Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: Canon 6d i Yongnuo 50 mm

  1. #11
    Coś już napisał Awatar feciu
    Dołączył
    May 2015
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    44
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Canon 6d i Yongnuo 50 mm

    bierz C50 1.8 STM jak koledzy radzą. jest jedynie 150 zł droższy od YN
    X-T2...|

  2. #12
    Początki nałogu Awatar eleroo
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Canon 6d i Yongnuo 50 mm

    Widzę, że w PL to szkło jest "drogie jak piorun", w USA stoi po 50 dolców, co w porównaniu z 125 dolców za STM robi sporą róznicę. W PL różnica cenowa jest mniejsza, ale 300 a 450 to też w sumie spora różnica (wiadmomo, inaczej by było gdyby to było 3000 a 3150) i nie wiem czy STM jest warte tej dopłaty.

    To szkło optycznie jest całkiem git (miałam okazję przetestować po znajomości), trzeba tylko zdjąć folijkę z tylnej soczewki i to wcale nie jest śmieszne, nikt przed nimi tego tam nie naklejał i pierwsza fala tych szkieł była zwracana tłumnie do sklepów z powodu tej niewidzialnej folijki, o której nikt nie wiedział, bo ludzie mysleli, że szkła mydlą, po odklejeniu folijki efekt mydlenia ustepował. Potem jak w internetach zaczęli pisać o folijce, to ludzie kupowali po raz drugi to szkło. Jest to bardzo plasticzana rzecz w sensie wykonania (no ale nie bardziej nież 50mm f1.8 II), ale optycznie spoko całkiem (nie ustepuje w niczym 50 1.8 II, no jest po prostu spoko, ostre, kontrastowe, bokeh okej), a biorąc pod uwage cenę to cud, miód i wniebowstąpienie. Trzeba jednak pamiętać, że to nie jest USM i mikrofon może zbierać hałas AF, choć w filmie to i tak się ręcznie ostrzy raczej, a manual nie trzeszczy. To szkło warto mieć nawet jako zapas, który leży nieużywany, na w razie wu, jeśli ktoś korzysta z pięćdziesiątek. Jest tez 35mm f2 i ciekawa jestem go bardzo, ale żaden kolega nie ma, niestety

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •