Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Zapis na dwóch kartach pamięci

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: Zapis na dwóch kartach pamięci

    To w 5D III nie da się zapisywać tego samego RAWa na dwóch kartach jednocześnie? Od kiedy?

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Zapis na dwóch kartach pamięci

    Cytat Zamieszczone przez SkinnyBaldy Zobacz posta
    Bo RAW to RAW .


    Kończ waść wstydu oszczędź.

    Canon EOS 5Ds - Optyczne.pl
    "JPEG (EXIF 2.3, DPOF 1.1, DCF 2.0),
    RAW, M-RAW, S-RAW (14-bitowy, oryginalny RAW firmy Canon wersja 2),
    JPEG+RAW, JPEG+M-RAW, JPEG+ S"

    Canon EOS 5D Mark III - Fotopolis
    "Jakość kompresji

    RAW
    RAW + JPEG
    JPEG Fine
    JPEG Normal
    sRAW 1
    sRAW 2"
    kurde to ja mam jakieś lipne 5d3 bo moge zapisać raw na obu kartach...
    cytując mistrza "kończ waść panie wstydu oszczędź"
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: Zapis na dwóch kartach pamięci

    Cytat Zamieszczone przez SkinnyBaldy Zobacz posta
    Kiedy to takie proste to podaj mi proszę z tych linków cytat, informację mówiącą o możliwości zapisu na dwóch kartach w tym samym momencie tych samych plików RAW.
    Gościu podaje uzyskane prędkości i ilości w serii przy różnych kartach i zapisie RAW/RAW na 5DIII:
    Jeff Cable's Blog: Why you should not put an SD card in your Canon 5D Mark III (if you shoot to both CF and SD and care about speed)
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 03-01-2016 o 21:47
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Zapis na dwóch kartach pamięci

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    To w 5D III nie da się zapisywać tego samego RAWa na dwóch kartach jednocześnie? Od kiedy?
    Nikt tego nie napisał.
    Kolega z UK próbując odwrócić kota ogonem chciał tylko cytat mówiący o zapisie jednocześnie pliku RAW + JPEG.

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Zapis na dwóch kartach pamięci

    Cytat Zamieszczone przez SkinnyBaldy Zobacz posta
    Co nie zmienia faktu, że Kolega zachował się jak młodzieniaszek, jednocześnie się ośmieszając, pokazując, że co prawda umiejętność korzystania z wyszukiwarki google ma na poziomie dobrym ,jednak czytania ze zrozumieniem nie.
    Zmień podejście to i użytkownicy konkretnych modeli się odezwą.
    Masz jakiś budżet, powiedz cos osobie, co fotografujesz, jakie masz body, obiektywy, przywitaj się na forum

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Zapis na dwóch kartach pamięci

    cytuje "
    Zapis odrębny
    Dla każdej karty można ustawić inną jakosc rejestracji obrazów. Każdy obraz jest rejestrowany jest zapisywany zarówno na kacie CF i SD z ustawioną jakością obrazów. Można dowolnie ustawić jakość rejestrowanych obrazów np . na L i RAW lub S3 i MRAW
    "
    proste info zgodnie z tym można spokojnie stwierdzić że na obu kartach mozna zapisać zarówno RAW+RAW jak JPG+JPG itp itd, do wyboru do koloru, nie ma ograniczeń

    Ja chciałem cytat który wyklucza zapis RAW+RAW to co mi podaleś to zapis na jedną kartę a tobie zależy na dwóch kartach, czytanie ze zrozumieniem

    Cytat Zamieszczone przez SkinnyBaldy Zobacz posta
    Co nie zmienia faktu, że Kolega zachował się jak młodzieniaszek, jednocześnie się ośmieszając, pokazując, że co prawda umiejętność korzystania z wyszukiwarki google ma na poziomie dobrym ,jednak czytania ze zrozumieniem nie.
    przyganiał kocioł rozmawiamy o zapisie na dwie karty a ty czytasz i wysyłasz mi info o zapisie na jedną kartę. No chyba że na siłę próbujesz teraz wybrnąć z sytacj która mi zajęła dosłownie 10 min. Wystarczyło tylko dobrze poszukać
    Ostatnio edytowane przez GalaktycznyMuczaczo ; 03-01-2016 o 22:00
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  7. #27
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Zapis na dwóch kartach pamięci

    Cytat Zamieszczone przez SkinnyBaldy Zobacz posta
    Kolega Tom77 nie rozumie idei, co mi po 20 kartach SD jak np. 2 na której były także fajne zdjęcia uległa uszkodzeniu lub np. niepoprawnie się zapisała - czasem miałem takie sytacje z jakimś dziwnym kolorem na pół zdjęcia (błędem zapisu).
    Wiesz... może zmień podejście - zamiast zapisywać sryliard razy na najwyraźniej badziewnych kartach, albo badziewnymi aparatami, może kupo po prostu bardzo porządne karty i/lub aparaty?
    Cyfrakami robię foty ponad 11 lat. Raz, słownie raz, zdarzyło mi się, że padła karta (CF). Żadna tam wyszukana karta, ot karta, niewielka nawet. Na 300D to było (brandowany "Digital Rebel").
    Od tego czasu nigdy nie miałem problemu, ALE inwestuję w porządne karty z dużym transferem, a nie jakieś noname'y za 1/3 ceny.
    Ludzie fotografują na potęgę, a nawet na tym forum wątek o padniętej karcie jest circa raz w miesiącu (zaledwie!), po czym okazuje się, że ktoś po taniości wsadził microSD w adapter i leciał seriami. Czyli okazuje się, że znów zabawa na skróty była przyczyną.
    Do przemyślenia.

  8. #28
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Zapis na dwóch kartach pamięci

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    Wiesz... może zmień podejście - zamiast zapisywać sryliard razy na najwyraźniej badziewnych kartach, albo badziewnymi aparatami, może kupo po prostu bardzo porządne karty i/lub aparaty?
    Cyfrakami robię foty ponad 11 lat. Raz, słownie raz, zdarzyło mi się, że padła karta (CF). Żadna tam wyszukana karta, ot karta, niewielka nawet. Na 300D to było (brandowany "Digital Rebel").
    Od tego czasu nigdy nie miałem problemu, ALE inwestuję w porządne karty z dużym transferem, a nie jakieś noname'y za 1/3 ceny.
    Ludzie fotografują na potęgę, a nawet na tym forum wątek o padniętej karcie jest circa raz w miesiącu (zaledwie!), po czym okazuje się, że ktoś po taniości wsadził microSD w adapter i leciał seriami. Czyli okazuje się, że znów zabawa na skróty była przyczyną.
    Do przemyślenia.
    Jeśli używałem kart to przeważnie były to SDHC Extreme albo w tym momencie do 5d MKI CF Ultra, od Sandiska. Nie wiem, dlaczego próbujesz wmówić coś co nie jest rzeczywistością.

  9. #29
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Zapis na dwóch kartach pamięci

    Nic Ci nie wmawiam. To Ty sam napisałeś:
    czasem miałem takie sytacje z jakimś dziwnym kolorem na pół zdjęcia (błędem zapisu).
    Zdecydowanie "czasem" jest w tym przypadku za często. Jeśli uznajesz, że "tak musi być", to ja serdecznie współczuję.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •