Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: jak uzyskać taki efekt w studio?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    33

    Domyślnie jak uzyskać taki efekt w studio?

    Witam. Jutro z kolegą wynajęliśmy sobie studio i chcemy zrobić fotki jak poniżej. Do dyspozycji mamy 2 okty, Bd 40 55 i 70, strip ,sb, wrota ,czasze. Lampy 400ws,300ws i 200ws. Myślałem, żeby użyć na wprost samego BD jak myślicie? Ewentualnie dołożyć 2 stripy z lewej i prawej strony?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt w studio?

    Cytat Zamieszczone przez KaczorMC Zobacz posta
    Witam. Jutro z kolegą wynajęliśmy sobie studio i chcemy zrobić fotki jak poniżej.
    Dobry plan. A czy oglądaliście z kolegą jakiekolwiek strony z rozrysowanymi schematami oświetlenia? Np. strobox.com, albo na flickr grupę "Setups Mandatory"? Jak nie, to polecam, naprawdę warto, tym bardziej, jak macie mało czasu
    Można też zastanowić się, co widać po wielkości i jakości cieni oraz świateł. Lewy policzek, cień pod brodą wskazuje na światło główne. Prawy policzek - coś też na nim widać, i nie zakładałbym się, że to światło główne. Popatrz też na prawy nadgarstek i prawą dłoń.
    Napisałeś o stripach, a dokładnie to jak chciałbyś je umieścić? Najlepiej skorzystaj z jakiegoś narzędzia "lighting diagram" (google) i wstaw swoją propozycję, będzie łatwiej rozmawiać.
    Przepraszam, że nie napiszę co, gdzie i jak ustawić, chodzi o zwrócenie Twojej uwagi na każdy drobiazg, cień, plamę światła - jeśli zaczniesz w taki sposób analizować zdjęcia, będzie Ci łatwiej zgadywać rodzaj oświetlenia.

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt w studio?

    Tak, patrzyliśmy na strobox, ale za wiele nam to nie mówi, ja wcześniej miałem do czynienia tylko z parasolkami transparentnymi i lampy reporterskie
    Na tym zdjęciu mi się wydaję, że coś świeci na wprost i może jedna rzecz doświetla tło? Oczywiście nie musimy uzyskać identycznego efektu, ale fajnie jakby dobrze była doświetlona cała koszulka, bo chcemy wrzucić sobie na stronę internetową Ze stripami może faktycznie być ciężko, bo nie do końca postać będzie oświetlona. To może ustawić jednak z przodu BD i z tyłu coś na tło? Tylko nie chciałbym zrobić płaskiego zdjęcia za bardzo:/

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt w studio?

    Chodziło mi o to, że tam są gotowe "przepisy" na światło.
    Ok, więc ustawisz słoneczko na wprost, w taki sposób, aby uzyskać taki mały cień pod brodą. Popatrz na policzki - to Ci powie, czy główne światło jest idealnie na środku, czy przesunięte w którąś stronę. Zastanów się, dlaczego na ciemnym policzku (i ręce) jest delikatny odblask - według mnie "coś" musiało świecić od tyłu (nie z boku), ale bardzo delikatnie.

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt w studio?

    Moze z tyłu jakiś sb z gridem?

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt w studio?

    Weź sobie ściągnij tę infografikę i wgraj gdzie tylko możesz (na kompa, tablet, koma itp.) tak żebyś miał ją zawsze pod ręką.

    http://media.digitalcameraworld.com/...ing_poster.jpg

    Szkoda że nie widać twarzy tego modela-kolarza to byłoby już pozamiatane. Ja bym postawił na HIGH KEY.

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt w studio?

    Konkretne! Dzięki wielkie czyli wychodziz że faktycznie jedno przód w modela, a drugie światło za modelem i na tło studio mamy na 3h więc będziemy kombinować

    --- Kolejny post ---

    A nie Butterfly +światło na tło?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •