Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: G7X Mk II

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    69

    Domyślnie G7X Mk II

    Canon PowerShot G7 X Mark II - Optyczne.pl

    http://www.canon.pl/for_home/product...#specification

    Procesor DIGIC 7, 1-calowa matryca CMOS o rozdzielczości 20.1 megapikseli.
    Ostatnio edytowane przez soko ; 19-02-2016 o 12:20
    60D, 5Dmk III, C 24-105, S 150-500, C 50/1.8, EX 430 II,
    D 20, G1Xmk I, C M5 + Tamron 18-400 ,

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Podbeskidzie
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: G7X Mk II

    Ktoś używa/-ł tego aparatu?Coś się zmieniło na plus w stosunku do wersji I ?

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: G7X Mk II

    Dzisiaj wpadł do mnie newsletter z dpreview.com a w nim m.in:

    Festival Friendly: The Canon G7 X Mark II at Sasquatch! 2016: Digital Photography Review

    Specifically, this new model features increased battery life, 8 fps continuous shooting even in Raw, an option for 24p video, smoother menu operation, re-damped front and exposure compensation dials (and the front dial can even be de-clicked, if you like) and in-camera Raw processing. Plus, the more standard Canon GUI has been refined. In all, more than half the previous 'cons' list has been taken care of (with many thanks to the DIGIC 7 processor). That's not too shabby.

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: G7X Mk II

    Wygląda na to, że niewiele się zmieniło jak na MkII:
    Test Canon PowerShot G7 X Mark II - Wstęp - Test aparatu - Optyczne.pl

  5. #5
    Uzależniony Awatar poszukiwacz2006
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    dawna stolica
    Wiek
    55
    Posty
    824

    Domyślnie Odp: G7X Mk II

    Ja jestem wierny canonowi :-), ale chyba zdecyduje się jednak na panasa lx100, bo w chwili obecnej to najbardziej sensowna propozycja na rynku. Oczywiście ten kompakt jako uzupełnienie tego co mam. Choć jak się zastanawiam, to gdybym kiedyś pozbywał się całego systemu, to też by padło na lx100. Leica i Fuji trochę za drogie.
    Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
    hobbystycznie - brak czasu niestety :-(


  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar namor
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Dębno
    Wiek
    55
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: G7X Mk II

    Kupował już ktoś jakiś zamiennik akumulatora i może polecić jakiś sprawdzony ?
    pytam bo kupiłem w sklepie Fotoaparacik zamiennik NB-13L Newell
    i nie jest w pełni kompatybilny tak jak oryginał
    aparat zgłasza błąd komunikacji i nie pokazuje stanu naładowania
    Ostatnio edytowane przez namor ; 31-08-2016 o 19:38

  7. #7

    Domyślnie Odp: G7X Mk II

    oraz brak ładowania z kabla microusb. Zauważylem ze w orginalnej baterii canona obok 4 złączy są 2 piny ukryte pod naklejką, myślę że tam tkwi cały problem czy raczej zamierzone dzialanie ze strony canona. Może ktoś wie jak to obejść albo znalazł rozbiórkę tej baterii

  8. #8

    Domyślnie Odp: G7X Mk II

    Dawno mnie nie było na tym forum... Rozstałem się lustrzankami Canona lata temu, ale wróciłem do marki dzięki kompaktowi Gdyby ktoś miał ochotę poczytać moją recenzją Canona G7X II, zapraszam:

    Rasowy kieszonkowiec – Canon G7X II | epicure | fotografia | blog | Łukasz Sarwiński
    nowa strona | www.epicure.pl | polub moje zdjęcia | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: G7X Mk II

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Dawno mnie nie było na tym forum... Rozstałem się lustrzankami Canona lata temu, ale wróciłem do marki dzięki kompaktowi Gdyby ktoś miał ochotę poczytać moją recenzją Canona G7X II, zapraszam:

    Rasowy kieszonkowiec – Canon G7X II | epicure | fotografia | blog | Łukasz Sarwiński
    Przepraszam za pytanie (nie mam nic złego na myśli) - napisałeś tą recenzję sam z siebie czy jest to jakaś forma zlecenia wspieranego przez kogokolwiek? Bo jezeli z własnej woli, to jest ona bardzo cenna!

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: G7X Mk II

    Bardzo fajna, rzetelna i trafna recenzja. Gratulacje.

    Kupiłem ten aparacik z polecenia użytkownika D810, który uzupełnił swój sprzęt w ten sposób
    Dla mnie jest to wycieczkowo-imprezowy pstrykacz. Sprawdza się idealnie w tej roli.
    Pewnych wad, które wskazałeś nie wykryłem sam bo używam tego aparatu dość prostacko.

    Jestem pod wrażeniem przyjaznej obsługi i szybkości działania.
    Dodałbym od siebie jeszcze jedną zaletę - na prawdę duże możliwości modyfikacji RAWa na niskim ISO.
    Robię tylko RAWy i można sobie pozwolić na poważne ruchy suwaczkami LR bez większej szkody dla jakości.

    Druga bateria to konieczność. Jak ktoś nieporadnie majstruje sprzętem to 350 fotek to max.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •