Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 105

Wątek: 5D I - czy ciągle warto kupić w 2016 roku?

  1. #21
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Otwock
    Wiek
    42
    Posty
    577

    Domyślnie Odp: 5D I - czy ciągle warto kupić w 2016 roku?

    Jak sobie teraz patrzę na swoje zdjęcia to jakoś bardziej jestem zadowolony z tych zrobionych 5d1 niż 5d2. Warto kupić. Są tacy ludzie co mało robią zdjęć np ja swoim 5d1 zrobiłem 23000 klapnięć jak go sprzedawałem (miałem potwierdzenie z Żytniej) i ślubniak który kupił był bardzo ucieszony że mu się taki trafia.
    5d III; eos 5; EF15/2,8; 35L; 50/1,4; 85/1,8; 135L; 430ex; YN600ex; metz 58

  2. #22

    Domyślnie Odp: 5D I - czy ciągle warto kupić w 2016 roku?

    Moim zdaniem każde, nawet najstarsze body sprawdzi się jak trzeba o ile dostarczy się odpowiednią ilość światła.

    W przypadku zakupu 5d mk1 trzeba wziąć pod uwagę cenę szklarni pod FF. To tak jak kupić starego mercedesa s-klasę z silnikiem 5 litrów - niedrogie, świetne auto ale bez paliwa będzie stać jak inny maluch

    Jeśli w dobrej cenie to ja osobiście polecam 5D nawet w 2017
    Canon 50D + 10-18; 35; 50; 85; 135 i Nikkor 80-200 f4 Ai-S

    Moje miejsce w sieci : http://www.filipsalapa.pl

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Olesnica
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: 5D I - czy ciągle warto kupić w 2016 roku?

    sebcio80 to mnie zaskoczyłeś z tą wymianą, trzymam piątkę z przebiegiem 15 tyś zdjęć z nadzieją że problem wymiany migawki jeszcze daleko a tu takie kwiatki kiedyś mówiono, że kiedy padnie przed 100tys to wymieniają za free

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: 5D I - czy ciągle warto kupić w 2016 roku?

    Cytat Zamieszczone przez Przemasl1985 Zobacz posta
    sebcio80 to mnie zaskoczyłeś z tą wymianą, trzymam piątkę z przebiegiem 15 tyś zdjęć z nadzieją że problem wymiany migawki jeszcze daleko a tu takie kwiatki kiedyś mówiono, że kiedy padnie przed 100tys to wymieniają za free
    Wymieniałem migawkę w 40D i 5D bezpłatnie. Skończyła się gwarancja na wymianę odklejającego się lustra w 5D

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie Odp: 5D I - czy ciągle warto kupić w 2016 roku?

    Cytat Zamieszczone przez Przemasl1985 Zobacz posta
    sebcio80 to mnie zaskoczyłeś z tą wymianą, trzymam piątkę z przebiegiem 15 tyś zdjęć z nadzieją że problem wymiany migawki jeszcze daleko a tu takie kwiatki kiedyś mówiono, że kiedy padnie przed 100tys to wymieniają za free
    Nie słuchaj bredni, do 100 tyś wymiana jest za free. Tak samo sprawa tyczy się odklejającego lustra(wymiana/zabezpieczenie) za free. Co smuci, to gdzieś w sieci krążyła plotka że już nie ma migawek do 5dmk1 ( w sensie są leżaki magazynowe i nic więcej - nie produkują) ale nie potwierdzam tej informacji na 100%

    Jeśli chodzi o sam aparat śmiało polecam, dalej robi zdjęcia - czyli to do czego został stworzony.
    Ostatnio edytowane przez obcy21 ; 17-01-2016 o 21:58
    Regulamin pkt 8.

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: 5D I - czy ciągle warto kupić w 2016 roku?

    Cytat Zamieszczone przez obcy21 Zobacz posta
    Nie słuchaj bredni, do 100 tyś wymiana jest za free. Tak samo sprawa tyczy się odklejającego lustra(wymiana/zabezpieczenie) za free. Co smuci, to gdzieś w sieci krążyła plotka że już nie ma migawek do 5dmk1 ( w sensie są leżaki magazynowe i nic więcej - nie produkują) ale nie potwierdzam tej informacji na 100%

    Jeśli chodzi o sam aparat śmiało polecam, dalej robi zdjęcia - czyli to do czego został stworzony.
    Canon zakończył bezpłatną naprawę lustra w zeszłym roku

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: 5D I - czy ciągle warto kupić w 2016 roku?

    o brak migawek nie ma się co martwić, są i będą zawsze, Canon i Nikon za dużo na tym zarabiają żeby rezygnować z produkcji,
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: 5D I - czy ciągle warto kupić w 2016 roku?

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    o brak migawek nie ma się co martwić, są i będą zawsze, Canon i Nikon za dużo na tym zarabiają żeby rezygnować z produkcji,
    To nie tak do końca. Marża na sprzedaży migawki wynosi pewnie z 1000%, ale muszą trzymać setki jak nie tysiące części do 1 modelu na magazynie. To kosztuje a im starszy model tym zamówień na części mniej. Starsze obiektywy canona już nie mają wsparcia serwisowego.
    5d1 to już zabytek jakkolwiek dobrych zdjęć by nie robił

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: 5D I - czy ciągle warto kupić w 2016 roku?

    Cytat Zamieszczone przez destro_thai Zobacz posta
    Dzień dobry, zachodzę w głowę i sam nie wiem czy to dobry pomysł.
    Mianowicie potrzebuję aparatu, który będzie mi towarzyszył w podróży (krajobrazy) i dodatkowo pomagał spełniać się hobbystycznie podczas pracy w studiu (praca z modelkami). Czy pomimo upływu tylu lat od premiery tej puszki jest to nadal sprzęt godny polecenia do powyższych zastosowań? Czy nie ma problemu we współpracy z nowszymi obiektywami?
    5d to tak samo dobry aparat w momencie gdy wyszedł, jego specyfikacja sie nie zmieniła a obrazek i matryca pozostały takie same. Wraz z nowymi obiektywami przyszła jeszcze lepsza jakość fotek. Warto
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: 5D I - czy ciągle warto kupić w 2016 roku?

    Jesli chodzi o 5D to ma male wymagania co do optyki wiec nie ma co straszyc kosztem szklarni. Wiele obiektywow srednich jakosciowo na cropie rozwija skrzydla na 5D. Wczoraj robilem studniowke 5D i tak jak kilka lat temu robil zdjecia tak robi i dzis.

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •