Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Canon 6D + S35 1.4 ART

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    50

    Domyślnie Canon 6D + S35 1.4 ART

    Witam, zakupiłem aparat Canon 6D i obiektyw Sigmy 35 1.4 ART. Pod koniec stycznie będę fotografował studniówkę, stąd moje pytanie, czy przyda mi się lampa błyskowa?
    Czy pełna klatka plus ten jasny obiektyw spokojnie mi wystarczy na dużej sali? Proszę o pomoc, nie miałem przyjemności fotografowania na tej sali tym sprzętem więc nie wiem czy zdjęcia będą w porządku bez lampy. Czy warto wydawać 1000zł na lampę?

    Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi!

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon 6D + S35 1.4 ART

    Jeśli sala będzie oświetlona nastrojowo, świeczkami to nie wystarczy, jeśli będzie wystarczająco dużo światła to wystarczy.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon 6D + S35 1.4 ART

    Cytat Zamieszczone przez buka111 Zobacz posta
    Czy warto wydawać 1000zł na lampę?
    traktujac fotografie na powaznie-ZAWSZE watro miec lampę (mozna błyskac, mozna używac tylko np. jako wspomagacz AF)
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Canon 6D + S35 1.4 ART

    Jeśli to ma być zarobkowo, to nie ryzykowałbym bez lampy.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon 6D + S35 1.4 ART

    Cytat Zamieszczone przez buka111 Zobacz posta
    ...nie wiem czy zdjęcia będą w porządku bez lampy. ...
    Też nie wiem i pewnie nikt na tym forum tego nie wie. Jak zrobisz to pokaż je tutaj, powiemy Ci czy są w porządku czy też nie
    Co do samej lampy (przynajmniej jednej) to jest to obowiązkowe wyposażenie fotografa, bez względu czy jej użyjesz czy nie.
    Gdybyś szedł na spacer do parku, to mógłbyś się zastanawiać, czy warto brać lampę, ale na studniówkę ...
    Ostatnio edytowane przez tlustyx ; 24-12-2015 o 22:04
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Canon 6D + S35 1.4 ART

    Jak nie masz nic szerszego niż 35 to powodzenia. Współczuję Ci jak się okaże, że nie masz jak zrobić fotki grupowej. Co do lampy to jak wyżej, musisz mieć i .

  7. #7

    Domyślnie Odp: Canon 6D + S35 1.4 ART

    Z 35mm dużą grupe też da radę zrobić - na jednym z moich pierwszych zleceń okazało się NAGLE!że mam sfocić grupę 150 osób Moje najszersze szkło to było 28/1.8 - ustawiłem 5d2 na full rawa, jedna fota lewe skrzydło, druga środek, trzecia prawe skrzydło i tak trzy razy - pięknie się to potem połączyło w Photoshopie w panoramę, a główki z zamkniętymi oczami udało się przekleić z pozostałych zapasowych klatek. Nawet kilkoro gości kupiło potem wydruki;
    Co do lampy - na eventy lampe trzeba mieć - bez dwóch zdań - zwłaszcza przy tańcach Ci się przyda. A co jeśli będziesz miał np same spotlighty? Lampa musi być.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Canon 6D + S35 1.4 ART

    Cytat Zamieszczone przez buka111 Zobacz posta
    Witam, zakupiłem aparat Canon 6D i obiektyw Sigmy 35 1.4 ART. Pod koniec stycznie będę fotografował studniówkę, stąd moje pytanie, czy przyda mi się lampa błyskowa?
    Czy pełna klatka plus ten jasny obiektyw spokojnie mi wystarczy na dużej sali? Proszę o pomoc, nie miałem przyjemności fotografowania na tej sali tym sprzętem więc nie wiem czy zdjęcia będą w porządku bez lampy. Czy warto wydawać 1000zł na lampę?

    Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi!
    tak przyda sie, zdjecia bez lampy w zamknietym pomieszczeniu tymbardizej jzeli wylacza swiatla to aparat nie udzwignie tego niestety. jezeli nie chcesz zarabiac na fotografii kup sobie YongNuo YN-568EX II i bedzie git,
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •