Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Canon EOS 1200D-problem ze zoom(brak możliwośći zbliżenia)

  1. #1

    Domyślnie Canon EOS 1200D-problem ze zoom(brak możliwośći zbliżenia)

    Witam.Jestm tu nowy i początkujący.
    Chciałbym prosić o porade lub wyjaśnienie na temat zbliżenia podczas robienia zdjęć
    Niedawno kupiłem Canona 1200D.Troszke się z aparatem zapoznalem ale nie moge sobie poradzić i znaleść rozwiązania.W porzednim zwykłym Canonie miałem zbliżenie x24 i jak zrobiłem zdjęcie to było w takiej odległości jakie ustawiłem zoomem
    Tutaj podczas robienia zdjęcia chciałbym przybliżyć obiekt który fotografuje.Oczywiscie jest w aparacie jakieś zbliżenie -x5 oraz x10, ale gdy zrobie zdjęcie to odległość jest taka jaka była.Niema wogóle zbliżenia.Próbowałem we wszystkich ustawieniach ale niemoge znaleść odpowiedzi.
    Jak chciałbym zrobić komuś zdjęcie samej twarzy to niema takiej opcji.Jedynie jakbym stanoł przed samą twarzą
    Moge prosić o doradzenie co mam zrobić.Czy coś trzeba zmienić w ustawieniach?Czy w tym aparacie po prostu niema zbliżenia zoomem

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1200D-problem ze zoom(brak możliwośći zbliżenia)

    Na obiektywie (to taki tubus w przedniej części urządzenia) znajdziesz taki pierścień do kręcenia ręką. Jeśli obiektyw, który posiadasz, jest typu "zoom", to kręcąc tym pierścieniem uzyskasz efekt, o który Ci chodzi. Prawdopodobnie przy kręceniu ten tubus zacznie się wydłużać/skracać.
    Jeśli chciałbyś zbliżenie/oddalenie uzyskać klawiszami, to tego nie uzyskasz.
    Sorry, trochę trudno rozkminić, o co chodzi, więc może ja odpowiadam na inne pytanie...?

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1200D-problem ze zoom(brak możliwośći zbliżenia)

    W lustrzance zoom masz tylko w obiektywie (kręcisz pierścieniem na obiektywie). To "powiększenie", które włączasz dotyczy powiększenia podglądu w trybie Live View i służy jedynie precyzyjniejszemu ustawianiu ostrości (manualnie) w tym trybie.
    Po za tym... weź taką książeczkę do ręki (instrukcja obsługi to się nazywa), tam wszystko jest opisane. Skąd kurde u ludzi to totalne lenistwo? Zamiast otworzyć książkę wolą w necie pytać.
    Chyba ktoś o Tobie pomyślał dziś
    Fotoblogia - pierwszy aparat
    Ostatnio edytowane przez blackninja ; 26-12-2015 o 01:37
    Marki trzy.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1200D-problem ze zoom(brak możliwośći zbliżenia)

    chester_jds
    Czyli szybko mi wyjasniłeś.Prezcież to było proste, tylko mi się wydawalo że ja przy obiektywie nic nie kręce.Że to jest mechaniczne i nic nie zrobię
    Teraz wiem że daje zoom x5 i kręce pierscieniem na obiektywie.Przybliża mi.I jak mi mało to daje x10 i znów moge sobie przybliżyć.Specjalnie wyciągłem aparat aby spróbować.I faktycznie tak sie da.
    Także dziekuje za pomoc i wyjaśnienie
    Myślałem że dostanę ochrzan że pytam o jakieś głupoty, a tu dostalem odrazu odpowiedź bardzo dobrze wyjaśnioną.Także jeszcze raz bardzo dziekuje
    To już wiem gdzie moge teraz się pytać gdy będe potrzebował pomocy
    Ostatnio edytowane przez gadzet26 ; 26-12-2015 o 01:39

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1200D-problem ze zoom(brak możliwośći zbliżenia)

    Pytaj, ale najpierw zadaj sobie nieco trudu i zajrzyj do instrukcji. Samodzielne dochodzenie do wiedzy daje więcej satysfakcji. Gwarantuję Ci to.
    Marki trzy.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1200D-problem ze zoom(brak możliwośći zbliżenia)

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    Po za tym... weź taką książeczkę do ręki (instrukcja obsługi to się nazywa), tam wszystko jest opisane
    No właśnie wydaje mi się że nie, bo dlatego poprosiłem o pomoc.No chyba że źle widzę, to jak znajdziesz tą odpowiedź w książeczce to możesz mi pokazać
    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    Zamiast otworzyć książkę wolą w necie pytać
    No myśle że po to jest forum.Ja jestem początkującym i dopiero się uczę.Więc dlatego proszę o pomoc doświadczonych

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    Samodzielne dochodzenie do wiedzy daje więcej satysfakcji. Gwarantuję Ci to.
    Bede pamiętał
    pozdrawiam

    Dzieki za linka
    Fotoblogia - pierwszy aparat
    Ostatnio edytowane przez gadzet26 ; 26-12-2015 o 01:50

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1200D-problem ze zoom(brak możliwośći zbliżenia)

    oj czuje tutaj fake konto dla samej beki ale jezeli nie to ... przyblizenie odbywa sie tylko w obiektywie, x5 i x10 to powiekszenie w trybie lv jako pomoc przy manualnym ostrzeniu
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1200D-problem ze zoom(brak możliwośći zbliżenia)

    eee święta i pewnie sporo osób dostało od mikołaja luszczanke pod choinkę
    będzie wysyp pytań w stylu "do czego to?"
    a ze czytanie instrukcji jest passe....
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1200D-problem ze zoom(brak możliwośći zbliżenia)

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    eee święta i pewnie sporo osób dostało od mikołaja luszczanke pod choinkę
    będzie wysyp pytań w stylu "do czego to?"
    a ze czytanie instrukcji jest passe....
    juz zacieram ręce i grzeje barszcz
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1200D-problem ze zoom(brak możliwośći zbliżenia)

    Cytat Zamieszczone przez gadzet26 Zobacz posta
    chester_jds
    Czyli szybko mi wyjasniłeś.Prezcież to było proste, tylko mi się wydawalo że ja przy obiektywie nic nie kręce.Że to jest mechaniczne i nic nie zrobię
    Teraz wiem że daje zoom x5 i kręce pierscieniem na obiektywie.Przybliża mi.I jak mi mało to daje x10 i znów moge sobie przybliżyć.Specjalnie wyciągłem aparat aby spróbować.I faktycznie tak sie da.
    Także dziekuje za pomoc i wyjaśnienie
    Myślałem że dostanę ochrzan że pytam o jakieś głupoty, a tu dostalem odrazu odpowiedź bardzo dobrze wyjaśnioną.Także jeszcze raz bardzo dziekuje
    To już wiem gdzie moge teraz się pytać gdy będe potrzebował pomocy
    z tego co piszesz wydaje się że nadal nie ogarniasz tematu, przeczytaj instrukcje, wyłącz LV, zacznij fotografować przez wizjer, w wizjerze widzisz co fotografujesz i to co widzisz będzie na zdjęciu - tak działa lustrzanka od wielu lat - bo do tego została zrobiona - takie starodawne "what you see is what you get". fotografowanie (kadrowanie) przez lV zostaw sobie na przypadki kiedy to jest potrzebne, fotografowanie lustrzanką "na zombie" nie jest ani wygodne, ani szybkie.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 26-12-2015 o 13:36
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •