Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: Zmiana systemu z NIKONA

  1. #31
    Początki nałogu Awatar tkosiada
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    UK
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu z NIKONA

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    tylko że w reportażu ślubnym rzadko robi się na niskich ISO a przy ISO 800 w górę wyciąganie z cieni detali daje taki sam efekt i na Canonie i Nikonie,
    Owszem i tu bardziej przydaje sie operowanie lampą
    x pro2/ 23/ 56/10-24/

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu z NIKONA

    Cytat Zamieszczone przez tkosiada Zobacz posta
    Owszem i tu bardziej przydaje sie operowanie lampą
    na sali weselnej można sobie świecić lampami jak są ustawione gdzieś w rogach sali (ale i tak robi się na iso 800 w górę) ale w kościele w żadnym wypadku nie powinno się niczym świecić,
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  3. #33

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu z NIKONA

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    tylko że w reportażu ślubnym rzadko robi się na niskich ISO a przy ISO 800 w górę wyciąganie z cieni detali daje taki sam efekt i na Canonie i Nikonie,
    A to dziwne, bo ja robię reportaże ślubne i często na niskich iso nie przekraczając 800 Zresztą po co wyciągać z ceni jak jest ciemno i trzeba wysoko podbijać iso? Przewaga nikona jest w kontrastowych scenach gdzie światła nie brakuje, za to zakres tonalny nie obejmuje całej sceny. Nikonem można spokojnie naświatlać na światła a z cieni sobie wyciągnąć dużo więcej w dobrej jakości niż w canonie. Zdjęcia na końcu artykułu dobrze pokazują różnicę między d750 i 5d3: Nikon D750 Review: Nikon... You've Created a Monster
    ...

  4. #34
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu z NIKONA

    Cytat Zamieszczone przez weddphoto Zobacz posta
    Witam
    Chciałbym zmienić system Nikona d600 na np. Canona MK II lub 6D, tzn tak do końca jeszcze nie wiem tu liczę na Waszą pomoc.

    Co do lampy to co polecacie tylko canonowska 580-tka? czy jeszcze coś brać pod uwagę?

    Z obiektywami sam jakoś sobie ogarnę temat już wiem co i jak.
    mam 5d2 i znam d610, d700 Jeżeli chcesz zmienić (koniecznie?) na C to celuj w 6d, lub 5d3 używany.
    Jeżeli masz sporo szkieł z N to moim zdaniem kiepski pomysł z przesiadką, lepiej kupić używany pewny d700
    Ostatnio edytowane przez RTB ; 08-02-2016 o 00:41

  5. #35

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu z NIKONA

    a więc Panowie jestem już po przesiadce na C MK2, mam 35mm f2.0 i 50mm 1.8 STM za chwile dorzuce 85mm 1.8 w planach jeszcze 50mm 1.4. co do samego aparatu jestem mega zadowolony oddalem go tez na kalibracje body-obiektyw i jestem jeszcze bardziej zadowolony z ostrosci jakie oferuja te 2 obiektywy. Szybkść AFa oceniam na + dla Canona w porównaniu do nikona d600. Kolory również na + dla Canona.

    Ogólne podsumowanie - było warto zmienić.

  6. #36
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu z NIKONA

    Skoro masz już 50 f1.8 STM, to po co chcesz dokupować jeszcze f1.4?? Tak po za tym, to według różnych testów i opinii ten STM jest lepszym szkłem niż f1.4.
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  7. #37

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu z NIKONA

    Mi ciężko było przesiąść się z Nikona na Canona, ale do wszysrtkiego można się przyzwyczaić

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •