Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: "kaszka", białe plamki na fotografiach, głównie na kolorze czarnym

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: "kaszka", białe plamki na fotografiach, głównie na kolorze czarnym

    Cytat Zamieszczone przez kintaro Zobacz posta
    Patrzę na zdjęcia na lapku. Nie jest to raczej przypadłość karty, gdyż patrzyłem na różnych komputerach. Kaszkę widać od razu na laptopie i po wrzuceniu na serwer. No jak patrze na moje zdjęcia i jest na walizce czarna barwa, to nie jest ona taka kruczo czarna, tylko jest taka barwa czarna wymieszana z grysikiem. Zależy mi żeby uzyskać właśnie barwe czarno kruczą, ale przy zachowaniu wszystkich szczegółów tj zamki, szycia. Bo np jak w photoshopie dodam nasycenia, bądź kontrastu, to barwa rzeczywiście się nasyca, robi się bardziej czarna, ale wtedy zatracają się szczegóły - zamki, szycia, itp . Co zmienić? Szef mnie ciśnie, że konkurencja ma lepsze zdjęcia. Moim bojowym zadaniem przez weekend jest zrobić lepsze zdjęcia...jakieś porady? Pozdrawiam
    Większe zdjęcia poproszę. Jeżeli szef ciśnie to powiedz mu prawdę, ze w tej chwili lepszych nie potrafisz zrobić, jest duża szansa że po weekendzie niewiele się zmieni

  2. #12
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: "kaszka", białe plamki na fotografiach, głównie na kolorze czarnym

    Banalne pytanie: przetarłeś z kurzu monitor??? Tak, pytam poważnie. Zakurzona matryca monitora na ciemnych fotkach faktycznie daje wrażenie białych kropek
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: "kaszka", białe plamki na fotografiach, głównie na kolorze czarnym

    Pseudoreklama to jest albo cos
    SONY

  4. #14

    Domyślnie Odp: "kaszka", białe plamki na fotografiach, głównie na kolorze czarnym

    tzw. gorące piksele na matrycy? Pooglądaj te same fotki na innym monitorze. Przecież nawet gdyby rzeczywiście tam coś było, to w takim zmniejszeniu uległoby zupełnemu zamazaniu.

  5. #15
    Początki nałogu Awatar biodar
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: "kaszka", białe plamki na fotografiach, głównie na kolorze czarnym

    MOże spróbuj na jednym zrobić w rawach. Wtedy w ustawieniach przyciemnij tylko czarne a reszty nie. Poza tym jeśli są to tzw świetlówki energooszczędne to czasem nawet grzebanie w balansie bieli nie pomaga. Mam takie świetlówki/żarówki 125w. Walą w sinoniebieski i potem podbijanie ciepłych barw powoduje deformację pozostałych - trudno oddać kolor.

  6. #16
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 657

    Domyślnie Odp: "kaszka", białe plamki na fotografiach, głównie na kolorze czarnym

    Ja tu też nie widzę nic dziwnego, poza tym co napisał solti, że chyba są trochę niedoświetlone...

  7. #17
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: "kaszka", białe plamki na fotografiach, głównie na kolorze czarnym

    Cytat Zamieszczone przez kintaro Zobacz posta
    Witam,

    Kolory nie są takie jak na żywo. Próbowałem się bawić już wieloma programami - photoshop, gimp, picasso. Nie potrafię uzyskać pożądanego efektu. Przeszkadzają mi te białe plamki, czyli ta kaszka. Proszę rzućcie okiem na produkt konkurencji:
    http://pres-prudnik.pl/Alledrogo/l/szyk.jpg
    Hej

    To zdjęcie jest przeskalowane, więc i kaszki nie widać. Jak sobie powiększyłem te twoje fotki zauważyłem tylko szare przebarwienia na czarnym tle, ale to są artefakty związane z kompresja JPG. Czy przysłona musi być ustawiona na 14? Spróbuj zmniejszyć np do 9, i czas naświetlania od razu stanie się krótszy.
    Może w pomieszczeniu masz za gorąco i po kolejnym zdjęciu to co widzisz jako kaszkę to po prostu szum z rozgrzanej matrycy?
    Sprawdziłeś czy nie ma kurzu na obiektywie? Zwłaszcza na tylnej soczewce.

    Spróbuj zrobić te fotki z innymi ustawieniami, zrób parę fotek w trybie Auto i zobacz czy kaszka nadal jest? Kombinuj jak możesz i zmieniaj nawet te parametry które wydają ci się nieistotne.

    Nie jestem zawodowcem, ale jak mi coś nie wychodzi to kombinuje tak że żadnemu zawodowcowi do głowy by to nie przyszło

    Daj znać co tam ustalisz.
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

  8. #18

    Domyślnie Odp: "kaszka", białe plamki na fotografiach, głównie na kolorze czarnym

    Ja na produktowej sie nie znam kompletnie ale od poczatku na tych zdjeciach "cos" mi sie nie podobalo... Domyslalem sie, ze bylo robione na krotkiej ogniskowej... I potem dodales exifa. Wg. mojego bardzo skromnego zdania 21mm to stanowczo za krotka ogniskowa... Tak ludzkie oko nie widzi i stad taki "odbior" zdjecia. Nie wiem... tak z 50mm to minimum. Lepiej moze nawet 70-100mm (ale pewnie masz kita do 55mm). Pierwsze i drugie zdjecie - niedoswietlone - nie widac szczegolow. Czarna masa z suwakami na kolkach. Dwa kolejne - juz lepiej z ekspozycja ale te kolory na prawde sa takie zywe czy "pokolorowales" je? Kontrastem? Troszke sztucznie to wyglada. Nie wiem... Moze tego od Ciebie wymagaja... Ziarna nie widac w tej wielkosci... Przyslij oryginaly. Moga byc i jpgi. Ale tak jak aparat zrobil.
    Mały, prosty, fajny 100D. https://www.flickr.com/photos/andrzejxm/

  9. #19
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: "kaszka", białe plamki na fotografiach, głównie na kolorze czarnym

    My się tu produkujemy, a wątkotwórca ma to gdzieś.
    Od 6 lutego tu nie zaglądał, a przecież już po weekendzie.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: "kaszka", białe plamki na fotografiach, głównie na kolorze czarnym

    udostępnij rawa to zobaczymy o co chodzi

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •