Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [luso] Marta

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie [luso] Marta

    1.


    Bardzo proszę o konstruktywną krytykę walorów artystycznych zdjęcia. Dodatkowo proszę o komentarze na temat zastosowanej obróbki zdjęcia. Z technicznego punktu widzenia jest ono troszeczkę przestrzelone, ale mnie to w najmniejszym stopniu nie przeszkadza.

    EXIF dostępny pod adresem: https://www.flickr.com/photos/121061...n/photostream/

  2. #2

    Dołączył
    Sep 2015
    Miasto
    Poznań
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Marta

    Pierwsze co rzuca mi się w oczy to trochę mało tła nad głową obiektu. Troszkę może był by wtedy szerszy kadr ale lepiej moim zdaniem ustawił się tzw. Mocny punkt ( bardziej w okolicy oczu). Ciekawi mnie na jakiej ogniskowej było zdjęcie robione.

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    410

    Domyślnie Odp: Marta

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Bardzo proszę o konstruktywną krytykę walorów artystycznych zdjęcia.
    Takowych walorów nie zauważyłem. Czy to portret? Pół zdjęcia brzydkiego tła, nie wiadomo na co ma się kierować wzrok, kawałek kolana, palców. Rada żeby nie umieszczać obiektu centralnie wzięta zbyt dosłownie Lewa ręka wychodzi ze zdjęcia, bez sensu. I twarz na wprost obiektywu.
    CMEHA - reszta to upgrade

  4. #4

    Domyślnie Odp: Marta

    Ładna modelka. Tylko wygląda jakby zaglądała z boku w obiektyw (przy tak dużym tle z lewej). Trochę mało góry. Szukaj lepszego, mniej intensywnego światła. Nie wiem czy coś się da uratować: http://vlep.pl/gud2lj.jpg
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Marta

    Dokładnie takie samo miałem pierwsze skojarzenie - dziewczyna robi "a kuku". Chyba by trzeba było ciasno skadrować, by efektu "zaglądania zza" nie było.

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Marta

    Cytat Zamieszczone przez Tomeq Zobacz posta
    Pierwsze co rzuca mi się w oczy to trochę mało tła nad głową obiektu. Troszkę może był by wtedy szerszy kadr ale lepiej moim zdaniem ustawił się tzw. Mocny punkt ( bardziej w okolicy oczu). Ciekawi mnie na jakiej ogniskowej było zdjęcie robione.
    35mm, f/1.8, 1/320s, ISO 100 + crop

    Cytat Zamieszczone przez latant Zobacz posta
    Takowych walorów nie zauważyłem. Czy to portret? Pół zdjęcia brzydkiego tła, nie wiadomo na co ma się kierować wzrok, kawałek kolana, palców. Rada żeby nie umieszczać obiektu centralnie wzięta zbyt dosłownie Lewa ręka wychodzi ze zdjęcia, bez sensu. I twarz na wprost obiektywu.
    Dzięki za uwagi odnośnie kadrowania. Faktycznie kolano i palce są na tym zdjeciu zbedne

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    Dokładnie takie samo miałem pierwsze skojarzenie - dziewczyna robi "a kuku". Chyba by trzeba było ciasno skadrować, by efektu "zaglądania zza" nie było.
    Kurcze takie było zamierzenie, ale...

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Ładna modelka. Tylko wygląda jakby zaglądała z boku w obiektyw (przy tak dużym tle z lewej). Trochę mało góry. Szukaj lepszego, mniej intensywnego światła. Nie wiem czy coś się da uratować: http://vlep.pl/gud2lj.jpg
    Faktycznie ciasniejszy kadr lepiej wygląda

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2015
    Miasto
    Poznań
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: [luso] Marta

    Teraz w mocnym punkcie wypadło ucho. Osobiście bym użył ogniskowej około 75 mm (po cropie). Tak teraz patrzę to bym dodał więcej światła na twarz.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •