Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Zapis na dwóch kartach pamięci

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Zapis na dwóch kartach pamięci

    Cytat Zamieszczone przez SkinnyBaldy Zobacz posta
    Kolega Tom77 nie rozumie idei, co mi po 20 kartach SD jak np. 2 na której były także fajne zdjęcia uległa uszkodzeniu lub np. niepoprawnie się zapisała - czasem miałem takie sytacje z jakimś dziwnym kolorem na pół zdjęcia (błędem zapisu). Mi chodzi o zapis jednej klatki w formacie RAW na dwóch kartach w tym samym momencie. Z pewnością ucierpi na tym bufor, ale zdjęcia seryjne 1000 k/s jakoś nie są moim priorytetem.

    Tak samo jak późniejsza zabawa z darmowymi cyz płatnymi porgramami i próba odzyskania zdjęć z zepsutej karty (w najgorszym wypadku kilkaset złotych u profesjonalistów z ryzykiem, że sobie te zdjęcia nie tylko obejrzą, ale i zgrają).
    Rozumiem o co ci chodzi. Chciałbym abyś zrozumiał, że w najgorszym wypadku stracisz 36 zdjęć, świat na tym nie ucierpi. No chyba, że twoje zdjęcia są tak ważne, że strata każdego oznacza poważne kłopoty. Polecam watek o odzyskaniu zdjęć z uszkodzonej karty - wydatek 2-3 tys zł

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Zapis na dwóch kartach pamięci

    Mówisz tutaj o sytuacji, kiedy mamy ERROR i nic się dalej nie zapisuje, mi chodzi też o taką, w której zdjęcia robią się normalnie, a po zgraniu ich na kompa okazuje się, że niektóre mają jakieś dziwne artefakty, których nie da się usnąć (jakieś neonowe kolory do połowy zdjęcia), co jeśli w tej sytuacji trafiło na to 'wyjątkowe' ujęcie, a co gorsza jest ich więcej.

    Nie wiem czym to było spowodowane, ale miałem takie sytuacje, nie zawsze oglądam zdjęcia od razu na podglądzie po ich zrobieniu. Jednak w jednej sytuacji na podglądzie wyglądało normalnie, a zgrywając za każdym razem (niezależnie od oprogramowania na jakim było otwierane) miało ten dziwny artefakt, stąd też moja obsesja, a w konsekwencji założenie tego tematu ...

    W tej chwili myślałem o używanym A7RI, ale okazało się, że ma 1 slot na kartę. Moim zdaniem jakby nie patrzeć profesjonalne body powinno mieć 2.

    Jestem też ciekaw opinii zawodowców, np. przy fotografii sportowej czy koncertach. Czy używają podwójnego zapisu RAW, a może klasycznie RAW + JPEG.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Zapis na dwóch kartach pamięci

    Cytat Zamieszczone przez SkinnyBaldy Zobacz posta
    6d czy d610 to obsługują? Nieudolnie próbowałem sprawdzić to w internetach i jak widać nie wyszło.
    ty patrz a mi wyszło
    https://www.google.co.uk/webhp?sourc...3%B3jny%20slot
    jak wpiszesz w googlach dana fraze i klikniesz szukaj np canon podwójny slot to znajdzie ci wiele ciekawych informacji, jezeli bys chcial poszukac zaś np jak upiec szarlotkę wystarczy wpisać jak upiec szarlotkę, rozumiem że może wydawać się to dość ciężkie i zagmatwane na początku ale myśle że jeżeli złapiesz kilka ksiązek i usiądziesz to z czasem wyszukiwanie prostych informacji w internecie nie sprawi ci większego probelu, ba nawet pracę gimnazjalną stamtąd sciągniesz :d jak przyjdzie już twoja kolej. pozdrosy

    a jescze możesz skorzystać z mało znanego serwisu , podslyłam link co byś się nie pogubił przy wpisywaniu adresu
    http://www.optyczne.pl/index.html?ap...Wyszukaj&sort=
    tutaj mozesz otworzyc kazdy aparat canona ktory cię interesuję i w specyfikacji sprwadzić który ma podwójny slot

    Mam nadzieje że twoja przyszłość będzie teraz znacznie lepsza
    Ostatnio edytowane przez GalaktycznyMuczaczo ; 03-01-2016 o 21:17
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Zapis na dwóch kartach pamięci

    Cytat Zamieszczone przez SkinnyBaldy Zobacz posta
    Mówisz tutaj o sytuacji, kiedy mamy ERROR i nic się dalej nie zapisuje, mi chodzi też o taką, w której zdjęcia robią się normalnie, a po zgraniu ich na kompa okazuje się, że niektóre mają jakieś dziwne artefakty, których nie da się usnąć (jakieś neonowe kolory do połowy zdjęcia), co jeśli w tej sytuacji trafiło na to 'wyjątkowe' ujęcie, a co gorsza jest ich więcej.

    Nie wiem czym to było spowodowane, ale miałem takie sytuacje, nie zawsze oglądam zdjęcia od razu na podglądzie po ich zrobieniu. Jednak w jednej sytuacji na podglądzie wyglądało normalnie, a zgrywając za każdym razem (niezależnie od oprogramowania na jakim było otwierane) miało ten dziwny artefakt, stąd też moja obsesja, a w konsekwencji założenie tego tematu ...

    W tej chwili myślałem o używanym A7RI, ale okazało się, że ma 1 slot na kartę. Moim zdaniem jakby nie patrzeć profesjonalne body powinno mieć 2.

    Jestem też ciekaw opinii zawodowców, np. przy fotografii sportowej czy koncertach. Czy używają podwójnego zapisu RAW, a może klasycznie RAW + JPEG.
    Dziwne kryterium wyboru. Sprawdziłem przed chwilą 1DMKII zapisuje rawy na obydwu slotach, więc inne jedynki pewnie też

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Zapis na dwóch kartach pamięci

    Cytat Zamieszczone przez GalaktycznyMuczaczo Zobacz posta
    (...)Mam nadzieje że twoja przyszłość będzie teraz znacznie lepsza
    Ten cynizm jest niepotrzebny, gdyż wpisywałem takie frazy również w języku angielskim.
    Kiedy to takie proste to podaj mi proszę z tych linków cytat, informację mówiącą o możliwości zapisu na dwóch kartach w tym samym momencie tych samych plików RAW. To, że są dwa sloty jak widać również Ty potrafisz znaleźć.

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Dziwne kryterium wyboru. Sprawdziłem przed chwilą 1DMKII zapisuje rawy na obydwu slotach, więc inne jedynki pewnie też
    No i sprawa załatwiona. A kryterium, cóż. Każdy ma jakieś przy podejmowaniu decyzji.
    Ostatnio edytowane przez SkinnyBaldy ; 03-01-2016 o 21:28

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Zapis na dwóch kartach pamięci

    Cytat Zamieszczone przez SkinnyBaldy Zobacz posta
    Ten cynizm jest niepotrzebny, gdyż wpisywałem takie frazy również w języku angielskim.
    Kiedy to takie proste to podaj mi proszę z tych linków cytat, informację mówiącą o możliwości zapisu na dwóch kartach w tym samym momencie tych samych plików RAW. To, że są dwa sloty jak widać również Ty potrafisz znaleźć.


    No i sprawa załatwiona.
    pokaz mi cytat który mówi że można zapisać zdjecia tylko w formacie raw+jpg
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Zapis na dwóch kartach pamięci

    Cytat Zamieszczone przez SkinnyBaldy Zobacz posta
    Ten cynizm jest niepotrzebny, gdyż wpisywałem takie frazy również w języku angielskim.
    Kiedy to takie proste to podaj mi proszę z tych linków cytat, informację mówiącą o możliwości zapisu na dwóch kartach w tym samym momencie tych samych plików RAW. To, że są dwa sloty jak widać również Ty potrafisz znaleźć.


    No i sprawa załatwiona.
    Jedno mnie męczy, nawet jak ci padnie 1 karta to masz najgorszym wypadku jpg

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Zapis na dwóch kartach pamięci

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Jedno mnie męczy, nawet jak ci padnie 1 karta to masz najgorszym wypadku jpg
    Bo RAW to RAW .

    Cytat Zamieszczone przez GalaktycznyMuczaczo Zobacz posta
    pokaz mi cytat który mówi że można zapisać zdjecia tylko w formacie raw+jpg
    Kończ waść wstydu oszczędź.

    Canon EOS 5Ds - Optyczne.pl
    "JPEG (EXIF 2.3, DPOF 1.1, DCF 2.0),
    RAW, M-RAW, S-RAW (14-bitowy, oryginalny RAW firmy Canon wersja 2),
    JPEG+RAW, JPEG+M-RAW, JPEG+ S"

    Canon EOS 5D Mark III - Fotopolis
    "Jakość kompresji

    RAW
    RAW + JPEG
    JPEG Fine
    JPEG Normal
    sRAW 1
    sRAW 2"

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Zapis na dwóch kartach pamięci

    Cytat Zamieszczone przez SkinnyBaldy Zobacz posta
    Bo RAW to RAW .


    Kończ waść wstydu oszczędź.

    Canon EOS 5Ds - Optyczne.pl
    "JPEG (EXIF 2.3, DPOF 1.1, DCF 2.0),
    RAW, M-RAW, S-RAW (14-bitowy, oryginalny RAW firmy Canon wersja 2),
    JPEG+RAW, JPEG+M-RAW, JPEG+ S"

    Canon EOS 5D Mark III - Fotopolis
    "Jakość kompresji

    RAW
    RAW + JPEG
    JPEG Fine
    JPEG Normal
    sRAW 1
    sRAW 2"
    Te dane dotyczą pewnie 1 slotu.

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Zapis na dwóch kartach pamięci

    Co nie zmienia faktu, że Kolega zachował się jak młodzieniaszek, jednocześnie się ośmieszając, pokazując, że co prawda umiejętność korzystania z wyszukiwarki google ma na poziomie dobrym ,jednak czytania ze zrozumieniem nie.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •