszłości pewnie cięższy) do zdjęć nocnych, krajobrazów i może makro. Mój budżet to ok 300 zł +/- 50. Myślałem o takim, ale nie jestem pewien co do stabilności. Co możecie mi polecić?

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Adrian.
    Udźwig statywu masz podany. Przy większych tele masz uchwyty statywowe na obiektywie więc masa jest lepiej rozłożona. Mam Vanguard Alta+ 204AP i pomimo teoretycznego udźwigu 2kg wytrzymuje aparat 1,2kg+szkło 1,4kg a czuć, że jest jeszcze spory zapas udźwigu.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2015
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Sprzętowe dylematy (grip i statyw)

    Ja mam statyw Velbon sherpa i moim zdaniem to takie minimum jak chcesz cos stabilnego co sie po jednym wypadzie w teren nie rozleci. Ew. szukaj jakiegoś używanego Manfrotto.
    ----
    A75(2004) -> 350D(2005) -> 600d(2013) -> 6d(obecnie) + 17-40mm f/4L; 50mm f/1,4 + 70-200mm f/2,8L USM;
    VELBON Sherpa Plus 600 + VELBON PHD-52Q + Canon Speedlite 430EX II + Aputure Amaran HN100

  4. #4
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Sprzętowe dylematy (grip i statyw)

    Statyw Racam 6162 z głowicą kulową 591 - Statywy Profesjonalne - Statywy - Głowice - Sklep internetowy FsFoto.pl
    Ten używałem kilka razy z C 60 D plus Sigma 150-600 C, więc waga spora.Naprawdę solidny.Ta głowica kulowa wytrzymuje obciążenia tego zestawu.Najbardziej bezpieczny w rozłożeniu na 2 i 3 pozycji przy całym wyciągu.Przy skróceniu części wysuwu dodatkowego zrobisz zdjęcia z poziomu ok 18 cm nad powierzchnia.

  5. #5
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Sprzętowe dylematy (grip i statyw)

    Na tą chwilę z GRIPem w Polsce jest problem, nikt go jeszcze nie oferuje więc zostają CI tylko i wyłącznie zagraniczne sklepy.
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  6. #6
    Początki nałogu Awatar biodar
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Sprzętowe dylematy (grip i statyw)

    Velbon Sherpa z dzieloną kolumną - mam go i bardzo fajny. Utrzymuje 60D + 400mm. Mam też Slik Sprint Pro II - lekki na głowicy kulowej ale nie bardzo nadaje się nawet do mojego canona z obiektywem 100mm, gdzie robiąc makro podnoszę wstępnie lustro by nie drgało, nawet na najmniej rozłożonych nóżkach. Do krajobrazów(Canon 10-22) i zwykłego 17-55 f2,8 IS jak najbardziej.

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Sprzętowe dylematy (grip i statyw)

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    Na tą chwilę z GRIPem w Polsce jest problem, nikt go jeszcze nie oferuje więc zostają CI tylko i wyłącznie zagraniczne sklepy.
    Znalazłem taki GRIP do mojego Canona, ale czym on się różni od załóżmy tego lub tego niby wszystkie są do C1100D a tylko na jednym est napisane, że pasuje do C1200D.

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Sprzętowe dylematy (grip i statyw)

    A co możecie powiedzieć o statywach karbonowych? Znalazłem takie marki Benro i Triopo nie nadwyrężające za bardzo mojego budżetu (max 400 zł). Z tego co czytałem to są mniej stabilne i bardziej podatne na uszkodzenia. Co myślicie?

  9. #9
    Bywalec Awatar mateu-sz
    Dołączył
    Nov 2015
    Wiek
    38
    Posty
    102

    Domyślnie Odp: Sprzętowe dylematy (grip i statyw)

    Velbon Sherpa 600r używam z grip'em i różnymi obiektwami stabilny i poręczny w obsłudze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •