Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pytanie dotyczące wesela i sprzętu

  1. #1

    Domyślnie Pytanie dotyczące wesela i sprzętu

    Cześć wszystkim. Jestem tu nowy. Jeżeli temat założyłem w złym dziale z góry przepraszam i proszę o przeniesienie(ten dział wydał mi się najbardziej trafny).
    Chciałbym na weselu umożliwić gościom natychmiastowy wydruk zdjęć w celu umieszczenia ich w książce/na tablicy pamiątkowej. Przeglądałem aparaty "polaroid" i szczerze powiedziawszy nie jestem przekonany, co do jakości takich zdjęć, ani co do ceny za pojedyncze zdjęcie(wkłady na około 200 zdjęć to wydatek rzędu paru stów). W związku z tym zainteresowały mnie drukarki Canon Selphy. Mam parę pytań jeżeli ktoś jest w stanie odpowiedzieć:

    1. Czy łącząc smartfona z drukarką potrzebuje dodatkowej aplikacji do wydruku zdjęć z telefonu?(na 90% jestem przekonany, że tak).

    2. Czy ktoś może mi podać przykładowe modele aparatów wyposażonych w Wi-FI, które są kompatybilne z takimi drukarkami. Chodzi mi o możliwość wydruku bez konieczności łączenia się po kablu

    3. Czy ktoś może zna jakiś sposób, który pozwoli drukować zrobione zdjęcie natychmiastowo po jego wykonaniu, bez konieczności używania menu aparatu/smartphona? Może jest jakiś zestaw drukarka/aparat/telefon który posiada taką funkcję. Najbliżej takiej funkcji jeśli się nie mylę jest funkcja Print Bridge, ale ona też wymaga przejścia przez menu aparatu w celu wydruku, co niektórym może sprawiać problemy.

    Z góry dziękuje za wszystkie informacje

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Pytanie dotyczące wesela i sprzętu

    "fotobudka" ?

  3. #3
    Coś już napisał Awatar Fotosz
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    90

    Domyślnie Odp: Pytanie dotyczące wesela i sprzętu

    Chyba jednak polaroid jest nie wyjdzie aż tak drogo... Zawsze potem możecie sprzedać używkę na allegro Najmniej z tym zachodu a dużo zabawy wśród gości weselnych. Widziałem już takie rozwiązania i przyjmowały się świetnie...

    "Polaroid" : Aparat Instax Mini 8 + 2 Filmy PREZENT FUJI CAMERA (5931226528) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    Film do niego: 60 zł / 20 szt

    Taki właśnie zestaw widziałem w akcji i dobrze się spisał... Klisza wyjdzie najdrożej, potem sprzedacie używkę i luzik
    Fotografia ślubna Kraków - zajęcie zrodzone z pasji
    Mój blog - nie tylko tematy ślubne

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Pytanie dotyczące wesela i sprzętu

    Jeśli nie fotobudka to jedyne rozwiązanie jakie widzę to:
    Dajesz ludziom aparat (kompakt) z małą kartą tak by było z 16 zdjęć( nie naciapią dużo i powyrzucają szybko złe).
    Bierzesz uczniaka ( 5 letniego brata, kuzyna czy też sąsiada im starszy tym lepszy byle nie po 12 roku bo starsi mogą się nazdyngolić) którego w ciągu 5 minut przeszkalasz gdzie w drukarce włożyć kartę i gdzie nacisnąć by drukował wszystko - pojętniejszy będzie umiał wymienić folie i dołożyć papieru.
    Mając 2 karty on tylko je zmienia w aparacie i drukuje.
    Koszt wydruku 10x15 Selphy to 1,5 zł drukarki są nie do zajechania - kiedyś wydrukowałem praktycznie bez przerwy 300 zdjęć ( mała imprezka.
    Jak chcesz bezobsługowo to tylko fotobudka albo fotograf z drukarką

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Sulejówek
    Wiek
    39
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Pytanie dotyczące wesela i sprzętu

    Cytat Zamieszczone przez Fotosz Zobacz posta
    Najmniej z tym zachodu a dużo zabawy wśród gości weselnych. Widziałem już takie rozwiązania i przyjmowały się świetnie...
    Też widziałem takie rozwiązanie i na prawdę było dużo zabawy dla gości. Przy kosztach wesela to jednak nie jest duży koszt, a chyba najprostsze rozwiązanie.
    6D || 5D || EF 17-40mm f/4 L || EF 35mm f/1.4 || EF 50mm f/1.4 || EF 85 mm f/1.8 || EF 135 mm f/2.0 || SPEEDLITE 580 EX II

  6. #6
    Coś już napisał Awatar Fotosz
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    90

    Domyślnie Odp: Pytanie dotyczące wesela i sprzętu

    Cytat Zamieszczone przez andrew84 Zobacz posta
    Też widziałem takie rozwiązanie i na prawdę było dużo zabawy dla gości. Przy kosztach wesela to jednak nie jest duży koszt, a chyba najprostsze rozwiązanie.
    No dokładnie do tego są bardzo fajne pamiątkowe albumy wklejane gdzie dodatkowo goście mogą coś napisać, naszkicowac, nabazgrac

    Pamiątka warta więcej niż klisze do polaroida

    W sumie muszę wprowadzić cis takiego do oferty
    Fotografia ślubna Kraków - zajęcie zrodzone z pasji
    Mój blog - nie tylko tematy ślubne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •