Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Problem z ostroscia 40d

  1. #1
    Coś już napisał Awatar Jokozzz
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    67

    Domyślnie Problem z ostroscia 40d

    Witam, niedawno zakupilem 40d, niestety mam problem z ostroscia i nie wiem gdzie wina lezy, zdjecia robione 50/1,8 ( portrety ), jezeli wykonuje je 450d zdjecia wychodza o niebo lepiej niz na 40d, na 40d wychodzi jakby mydlo. W czym moze tkwic problem? aparat zabrudzony czy uszkodzony ?

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Problem z ostroscia 40d

    Mogą być zabrudzone czujniki AF w aparacie, może być źle wyjustowana matryca i powodować front/back focus. To wszystko przy założeniu, że obiektyw jest ok I że 450D jest ok.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Problem z ostroscia 40d

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    Mogą być zabrudzone czujniki AF w aparacie, może być źle wyjustowana matryca i powodować front/back focus. To wszystko przy założeniu, że obiektyw jest ok I że 450D jest ok.
    50 1.8 II nie jest ok
    SONY

  4. #4
    Coś już napisał Awatar Jokozzz
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Problem z ostroscia 40d

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    50 1.8 II nie jest ok
    50 f1,8 takumara - dokładniej

    tylko patrzac na rawy to czasy mam 1/30 1/100 1/25 iso jakie uzywam 100-250 ( fotki robie w pomieszczeniach ) moze tu robie jakiś błąd ?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 286

    Domyślnie Odp: Problem z ostroscia 40d

    Sprawdź na live view Canon EOS 40D Live View Demonstration - Video Dailymotion ze statywem.

    BTW - jedna z zasad fotografowania mówi, że przy fotografowaniu z ręki czas naświetlania powinien być równy lub krótszy niż odwrotność ogniskowej. Ponieważ wspomniana zasada odnosi się do aparatów FF, a wynika ona z kąta widzenia a nie ogniskowej, to stosując ją do aparatów o mniejszej matrycy należy mówić o ekwiwalencie ogniskowej. Czyli w przypadku obiektywu 50 mm na APS-C należy ustawić czas nie 1/50 s ale x1,6 czyli 1/80 s. Tyle teoria ale wyjaśnia dlaczego fotografując APS-C szkłem 50 mm z czasami dłuższymi niż 1/80 s możesz mieć poruszone/nieostre zdjęcia
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Problem z ostroscia 40d

    albo źle ustawiłeś ostrość, albo poruszyłeś - obie opcje równie prawdopodobne, bo manual i czasy za długie.
    SONY

  7. #7
    Coś już napisał Awatar Jokozzz
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Problem z ostroscia 40d

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    albo źle ustawiłeś ostrość, albo poruszyłeś - obie opcje równie prawdopodobne, bo manual i czasy za długie.
    cieżko sie dzieci fotografuje bo ciagle uciekaja, ale nawet jak zonka pozuje to wychodza mi mydło ( zamazane kontury twarzy ), tylko czasy tez na fotkach dziwne nawet 1/15 - 1/20 widze niektore jak przegladam rawy, sprubuje ustawic czas na sztywno 1/80 i nadrabiac to ISO

    jezeli uzywam ogniskowej 55 x 1,6 wychodzi 88 czyli czas 1/88 lecz takiego nie ma wiec przyjmuje 1/100 no i ekspozycje nadrabiam tylko ISO
    Ostatnio edytowane przez Jokozzz ; 06-01-2016 o 12:58

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Problem z ostroscia 40d

    zrób to co pisał candar, postaw gdzieś stabilnie aparat włącz LV daj powiększenie - ustaw ostrość i zrób fotę mydła raczej na pewno nie będzie
    SONY

  9. #9
    Coś już napisał Awatar Jokozzz
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Problem z ostroscia 40d

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    zrób to co pisał candar, postaw gdzieś stabilnie aparat włącz LV daj powiększenie - ustaw ostrość i zrób fotę mydła raczej na pewno nie będzie
    czyli mam poruszane zdjecia poprzez nie profesjonalny dobór czasu

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Problem z ostroscia 40d

    raczej tak, ustaw sobie dla pewności te 1/100 a jak masz dobre światło to i czasy będą krótsze i na pewno będzie więcej dobrych zdjęć
    SONY

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •