Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Filtry typu Cokin

  1. #1

    Domyślnie Filtry typu Cokin

    Co prawda fotografia krajobrazowa nie jest moim głównym tematem ale postanowiłem pobawić się filtrami gradientowymi oraz ND typu Cokin.

    Zastanawiam się, na który rozmiar holdera się zdecydować - P czy Z-PRO? Filtry chcę głównie wykorzystywać z obiektywami Canon EF-s 10-22/3,5-4,5 (gwint 77) oraz EF-s 18-55/3,5-5,6 IS (gwint 58). Ten pierwszy chyba winietuje z adapterem P, czy problem ten występuje też w przypadku adaptera Z-PRO? W przyszłości planuję zakup Sigmy 8-16/4,5-5,6 (bez standardowego gwintu). Pytanie czy C10-22 oraz S8-16 są kompatybilne z Z-PRO?

    Planuję na początku kupić zamienniki filtrów z Chin do czasu aż sprawdzę czy się wkręcę w dany temat. Czy są jakieś testy porównawcze pokazujące jak sprawdzają się chińskie zamienniki vs filtry Cokin vs Hitech vs Lee (kwestia ostrości, zafarbu)? Czytałem opinie, że najgorsze są chińskie, potem Cokin, Hitech i najlepsze Lee ale chętnie zobaczyłbym jakieś testy.

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 971

    Domyślnie Odp: Filtry typu Cokin

    Bylo wiele razy na forum. Naprawde

  3. #3
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Filtry typu Cokin

    Cytat Zamieszczone przez fristajlor Zobacz posta
    Planuję na początku kupić zamienniki filtrów z Chin do czasu aż sprawdzę czy się wkręcę w dany temat. Czy są jakieś testy porównawcze pokazujące jak sprawdzają się chińskie zamienniki vs filtry Cokin vs Hitech vs Lee (kwestia ostrości, zafarbu)? Czytałem opinie, że najgorsze są chińskie, potem Cokin, Hitech i najlepsze Lee ale chętnie zobaczyłbym jakieś testy.
    Jeśli chcesz experymentów - pobaw się chinczykami. Ale to do niczego Cie poza nerwami nie doprowadzi. no może pierwsze zdjęcia będą ohy i ahy.Szkoda pieniędzy na badziewie.I tu na forum, i w sieci znajdziesz pełno wiadomości na ten temat.Jeśli masz małe finanse kup filtry Hitech, a jeśli chcesz uzyskać to co powinieneś odkładaj na Lee .Do obiektywów szerokokatnych masz odpowiednie
    Pierścień (adapter) szerokokątny 77mm Hitech 100 :: Photo4B

  4. #4

    Domyślnie Odp: Filtry typu Cokin

    Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
    Jeśli chcesz experymentów - pobaw się chinczykami. Ale to do niczego Cie poza nerwami nie doprowadzi. no może pierwsze zdjęcia będą ohy i ahy.Szkoda pieniędzy na badziewie.
    Dokonałem eksperymentu z zakupem chińskiego filtru - kupiłem szary, gradacyjny filtr ND8 za 5,21 zł. Niestety nie jest on szary a fioletowy i jak na moje niedoświadczone oko w temacie nie jest to ND8. Jedyne za co trzeba pochwalić Chińczyków to to, że faktycznie jest gradacyjny Poniżej porównanie ku przestrodze:


  5. #5
    Bywalec Awatar chrisNI
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Newry
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: Filtry typu Cokin

    Zrobiłeś test najtańszym chińskim plastikiem I poròwnujesz z Cokinem. Poròwnuj Cokin z chinolem Haida albo Zomei. Co do HiTech to inna liga by stawiać go obok Cokina, to krok od przejścia na Lee

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Luborzyca/k.Krakowa
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: Filtry typu Cokin

    Podłącze się do tematu. Mam kilka obiektywów o śred.mocowania filtrów 58,77,95. Z tym że 95 to tamron 150-600 więc do niego raczej nie będę zakładać filtrów cokin. Czy do pozostałych kupić system p czy z? Proszę doradźcie.

  7. #7
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 971

    Domyślnie Odp: Filtry typu Cokin

    jak pisalem: bylo juz wiele razy. i piszac to mialem na mysli, zeby nie kontynuowac tego watku tylko znalezc i kontynuowac istniejace.

    ale ze nie udalo sie, to zamykam
    www albo tez flickr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •