Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Wątek: Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD

  1. #31
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD

    Cytat Zamieszczone przez takisefotograf Zobacz posta
    są tu jacyś użytkownicy tego szkła?
    aktualne opinie,doświadczenia mile widziane
    Hejka, ja jestem użytkownikiem tego szkła od września. Obskoczył ze mną już jakieś 15+ imprez i jest to szkło marzenie. Przesiadłem się z canona 85 1.8 i własnie pod niego będę porównywał.
    Jest troszkę wolniejszy, celny tak samo jak canonowska 85, ostry na całości kadru już od 1.8, abberacja praktycznie zerowa (muszą być mega skrajne warunki, żeby cokolwiek powstało), bokeh też mega.

    Kupiłem sztukę od Cichego, który kalibrował ją na swoim 6d (podobno na dalekie odległości był FF). Obiektyw przyszedł paczką, podpiąłem pod 5d mk3 - trafia idealnie bez żadnej ingerencji i zawsze celnie.
    Z 5d mk2 musiałem ustawić MA w aparacie na -2, ale po tej operacji też trafia w punkt.

    Przed zakupem zastanawiałem się jeszcze nad sigmą 85mm 1.4art, ale teraz zupełnie nie żałuje swojego wyboru. To co kiedyś uważałem za zbyteczne (stabilizacja) tak teraz kocham niemiłosiernie. Na ślubach schodzę w kościele do 1/30 z paluszkiem w d... (oczywiście temat nie może się poruszać) Rekord to 1/10 z ręki z włączoną stabilizacją.
    Klient różnicy między 1.4 a 1.8 nie zauważy a ty w portfelu tak.

  2. #32
    Bywalec Awatar KrzysiekT
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Kraków
    Posty
    141

    Domyślnie Odp: Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD

    Czy testował ktoś może w tym obiektywie jakość AF i stabilizacji przy filmowaniu, najlepiej z użyciem PDAF (6D2 / 5D4)? Zastanawiam się nad zakupem jako zamiennik 85 1.4 IS
    Pozdrawiam, Krzysztof

  3. #33

    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Podbeskidzie
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD

    dzięki heybe za rzeczową odpowiedź
    ja też myślę o przesiadce tyle,że z Canona 100/2(tu optyka i Af jest ok),
    bo najbardziej kusi mnie właśnie ta stabilizacja

  4. #34

    Domyślnie Odp: Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD

    Czy któryś z użytkowników tego szkła mógłby napisać, czy przy wyłączonej stabilizacji jego obiektyw lekko "grzechocze"? Testuję własnie jedną używkę i wyłączenie stabilizacji "odcina" szum pracującej stabilizacji, ale grzechotanie pozostaje. To normalne?
    Ostatnio edytowane przez bzdura1979 ; 16-04-2019 o 00:00

  5. #35
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD

    Czy ktoś ma może porównanie do sigmy 85 1.4 ex? Moja jak trafi to jest znakomicie ale właśnie.. jak trafi?

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •