Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: YN565EX a Canon 700d

  1. #1

    Domyślnie YN565EX a Canon 700d

    Witam,

    Zakupiłem lampę jak powyżej do mojego Canona. Chciałbym wyzwalać lampę bezprzewodowo. Niestety ilekroć próbuje to ustawić na aparacie to zawsze towarzyszy temu przedblysk lampy wbudowanej. Czy ktoś może mi napisać jak ustawić aparat aby lampa wbudowana nie błyskała?
    Z góry dziękuję za wszelkie cenne podpowiedzi.

    Pozdrawiam Andrzej

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: YN565EX a Canon 700d

    Nijak.
    "Bezprzewodowo" to nie znaczy "radiowo".
    Tryb sterownika wbudowany w 700d wykorzystuje do komunikacji z lampami zdalnymi odpowiednie sekwencje błysków lampy wbudowanej, co czasem może być widoczne na zdjęciach (chyba nawet jest to napisane w instrukcji obsługi aparatu?)
    Jeśli wbudowana ma nie błyskać, i chcesz mieć pełne zdalne sterowanie lampą oraz możliwość pracy w ettl, musisz dokupić albo 2x yn622c (jeden na aparat drugi pod lampę), albo yn622c-tx + yn622c (sterownik na aparat, "to drugie" pod lampę), albo yn e3-rt na aparat + yn e3-rx pod lampę.

  3. #3

    Domyślnie Odp: YN565EX a Canon 700d

    Dzięki r_m. Masz rację co do informacji z instrukcji. Było tam napisane że wbudowana może błyskać. Myślałem że można jakoś obejść to słowo "może". Jak nie to trudno, będę musiał kupić zestaw jak zaproponowałeś.

    Dzięki za zainteresowanie ☺

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: YN565EX a Canon 700d

    Tam chyba napisali inaczej, że błysk może być widoczny na zdjęciach, a nie, że "może błyskać", bo błyskać to ona musi
    Jak nie potrzebujesz TTLa, to wystarczą proste, zwykłe radiowe wyzwalacze YN 603c (nowsza, wygodniejsza wersja to "II"), na znanym portalu aukcyjnym często się pojawiają nawet niewiele używane w dobrych cenach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •