Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Manekin duch do zdjęć odzieży - ktoś używał?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    27

    Domyślnie Manekin duch do zdjęć odzieży - ktoś używał?

    Cześć,

    używał ktoś z Was może kiedyś specjalnego manekina do robienia zdjęć typu duch coś jak na przykładzie poniżej:

    Ghost mannequin

    A jeśli tak to jakie macie doświadczenia?

    Ewentualnie możecie polecić jakieś inne konkretne rozwiązania?

    Fotografuję dla klienta sukienki, dosyć duże, bo rozmiary w przedziale 38-42 i wszystkie manekiny jakie do tej pory udało mi się znaleźć są albo za małe albo, co jest największym problemem, są niesymetryczne, mają dziwnie ułożone biodra i sukienki później wyglądają krzywo. ;/

    Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: Manekin duch do zdjęć odzieży - ktoś używał?

    Duchy to się robi zazwyczaj składając dwa zdjęcia z komputerze.
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Manekin duch do zdjęć odzieży - ktoś używał?

    Tylko im lepsze zdjęcia tym krótszy proces obróbki w Photoshopie. W jednostkowych przypadkach można składać i będzie ok, ale przy dużych seriach taka optymalizacja to może być naprawdę spora oszczędność czasu.

    Przy okazji jeśli nikt nie miał do czynienia z manekinem typu duch, to czy ktoś może polecić jakiegoś możliwie prostego, symetrycznego i w miarę proporcjonalnych rozmiarów manekina damskiego? Większość z ofert sklepów online to manekiny w jakichś pozach, a te w miarę proste trudno po samych zdjęciach.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: Manekin duch do zdjęć odzieży - ktoś używał?

    Cena tego manekina wymaga na prawdę solidnego zlecenia.. a potrzebny jeszcze drugi męski
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Manekin duch do zdjęć odzieży - ktoś używał?

    Cena na szczęście nie jest przeszkodą, bo to moja praca, tylko zastanawiam się czy się sprawdzi zanim kupię, bo niestety nie mam jak przetestować.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: Manekin duch do zdjęć odzieży - ktoś używał?

    No niestety. Będziesz pierwszym
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  7. #7
    Początki nałogu Awatar eleroo
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Manekin duch do zdjęć odzieży - ktoś używał?

    Manekin krawiecki. Tylko trzeba mieć ich kilka. Nie włożysz 42 rozmiaru na manekina 38 a z kolei 42 rozmiar na małym manekinie będzie wyglądał głupio. Pozostaje jeszcze kwestia prawidłowości rozmiaru. W sensie czy te kiecki są wymiarowe rzeczywiście a nie mają rozmiarów z bańki. Stwierdzenie, że 38 r to dość duża sukienka sugeruje, ze te rozmiary nie są akuratne, bo prawdziwy 38 rozmiar to jest mały dość, na szczupłą osobę. No i jest problem, bo nie wiadomo w jakich rozmiarach są te kiecki.

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Manekin duch do zdjęć odzieży - ktoś używał?

    Problemem manekinów krawieckich jest to, że nie mają rąk, a większość kiecek ma krótsze lub dłuższe rękawy. Chyba, że jestem w błędzie i są takie?

    Co do samej rozmiarówki, to są to dość luksusowe sukienki i są starannie wykonane, więc myślę, że trzymają rozmiary. To co miałem na myśli pisząc duże, to że 90% spotkanych przeze mnie manekinów to rozmiar 36, a tak naprawdę mix 32/34 z 36. Bo np. tors jest r. 36, ale nadgarstki są chyba od niemowlaka. ;/

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Manekin duch do zdjęć odzieży - ktoś używał?

    Cytat Zamieszczone przez eruditusfaber Zobacz posta
    Ewentualnie możecie polecić jakieś inne konkretne rozwiązania?

    Fotografuję dla klienta sukienki, dosyć duże, bo rozmiary w przedziale 38-42 i wszystkie manekiny jakie do tej pory udało mi się znaleźć są albo za małe albo, co jest największym problemem, są niesymetryczne, mają dziwnie ułożone biodra i sukienki później wyglądają krzywo. ;/
    Cytat Zamieszczone przez eruditusfaber Zobacz posta
    Cena na szczęście nie jest przeszkodą, bo to moja praca, tylko zastanawiam się czy się sprawdzi zanim kupię, bo niestety nie mam jak przetestować.
    Żywa modelka nie wchodzi w grę? Jeśli nie to jak już będziesz miał jakieś uśrednione? wymiary sukienek od projektanta do napisz do nich:

    Information and estimates for sale/rental of our mannequins | MANICHINI STORE

    Nie znam ludzi, pierwszy raz ten sklep na oczy widzę ale wygląda że to są profesjonaliści (patrz referencje) z rynku włoskiego a jak wiadomo Włochy liczą na światowym rynku mody więc raczej nikt tu kichy nie odwala.

    Napisz że fotografujesz sukienki o rozmiarach z przedziału 38-42 o wymiarach (i tu podajesz wszystkie jaki dostaniesz od projektanta - tyle ile się da), tak jak pokazano tutaj na jednym ze zdjęć Professional woman mannequin for e-commerce internet photos | MANICHINI STORE (może ten manekin załatwi od ręki Twój problem bo jest to 42?) i że chciałbyś aby taki manekin był symetryczny a nie w wersji pozowanej i może coś Tobie dobiorą.

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Manekin duch do zdjęć odzieży - ktoś używał?

    Modelka niestety nie wchodzi w grę, bo trudniej utrzymać jednakową pozę i więcej poprawek, a po drugie, modelki musiałyby być co najmniej dwie, żeby odbywało się to tak szybko jak z manekinem.

    Dzięki za linki, napiszę do nich. Aczkolwiek właśnie próbuję kupić takiego jak w drugim linku. U producenta (w Chinach) kosztuje niecałe 300 USD, więc znacznie taniej, tylko muszę znaleźć więcej chętnych, bo przesyłka jednej sztuki kosztuje 500 USD, a przy zakupie minimum 10 zaczyna się mocno obniżać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •