Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: 1Ds Mk III sam rozładowuje baterię

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar trampek
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Rzeszow, Poland
    Wiek
    42
    Posty
    1 544

    Domyślnie Odp: 1Ds Mk III sam rozładowuje baterię

    Używam ds3 od kilku lat na jednej baterii i problem u mnie nie występuje. 2000 robię bez problemu.
    Mam inny problem. Aparat pokazuje że baterię należy skalibrowac. Po wykonaniu tej czynności polecenie niestety nie znika. Natomiast jeśli podgląduje np do 99% lub mniej komunikat znika. Ktoś się wypowie?

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    Włocławek
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: 1Ds Mk III sam rozładowuje baterię

    2000 to ja też robię bez problemu, gorzej jak zostawię baterię w aparacie W każdym razie dogadałem się ze specem od aparatów że mu podrzucę body, może pomoże...

    @trampek - masz oryginalną baterię czy zamiennik? U mnie się to pojawiało na oryginalnej która była w słabym stanie, natomiast zamiennik działa bez problemów.

  3. #13
    Początki nałogu Awatar Marv84
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Gorlice
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: 1Ds Mk III sam rozładowuje baterię

    U mnie tez komunikat o kalibracji się pojawia nawet po jej wykonaniu. Poza tym komunikatem nic się nie zmieniło w pracy aku. działa tak samo jak inne gdzie problem nie występuje.
    L

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar trampek
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Rzeszow, Poland
    Wiek
    42
    Posty
    1 544

    Domyślnie Odp: 1Ds Mk III sam rozładowuje baterię

    mam oryginal. Wszystko dziala bez problemu. Zostawiona w aparacie na miesiac prawie wogole nie traci energii.
    R5, R6, BGR10, RF1535, RF2870, RF50L, RF85L, RF70200 2.8, M1 Max

  5. #15
    Początki nałogu Awatar Marv84
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Gorlice
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: 1Ds Mk III sam rozładowuje baterię

    to zupełnie niż u mnie w oryginałach u mnie same sie rozładowują.
    L

  6. #16

    Dołączył
    Apr 2021
    Miasto
    Gdzieś
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: 1Ds Mk III sam rozładowuje baterię

    Trafiłem do Was, ponieważ od miesiąca mam ten sam problem z moim EOS 550D.
    Bateria rozładowuje się samoczynnie raz szybciej, a raz wolniej.
    Kupiłem nową, oryginalną i problem był ten sam.
    Czasami w ponad dobę, a czasami w kilkanaście dni.
    Kiedyś miesiącami była w aparacie i rozładowywała się minimalnie.
    Rozmawiałem dziś z działem technicznym Canona i z ich polecanym serwisem i niestety nikt nic nie wie na ten temat.

    Więc postanowiłem zrobić własne pomiary i problem rozwiązał się.
    Po włożeniu akumulatora pobierany jest prąd 42.9 mA, aż do momentu zamknięcia klapki od akumulatora.
    Wtedy następuje chwilowy wzrost poboru prądu i spadek do zaledwie 40 uA (mikro amper).
    Gdy znów otworzymy klapkę akumulatorka prąd wzrasta do 1.29 mA.
    Czyli w przypadku włożenia akumulatorka i niedomknięcia klapki pobierany jest prąd 42.9 mA, co powoduje rozładowanie akumulatorka 1120 mAh w ciągu 26 godzin - 1120 mAh / 42.9 mA = 26.1 h
    Gdy włożymy naładowany akumulatorek dociskając klapkę, a mikrostyk załączy na chociaż 500mS, następuje pobór prądu 1.29 mA, co rozładuje akumulatorek w czasie 36 dni - 1120 mAh / 1.29 mA = 868.2 h = 36 dni. Według wyliczeń drugi przypadek trwa ponad 2x dłużej, niż w rzeczywistości rozładowuje się, więc podejrzewam, że w pewnym momencie z 1.29 mA może przełączyć się na pobór prądu 42.9 mA.

    Co ciekawsze, to Canon nie powinien uruchamiać się, gdy klapka jest otwarta. Podejrzewam, że chodzi tu o rozprężenia zaraz po zamknięciu, które otwierają obwód poprzez ledwo łączący mikrostyk.

    Co gorsze, to drugi mikrostyk jest w klapce karty SD i efekt jest ten sam. W moim przypadku nie łączył właśnie mikrostyk od klapki karty SD i aparat samoczynnie rozładowywał się.

    Pozdrawiam

  7. #17

    Domyślnie Odp: 1Ds Mk III sam rozładowuje baterię

    Przy wyłączonym aparacie rozładowuje się bardzo wolno. Pozostawiona na kilka miesięcy rozładowała się o 30%

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •