Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Jak tak dalej pójdzie to konkurencja w postaci Tamrona spowoduje wzrost cen. Inni producenci dojdą do wniosku, że sprzedają swoje produkty zbyt tanio
    Olać giełdę i obiektywy Sigmy kupować ?

  2. #22
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Co decyduje o cenie szkła ? Ogniskowa, światło ? Dlaczego za jeden obiektyw 85 mm płacimy 1500zł i mówimy że drogo a za drugi 5000 zł i jest tanio.
    Tom77 -wartość waluty w danym kraju.To tak jak z paliwem.Za jedną godzinę pracy kupisz np 2 litry a gdzie indziej 10 l.

  3. #23
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Może Canon 85/1.8 IS za 2400 PLN Ci podpasuje chociaż Canona nie lubisz
    To nie jest tak, że nie lubię Canona.
    Nie jestem fanboy'em ani hater'em jakiejkolwiek firmy - poza jednym wyjątkiem - firmą Apple.
    Mam do nich awersję i hejta z zasady
    Właściwie chyba za wszystko, od polityki marketingowej, poprzez moda jaką kreują tworząc fanatyków i wyznawców nadgryzionego jabłka, na absurdalnej wycenie swoich produktów skończywszy.
    W mojej filozofii zakupów sprzętu foto, są dwa kryteria:
    - kryterium hobbystyczne
    - kryterium zawodowe
    Przy czym racjonalność zakupów na potrzeby hobbystyczne zawsze będzie dla mnie żadna, bo w hobby nie ma ani logiki zakupów, ani limitów.
    Kupujesz co chcesz i co Ci się podoba, bo tak - masz taką zachciankę i dobieranie do tej zachcianki racjonalnej ideologii, to coś w deseń tłumaczeń fanatyka na temat swojej wiary.
    Inna sprawa to zakup rozpatrywany na potrzeby zawodowe.
    W tym wypadku, bardzo istotny jest wskaźnik wydatek vs. zarobek
    Czy zakup tego albo tamtego diwajsa mi się zwróci w postaci większego przychodu, skrócenia pracy, zwiększenia wygody itp (kwestie prestiżowe pomijam, bo to jest dla mnie lansiarstwo)
    No i tutaj sprawa jest prosta, u Canona poza takimi rodzynkami jak 135L, 85/1.8 i jeszcze może jakimiś - totalna większość ich asortymentu jest przeceniona.
    Mało opłacalna w perspektywie zysków jakie przyniosą, ponieważ jest spora konkurencja która nie dość że oferuje często lepsze parametry oraz niezawodność, to jeszcze za połowę ceny.
    Ja to co mam (i co będę miał) w swojej torbie foto, to starannie i świadomie dobrany setup, który obecnie w niczym mnie nie ogranicza, i który na chwilę obecną jest najbardziej elastycznym zestawem do kotleta i bardzo opłacalnym w założeniach kosztów zakupu vs. zyski.
    Osobiście do pełni szczęścia brakuje mi coś pokroju 50-100/1.8 lub 85-135/2.0 (z kryciem na FF), ale tylko dla wygody bo zarówno 135L w plenerze, jak i C85/1.8 w repo dają tak dobrej jakości obraz że nie ma problemu krzyknąć za pracę konkretną kasę

    Zainteresowałem się tym nowym Tamronem 85/1.8 VC bo przydałaby mi się stabilizacja.
    I tylko dlatego.
    Pomyślałem sobie, że jestem w stanie wydać na ten ficzers do 1500 pln
    Czyli, zakładając że już jestem w posiadaniu ********ego szkła jakim jest C85/1.8 mogę pomyśleć o jego odsprzedaży za około 1000 pln, dołożeniu 1500 pln i zanabyciu Tamron 85/1.8 VC (przy założeniu że Tamron ma równie dobrą optykę, co stary C85/1.8)
    Ale cena 4500 pln za nowego Tamrona wywołała u mnie uśmiech na twarzy z lekkim politowaniem
    3500 pln za posiadanie stabilizacji w obiektywie 85/1.8 ?
    Komuś się chyba coś pomyliło przy ustalaniu ceny za tego nowego Tamrona ;]

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD

    Tamron pokazał 80mm/1,8 i..... obiektyw macro 90mm (1:1)... myślałem że Tamron ma już ostrą macrówkę? Po co im druga?
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    Tamron pokazał 80mm/1,8 i..... obiektyw macro 90mm (1:1)... myślałem że Tamron ma już ostrą macrówkę? Po co im druga?
    Dopasowanie do nowej linii stałek i do usb docka... tfu, Tap Console
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 22-02-2016 o 11:20
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD

    Tamron zaczyna się robić marką stylizacyjną.... no prawie jak większość marek samochodowych.... "dopasowanie do linii".... aby w torbie foto wszystko mi się pomieszało
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD

    Z komentowaniem ceny proponowałbym się wstrzymać, jeszcze nie jest ustalona.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #28

    Domyślnie Odp: Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD

    Obiektyw koszmarny. Nigdy czegoś takiego nie spotkałem. Zależnie od odległości fotografowanego obiektu konieczna jest inna kalibracja. Przy obiektach bliskich konieczna jest kalibracja na poziomie +15 w przypadku obiektów dalszych ... braknie zakresu w moim 6D!!! Mam Sigme ART 50 1,4 i ostrość przy ok. 2,0 to są zupełnie dwie inne bajki. Ostrość Tamrona jest kiepska ... jeśli weźmiemy pod uwagę cenę obiektywu. Gdyby to było cos za 1000-1200PLN to ok. ... ale za taka kasę????? Posiadam 3 sigmy 50, 35 ART i 24-100 4,0 i żadna z nich nie wymagała kalibracji większej niż +-3. Nie jestem profesjonalistą i nie pracuje w sigmie :-D ale dla mnie ten Tamron to wyrzucone pieniądze. Ale cóż, marketing ładnie wygląda ...

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD

    Cytat Zamieszczone przez MAQ1 Zobacz posta
    Ale cóż, marketing ładnie wygląda ...
    teraz testy i opisy można przeczytać (ze szczególnym uwzględnieniem tego co napisali między wierszami) ale wnioski trzeba wyciągnąć samemu - porównać wykresy bo np. często piszą że obiektyw b jest ostrzejszy od obiektywu a a tymczasem z wykresu wynika wprost coś przeciwnego, większość testów wygląda jak sponsorowany marketingowy bełkot - i my konsumenci za ten bełkot płacimy
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  10. #30

    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Podbeskidzie
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD

    są tu jacyś użytkownicy tego szkła?
    aktualne opinie,doświadczenia mile widziane

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •