Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: [danae] portrety rodzinne i dziecięce

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: [danae] portrety rodzinne i dziecięce

    Cytat Zamieszczone przez danae Zobacz posta
    Piotrus117, ja wiem że bobas śliczny, ale nie chcę pokazywać wam tutaj, jak mój słodki dzidziuś ubabrał sobie brzuszek przy jedzeniu. Hmm.. chciałam pokazać swoje spojrzenie - staram się otwarcie słuchać uwag i bardzo cenię sobię konstruktywne komentarze, ale nie uważam, bym chciała przedstawiać Wam moje dziecko w inny sposób.

    Rozumiem, że takie kadry uważasz za słabe, przyjmuje to - nie rozumiem jednak, czy podejmując temat fotografii dziecięcej powinnam Twoim zdaniem koncentrować się na uśmiechniętym i uroczym bobasku? Tzn tak rozumiem akapit o tym, że jako ojciec też robisz zdjęcia dzieciom.

    Lubię wyłapywać kontrasty, ważyć kompozycję, bawić się pionem i poziomem... widzisz, takie zdjęcie jak 10. to dla mnie zabawa kompozycją, układem linii, wyłapane w codziennej sytuacji, nie zdjęcie kanapy. No, jasne, skoro moje intencje nie są widoczne to znaczy, że mnóstwo pracy przede mną, ale to nie jest tak, że nie to chciałam pokazać
    Wybacz, ja stary jestem, a i wzrok już nie ten. Ale koledzy chyba napisali, co i jak. Każdy ma swoją wizję i robi zdjęcia tak jak chce.

  2. #22
    Początki nałogu Awatar biodar
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: [danae] portrety rodzinne i dziecięce

    Cytat Zamieszczone przez danae Zobacz posta
    mógłbyś jaśniej? bo nie rozumiem sensu zdania. dobre? brak światła i wysokie iso to brak ostrości, gdzie w tym to "dobre"?
    kolory z pewnością uśmierciłam sama, dzięki za opinię.

    to o modelce mocno z przymrużeniem oka
    teoretycznie niedoświetlenie nie powinno wpływać na ostrość bo to sprawa obiektywu gdzie ustawi, ale w praktyce każdy to zauważa. Matryca ma swoją czułość i najlepiej lubi kontrasty a nie delikatne przejścia tonalne z ciemnego w jeszcze odrobinę ciemniejszy - wtedy wszystko się zlewa co obserwator zauważa najprościej - nieostro. Wyostrzanie w programie graficznym to w końcu podbijanie kontrastów i zawężanie tych przejść. Wtedy krawędzie wydają się bardziej ostre. Zrób proste doświadczenie. Ustaw aparat na statywie, ustaw ostrość na sztywno na jakimś obiekcie, wyłącz potem af i zrób dwa zdjęcia - jedno w pełnym świetle a drugie pozasłaniaj wszystkie okna, wyłącz światło by było ciemniej, wtedy na tej samej przysłonie podbije się iso i zobaczysz różnicę - nawet w kolorach ( w słabym świetle wyjdą wyprane).

    Słowo "dobre" to skrót myślowy - czyli łatwiej zrobić ostre, nieporuszone zdjęcie gdy jest jasny obiektyw i pełna dziura. Wtedy światło w "pokoju" jest OK
    Ten 50mm f 1,8 jest całkiem niezły do takich zabaw z dzieckiem, bo jako tako pozwala bez użycia błysku coś zrobić nie tyko na dworze

    Napisz jakim sprzętem robisz - bo ja wyjeżdżam z budżetowym 50mm f1,8 a może masz 5mk3 i 85L f1,2 tylko gdzieś indziej jest problem.

  3. #23
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: [danae] portrety rodzinne i dziecięce

    Nie mój temat, ale pozwolę sobie się tutaj podpiąć.
    Zdjęcie wykonane w kwietniu 2005 roku aparatem Olympus 740UZ. Bez żadnego pozowania, cyknięte na "żywo" w trybie Auto... żadne osiągnięcie, ale z wszystkich zdjęć moich dzieciaków podoba mi się chyba najbardziej.

    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

  4. #24

    Domyślnie Odp: [danae] portrety rodzinne i dziecięce

    Biodar, dzięki, już rozumiem co miałeś na myśli. Z dużą dziurą problem mam taki, że głębia ostrości płytka, a ja przyzwyczajona ostrzyć na centralnym i przekadrowywać, więc przy tym zabiegu ostrość czasem ucieka nie tam, gdzie celowałam. Do tego czasy maksymalnie wydłużam, by światła wystarczająco wpadło, bo przy iso 200 w domu przy zastanym światła zwyczajnie mi brakuje. Zdjęcia robione sony a300 i minoltą af 50/1.7 - wdepnęłam w sony, bo szkoda było mi szkieł z analoga minolty... no ale zmiana nadciąga i wylądowałam na forum tu czytać o tym, co canon może zaoferować. I postanowiłam zatrzymać się dłużej

  5. #25
    Początki nałogu Awatar biodar
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: [danae] portrety rodzinne i dziecięce

    O właśnie takie kolory jak u @Janca chodzi
    Zdjęcie jest pełne życia, przyciąga wzrok, wręcz czuć ten ułamek chwili i wtedy drobne przepalenia itp nie mają znaczenia.

    Starsze lustrzanki sony kiedyś słynęły z szumów i przez konkurencję bywały nazywane szumofonami ale szkło chyba niezłe. Niestety niewiele mogę o sony powiedzieć bo myślałem, że chodzi o canona.

  6. #26
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: [danae] portrety rodzinne i dziecięce

    Szkło Minolta 50/1,7 opisane na Optyczne.pl
    Konica Minolta AF 50 mm f/1.7 - Optyczne.pl
    ocenę ma bardzo dobrą.

    Ja podobne fotki robię w domu przy przysłonie 2,2 lub 2,5 i głębia ostrości (w normalnym pokoju zdjęcie wykonywane z 3-4 metrów daje głębie ostrości ok. 30-50 cm) wystarcza dla zrobienia całej twarzy "na ostro". ISO może trochę wyżej wychodzi, ale ty tez możesz podbić do np. 400. W obróbce zawsze łatwiej usunąć szum niż poruszenie
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

  7. #27
    Dopiero zaczyna Awatar maxwell61
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Wrocław, Oborniki Śląskie/ Wołów
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: [danae] portrety rodzinne i dziecięce

    danae a ja Ci powiem z własnego doświadczenia. Takie dyskusje to nie za wiele Ci dadzą. Bedziesz miał 100 komentarzy i 100 różnych. Tak samo Ty postrzegasz swoje zdjęcia na swój sposób. I jeśli nie znajdziesz swoich odbiorców zawsze będziesz miał problem ze znalezieniem swojego stylu. Znajdź sobie 2-3 fotografów, których zdjęcia uwielbiasz i lubisz ich styl. Naśladuj, szukaj tutków, które Ciebie zbliża do ich obróbki. Pytaj się ich o wskazówki, a zobaczysz, że odpowiedzą.
    Robisz dobre zdjęcia, niekiczowate, co jest ważne. Kolory to gust, więc każdy ma swój.
    Zyczę powodzenia

  8. #28
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: [danae] portrety rodzinne i dziecięce

    Cytat Zamieszczone przez maxwell61 Zobacz posta
    ...Bedziesz miał...
    MIAŁA

    Danae jest płci odmiennej, żeńskiej znaczy się
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •