Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Kursy/szkolenia - fotografia ślubna 2016 - co polecacie?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    28

    Domyślnie Kursy/szkolenia - fotografia ślubna 2016 - co polecacie?

    Tak jak w temacie, kogo możecie polecić do przekazania swojego workflow w profesjonalny i rzetelny sposób?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Kursy/szkolenia - fotografia ślubna 2016 - co polecacie?

    Cytat Zamieszczone przez destro_thai Zobacz posta
    Tak jak w temacie, kogo możecie polecić do przekazania swojego workflow w profesjonalny i rzetelny sposób?
    Warsztaty i plenery Studio huśtawka
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Kursy/szkolenia - fotografia ślubna 2016 - co polecacie?

    Nie widzę tam nic interesującego z fotografii ślubnej...

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Kursy/szkolenia - fotografia ślubna 2016 - co polecacie?

    Cytat Zamieszczone przez destro_thai Zobacz posta
    Nie widzę tam nic interesującego z fotografii ślubnej...
    A co to jest workflow ?

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Kursy/szkolenia - fotografia ślubna 2016 - co polecacie?

    Za wikipedią:
    Workflow (ang. work flow, ‘przepływ pracy’) – w szerszym sensie pojęcie to oznacza sposób przepływu informacji pomiędzy rozmaitymi obiektami biorącymi udział w jej przetwarzaniu. W węższym sensie jest to określenie sposobu przepływu dokumentów pomiędzy pracownikami wykonującymi pewien zalgorytmizowany zespół czynności.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Kursy/szkolenia - fotografia ślubna 2016 - co polecacie?

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    Za wikipedią:
    Workflow (ang. work flow, ‘przepływ pracy’) – w szerszym sensie pojęcie to oznacza sposób przepływu informacji pomiędzy rozmaitymi obiektami biorącymi udział w jej przetwarzaniu. W węższym sensie jest to określenie sposobu przepływu dokumentów pomiędzy pracownikami wykonującymi pewien zalgorytmizowany zespół czynności.
    To czytałem i rozumiem. A jak to ma się do nauki fotografii ?

  7. #7
    Początki nałogu Awatar eleroo
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Kursy/szkolenia - fotografia ślubna 2016 - co polecacie?

    To czytałem i rozumiem. A jak to ma się do nauki fotografii ?
    No kolega chce receptę co jak po kolei robić, jak sobie zorganizować pracę, takie tam.

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Kursy/szkolenia - fotografia ślubna 2016 - co polecacie?

    Czyli chyba workflow pomylił się z know-how...

  9. #9
    Początki nałogu Awatar eleroo
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Kursy/szkolenia - fotografia ślubna 2016 - co polecacie?

    Niekoniecznie. Skuteczna organizacja pracy to 90% sukcesu imho. Przecież fotek się nie nauczy robić ładnych na żadnym kursie, albo ma wyczucie i reporterski dryg albo nie, natomiast dobra organizacja pracy na ślubie może wiele wiele pomóc i to jest wiedza, jaką warto przyjąć, żeby się nie miotać jak lew po klatce na pierwszym repo

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Kursy/szkolenia - fotografia ślubna 2016 - co polecacie?

    Cytat Zamieszczone przez eleroo Zobacz posta
    Niekoniecznie. Skuteczna organizacja pracy to 90% sukcesu imho. Przecież fotek się nie nauczy robić ładnych na żadnym kursie, albo ma wyczucie i reporterski dryg albo nie, natomiast dobra organizacja pracy na ślubie może wiele wiele pomóc i to jest wiedza, jaką warto przyjąć, żeby się nie miotać jak lew po klatce na pierwszym repo
    Kurs nie spowoduje ze zacznie robic ładne zdjęcia , ale da duży zasób wiedzy oraz pewnych informacji które wykorzytując w praktyce na pewno spowoduje polepszenie jakosci zdjęć względem kompozycji i kadru. Nikt z nas przeciez nie zaczynał z górnej pólki, uczylismy się albo od innych albo na własnych błędach.
    Z drugiej strony tak, bardzo dobra ogranizacja i znajomosc tego co sie dzieje na slubie pozwala zminimalizować ryzyko znacząco jednakże bez wiedzy i dobrego sprzętu organizacja tutaj nie zdziała cudów.

    Z mojej strony i mojego doswiadczenia wynika ze aby podejsc do slubu profesjonalnie a nie z tzw bomby wazne jest aby mieć zaplecze teoretyczne o slubie oraz wiedzieć co gdzie jak gdzie kiedy i kto z kim oraz kto kim jest, przy małym ślubie ok ale co jeżeli tak jak mi trafi ci się ślub na 300 osob i jestes jedynym fotografem... druga sprawa to wiedza juz nie tylko teoria ale i praktyka, sale weselne potrafią zaskoczyć z wielu względów a to wysoki sufit, a to kolorowy sufit a to drewno wszędzie lub brak światła w kosciele, z tym i wieloma innymi "problemami" trzeba walczyc na slubach i trzeba umieć się dostosować dosłowniew przeciągu chwili, znać już nie ABC fotografii ale też XYZ , tu nie ma czasu na zabawy w podchody i szukanie ustawień. Na końcu moim zdaniem jest sprzęt co nie oznacza że jest mało ważny, musimy posiadać sprzęt pewnej klasy, bo idąc na ślub z nawet 750D+18-55stm raczej dużo nie zwojujemy , nie mowie że musimy startować odrazu z górnej półki i ładować się w obiektywy klasy L , ale na dzień dzisiejszy kupno pierwszego 5d to śmieszne pieniądze w stosunku do jakości, dosłownie po jendym ślubie kasa nam sie za niego zwraca, do tego w miare jasny obiektyw którym fajnie można odciąć postać od tła (nawet głupia 50/1,8 ze śrubokrętem) i coś w miarę o uniwersalnej ogniskowej stara sigma 17-35 którą długi czas użytkowałem (jakością to ona nie grzeszy, chociaz wciaz mam w plecaku) oraz lampa bo bez niej jak zrobi się ciemno nieważne co i nieważne jak będziemy się spinać, światła nie wyprodukujemy. Do tego dochodzą karty pamięci, zapasowe akumulatory ale to kazdy wie.

    Za czasów kiedy ja zaczynalem ludzie często szukali swojego "mentora" kogos z kim chodzili na pierwsze śluby, łapali pierwsze kadry i dzięki temu zdobywało się doświadczenie. Dziś z perspektywy tego co widzę pytania lecą na forum a jezeli ktos do mnie się odzywa w tej kwestii czyli współpracy, zadaje kilka pytan i po takich pytaniach "fotograf" wymięka.

    Jeżeli kolega chce mojej rady to, ksiązki, youtub, przegladanie pracy innych na potęgę. Nie mowie tutaj o kilku filmikach tylko o ciągłym klepaniu jeden po drugim, każdy ma jakąs wiedze ,mniejsza czy wiekszą. Zawsze można coś wyciagnać.

    Wysłałem link do studia huśtawka bo maja duzo rozncyh kursów. Czy kolega myśli że slub to porterty , fotografia slubna to portret,architektura, detal,jedzenie,sport,krajobraz, jedzenie, doslownie wszystko więc wiedza z zakresu fotografii produktu czy jedzenia nie jest zbędna, tak samo innych dziedzin. Więc jeżeli masz ochotę isć w tym kierunku przygotuj się na wydatki i małe przychody
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •