Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [A520] Zrobię nim zdjęcia na rajdach samochodowych ?

  1. #1
    jimmu
    Guest

    Domyślnie [A520] Zrobię nim zdjęcia na rajdach samochodowych ?

    Witam... chciałem zakupić sobie aparacik... Konkretnie chodzi mi o to bym mógł nim wykonywać zdjęcia na rajdach samochodowych. Przedewszystkim o to by nie rozmywały się samochody
    Czy tym aparatem jert to możliwe ? Czy może jakiś inny ? ale oczywiście w granicach cenowych do 700 zł

  2. #2
    Uzależniony Awatar FOTOGRAF
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Holandia, Polska
    Wiek
    33
    Posty
    762

    Domyślnie

    mysle ze ten aparat wystarczylby, na plfoto :-) mozna zoabczyc czasem zdjecia z tego aparatu na rajdach...
    Nikon Lowepro Zeiss Tamron Sigma Sony VAIO Manfrotto i duzo innych dupereli
    Canon? moze niedlugo!

  3. #3
    jimmu
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FOTOGRAF
    mysle ze ten aparat wystarczylby, na plfoto :-) mozna zoabczyc czasem zdjecia z tego aparatu na rajdach...
    Hmm.. myślenie nie wystarczy Mi tu potrzeba jakiś faktów... bynajmniej użytkownika który robił zdjęcia tym aparatem na rajdzie, bądź gotowych fotek, żebym mógł ujrzeć czy się opłaca... Zastawnawiam się też nad Nikkonem 5600 - może to by był lepszy wybór ??

  4. #4
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jimmu
    Przedewszystkim o to by nie rozmywały się samochody Czy tym aparatem jert to możliwe ?
    Tak, możliwe. Bardzo duża głębia ostrości tego kompaktu powoduje że szybkośc AF praktycznie nie ma znaczenia. Przy f/8 mamy głębię aż po horyzont więc można strzelać praktycznie "w ciemno". Rajdy odbywają się najczęściej w dzień więc przy takim oświetleniu i ISO100(niskie szumy) spokojnie można uzyskać czasy nawet 1/500s.

  5. #5
    jimmu
    Guest

    Domyślnie

    Ja nie jestem nawcą aparatów i tych parametrów które powyżej są napisane dlatego własnie próbuję się doradzić.

    Czyli warto zainwestować w tego A520 niż np. w Nikona 5600 ? i zdjęcia na pewno będą wychodzić dobrze ostre ??

    Prosiłbym o jakąś próbkę zdjęć jeżeli ktoś ma

  6. #6
    Uzależniony Awatar FOTOGRAF
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Holandia, Polska
    Wiek
    33
    Posty
    762

    Domyślnie

    aparat napewno sie nadaje, duzo fotek widzialem ( plfoto, cyberfoto ) z niego wlasnie robionych na rajdach oraz na zjazdach rowerowych, ale nie moge ich znalezc
    Nikon Lowepro Zeiss Tamron Sigma Sony VAIO Manfrotto i duzo innych dupereli
    Canon? moze niedlugo!

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar pazurek
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jimmu
    potrzeba jakiś faktów... bynajmniej użytkownika który robił zdjęcia tym aparatem na rajdzie
    bynajmniej, powiadasz

    co do robienia zdjec na rajdach to jasne ze mozna robic kompaktem, bedziesz mial tylko wiecej zabawy z ustawianiem ostrosci - najlepiej ustawic ostrosc w miejscu gdzie przejezdzaja samochody (przycisk do polowy) i robic zdjecie gdy pojawia sie w kadrze (przycisk do konca). przy odrobinie wprawy powinno sie udawac. acha pamietaj tylko o shutter lagu, zeby Ci samochod nie wyjechal z kadru nim aparat domysli sie ze ma zrobic zdjecie

    BTW, co to za rajdy? jak F1 to zawsze mozesz robic zdjecia w boksach podczas zmian opon, wtedy to i manualny analog Ci wystarczy

  8. #8
    jimmu
    Guest

    Domyślnie

    Niee to nie są wyśigi tylko rajdy a to jest różnica Na pewno nazwisko Kuzaj, Kuchar czy Hołowczyc Ci coś podpowiedzą...

    I właśnie o to mi chodzi żebym nie musiał się dużo na manualach bawić tylko na automatycznych ustawieniach... Żeby auto nie było jednym wielkim rozmazanym bochomazem na tle bardzo wyrazistego i ostrego krajobrazu

    Lepiej na odwrót ;P lub i to i to żeby było ostre i wyraźne

  9. #9
    Zablokowany Awatar Driver
    Dołączył
    Aug 2005
    Wiek
    24
    Posty
    786

    Domyślnie

    Każdym aparatem zrobiśz foty na rajdzie. Jest tylką kwestia jaki porocntowy odsetek będziesz musial wyrzucić. I na ile masz spokojny charakter

    Znam wiele fotek z rajdów robionych serią "A" i wile z nich jest przynajmniej przyzwoitych. Pytanie tylko ile musiało powstać tych zdjęć żeby można było pokazać np 10. Ale to już nie do mnie pytanie bo ja takiego aparatu nie posiadałem nigdy

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz1972
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Ząbkowice Śląskie
    Wiek
    51
    Posty
    3 042

    Domyślnie

    A520 to bardzo dobry aparacik w swojej klasie . Duża głębia ostrości i dobrze napisane oprogramowanie wewnętrzne powodują , że aparat w trybie automatycznym P wybiera krótkie czasy oraz małą przysłonę . Ruch samochodów w dobrych i bardzo dobrych warunkach oświetleniowych będzie zamrożony prawie na każdym zdjęciu . DO tego bardzo szybka reakcja aparatu na naciśnięcie spustu ( szybsza przy wyłączonym lcd ) powoduje że nie powinno być problemów w trafieniu kadrem .
    Dość dużym mankamentem , może okazać się mały zoom oraz słaba lampa .
    Za kwotę , którą dysponujesz nic lepszego nie kupisz , jeżeli chodzi o cyfrowy kompakt ,jednak Na Twoim miejscu zastanowiłbym się czy koniecznie potrzebuję aparat cyfrowy .
    Za 555 zł można kupić Minolta Dynax 60 + obiektyw 28-100 , a później dokupić jakiś dłuższy obiektyw .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •