Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: EOS 70D - awaria migawki, co teraz??

  1. #1

    Domyślnie EOS 70D - awaria migawki, co teraz??

    Witajcie,

    Dostałem dziś, w dniu swoich 30 urodzin, prezent od Canona - padniętą migawkę w EOSie 70D mającym niecałe 34 tysiące przebiegu.. :/ Objawiło się to przez jasną plamę na zdjęciach (kształt plamy oddaje kształt "dziury", który można zaobserwować w kurtynie podczas zdjęcia).

    Przykładowe zdjęcie.

    Domyślam się, że czeka mnie teraz wymiana migawki, chyba, że istnieje jakaś możliwość jej reanimacji skoro aparat nie zgłasza błędu i nie jest ona kompletnie uszkodzona...

    Czy ktoś ma już doświadczenia z taką operacją w EOS 70D? Czy jest jakaś firma poza "Żytnią", którą możecie polecić do diagnozy / wymiany? Ktoś wie w jakiego rzędu to koszt w 70D?

    Z góry dzięki za odpowiedzi i recepty na mój pierwszy kryzys wieku średniego.. (mój, oraz mojego aparatu, który jak widać też poległ nieco po 30-ce

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: EOS 70D - awaria migawki, co teraz??

    Jeśli na gwarancji, to ślij do autoryzowanego. Jeśli ma być płatne, to dużo taniej będzie w małym prywatnym zakładzie. Tylko sprawdź czy maja na pewno odpowiednie urządzenie do identycznego ustawienia przetwornika obrazu - nie można tego robić "na oko" lub "na ilość obrotów wkrętu mocującego" bo jakość zdjęć się pogorszy.
    Jak nie znajdziesz nikogo u siebie, to zapraszam do mnie.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: EOS 70D - awaria migawki, co teraz??

    proponuje wyrzucic aparat i kupic nikona
    tam takie rzeczy sie nie zdarzaja
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 028

    Domyślnie Odp: EOS 70D - awaria migawki, co teraz??

    Cytat Zamieszczone przez wpociej Zobacz posta
    Czy ktoś ma już doświadczenia z taką operacją w EOS 70D? Czy jest jakaś firma poza "Żytnią",
    Forumowicze polecali czasem wysłać do Berlina - ponoć serwis większy i lepszy.
    1DX + 50L

  5. #5

    Domyślnie Odp: EOS 70D - awaria migawki, co teraz??

    Cytat Zamieszczone przez Naprawiacz Zobacz posta
    Jeśli na gwarancji, to ślij do autoryzowanego. Jeśli ma być płatne, to dużo taniej będzie w małym prywatnym zakładzie. Tylko sprawdź czy maja na pewno odpowiednie urządzenie do identycznego ustawienia przetwornika obrazu - nie można tego robić "na oko" lub "na ilość obrotów wkrętu mocującego" bo jakość zdjęć się pogorszy.
    Jak nie znajdziesz nikogo u siebie, to zapraszam do mnie.
    Dzięki za poradę, dowiem się - wysłałem dzisiaj do firmy Fotoserwis w Poznaniu poleconej przez znajomego. Jeśli się okaże, że nie posiadają takiego sprzętu to się odezwę do Ciebie. Niestety, aparat już po gwarancji, bo kupiony w grudniu 2014...

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: EOS 70D - awaria migawki, co teraz??

    Kupiony u nas "na paragon" (tzn. sprzedaż dla konsumenta) czy "firmowo"?
    Jeśli prywatnie, i dogrzebiesz się do dowodu zakupu, poszukaj informacji o rękojmi (jest dłuższa niż gwarancja).

  7. #7

    Domyślnie Odp: EOS 70D - awaria migawki, co teraz??

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Kupiony u nas "na paragon" (tzn. sprzedaż dla konsumenta) czy "firmowo"?
    Jeśli prywatnie, i dogrzebiesz się do dowodu zakupu, poszukaj informacji o rękojmi (jest dłuższa niż gwarancja).
    Prywatnie.. jednak w poście powyżej pomyliłem się, zakup był dokonany w grudniu 2013, a rękojmia to 2 lata więc akurat pechowo się o miesiąc spóźniłem z tą usterką

  8. #8

    Domyślnie Odp: EOS 70D - awaria migawki, co teraz??

    Dostałem wstępną wycenę - prawie 1000 złotych.. :/ Poprosiłem o przedstawienie dokładnej diagnozy i rozbicia kosztów naprawy, czekam na odpowiedź...

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: EOS 70D - awaria migawki, co teraz??

    Cytat Zamieszczone przez wpociej Zobacz posta
    Dostałem wstępną wycenę - prawie 1000 złotych.. :/ Poprosiłem o przedstawienie dokładnej diagnozy i rozbicia kosztów naprawy, czekam na odpowiedź...
    To zapraszam do siebie, na pewno będzie dużo taniej.

  10. #10
    Bywalec Awatar niki68
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Łuków
    Wiek
    55
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: EOS 70D - awaria migawki, co teraz??

    A co z gwarancją na migawkę? Gwarancja aparatu się skończyła, ale na migawkę trwa przecież nadal.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •