Strona 14 z 41 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 401

Wątek: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

  1. #131
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Przejrzałem pobieżnie tylko:

    1. Timer do trybu bulb.
    2. Interwałometr
    3. Balans bieli pod dowolnym przyciskiem
    4. o EC w trybie M i Auto ISO już pisałem

    Wcale nie zaglądałem do rozdziałów o video, więc pewnie tam coś jeszcze będzie.

  2. #132
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Obiecuję się trzymać tematu i nie wymieniać już żadnych innych firm. A użytkownikom ich sprzętu życzę, żeby mieli kiedyś takie ceny jak Canon
    To zależy na co, bo 35/1.4 czy 23/1.4 w Fuji są tańsze niż odpowiedniki w Canonie :-)

    i takie fajne szkła jak 40/2.8 i 10-18 IS
    Oj, takie tanie i ciemne UWA mi się marzy, bo choć XF 10-24 jest super, to jest jednak nieprzyzwoicie drogi :/

    Generalnie nie chodzi o gloryfikowanie Fuji, bo ten system też ma swoje wady (a to niespodzianka ), tylko o wskazanie że Canon zaniedbał użytkowników cropa. Same korpusy, nawet wypasione, to nie wszystko...
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  3. #133
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    To zależy na co, bo 35/1.4 czy 23/1.4 w Fuji są tańsze niż odpowiedniki w Canonie :-)
    do pełnej klatki w fuji też pasują?

  4. #134
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    do pełnej klatki w fuji też pasują?
    Krycie FF w tym wypadku nie jest zaletą, tylko wadą (cena, gabaryty, waga).
    Tematem tego offtopa jest:

    Generalnie nie chodzi o gloryfikowanie Fuji, bo ten system też ma swoje wady (a to niespodzianka ), tylko o wskazanie że Canon zaniedbał użytkowników cropa.
    Szerokiej oferty dla FF w Canonie nikt nie kwestionuje. IMHO z pewnymi wyjątkami jest lepsza niż w Nikonie.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  5. #135
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    To zależy na co, bo 35/1.4 czy 23/1.4 w Fuji są tańsze niż odpowiedniki w Canonie :-)


    Oj, takie tanie i ciemne UWA mi się marzy, bo choć XF 10-24 jest super, to jest jednak nieprzyzwoicie drogi :/

    Generalnie nie chodzi o gloryfikowanie Fuji, bo ten system też ma swoje wady (a to niespodzianka ), tylko o wskazanie że Canon zaniedbał użytkowników cropa. Same korpusy, nawet wypasione, to nie wszystko...
    porównywanie systemów to trudna sprawa, nawet porównywanie samych obiektywów nie jest proste - nie należy traktować mojego posta jako jakąś krytykę systemu bo zarówno fuji jak i olympusy mi się podobają - ale jak pooglądałem testy tego fuji 35/1.4 to wychodzi mi że można go swobodnie porównywać z C35/2 IS w fuji zakres od 1.4 - 2.0 jest cienki, przyzwoita jakość zaczyna się od 2.8 więc cóż z tego że można ustawić 1.4 (lub nawet 2.0) jak obrazek będzie taki sobie - c35/2IS jest w podobnej cenie i jest ostry od 2.0 (na cropie! to nawet brzegi będą super) a że nie ma 1.4 - no nie ma - porównywanie tego fuji 35 1.4 z elkami jest ostro na wyrost - to nie są odpowiedniki tego fuji.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  6. #136
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    ale jak pooglądałem testy tego fuji 35/1.4 to wychodzi mi że można go swobodnie porównywać z C35/2 IS w fuji zakres od 1.4 - 2.0 jest cienki, przyzwoita jakość zaczyna się od 2.8 więc cóż z tego że można ustawić 1.4 (lub nawet 2.0) jak obrazek będzie taki sobie - c35/2IS jest w podobnej cenie i jest ostry od 2.0 (na cropie! to nawet brzegi będą super) a że nie ma 1.4 - no nie ma
    Odnośnie ostrości XF 35/1.4 - nie robiłem testów porównawczych, oceniam tylko obrazek. Dla mnie w centrum kadru ten obiektyw jest po prostu ostry, ba brzegach nawet nie wiem - przy tej przysłonie i tak jest to obszar OOF.
    Z EF 35/2 IS nie porównuję, bo go nie miałem. Ale generalnie ta ogniskowa jest w Canonie dobrze kryta, 2/3 do 1 EV utraty jasności traktuję jako rozsądny kompromis.

    Niestety dla innych interesujących mnie ogniskowych (odpowiedniki pełnoklatkowych 35, 28, 24 mm) już tak różowo nie jest.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  7. #137
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Generalnie nie chodzi o gloryfikowanie Fuji, bo ten system też ma swoje wady (a to niespodzianka ), tylko o wskazanie że Canon zaniedbał użytkowników cropa. Same korpusy, nawet wypasione, to nie wszystko...
    To "niedbalstwo" łatwo zrozumieć jak się przyjrzeć sprawie ze strony o której pisałem ja i kolega wyżej.
    BTW: ja jako cropowiec w C video jestem zmuszony kupować szkła pełnoklatkowe...
    ...a no przepraszam Canon zrobił szkła dedykowane do video . Nie wiem tylko czy cropowcy foto chcieliby o takie dbanie .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 03-03-2016 o 16:31
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #138
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Przejrzałem pobieżnie tylko:

    1. Timer do trybu bulb.
    2. Interwałometr
    3. Balans bieli pod dowolnym przyciskiem
    4. o EC w trybie M i Auto ISO już pisałem

    Wcale nie zaglądałem do rozdziałów o video, więc pewnie tam coś jeszcze będzie.
    5. MFA osobno dla każdego końca zooma.

  9. #139
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    50
    Posty
    154

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Proponuję spojrzeć na ceny 80D i 7D2 - podejrzewam, że te dwa będą najczęściej porównywane przez ewentualnych zainteresowanych.
    W USA (w B&H): 7D2 = 1.5K USD, 80D (w preorder) = 1.2K USD czyli 80% ceny 7D2
    W PL (w cyfrowe): 7D2 = 5.5K PLN, 80D (w preorder) = 4.9K PLN czyli 90% ceny 7D2
    W innych sklepach podobnie.

    O ile rozumiem różnice w cenach między PLN a USA, to skąd taka różnica w PROPORCJACH cen?

  10. #140
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    5. MFA osobno dla każdego końca zooma.
    6. Rozbudowane Auto ISO. M.in. można ustalić min. czas ekspozycji. Może też być automatycznie zgodnie z regułą 1/f przy zastosowaniu wprowadzonej poprawki.

Strona 14 z 41 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •