Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Poczciwy 30D Zamieniać czy zostawić :) ??

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    42
    Posty
    39

    Domyślnie Poczciwy 30D Zamieniać czy zostawić :) ??

    Witam wszystkich !

    Dziękuję za poświęcony mi czas.

    Posiadam od nowości canon 30D latka lecą i wiadomo ...

    Szkła:
    17-40 4L
    70-200 4L
    lampa 580ex

    Jakość zdjęć jest ok -> jedynie co mi brakuje to wysokiego akceptowalnego ISO, może troszkę kręcenia filmów...

    Aparat używany czysto amatorsko -> zdjęcia dzieci podczas przedstawień, mikołaj, urodziny etc.


    Zmienić na 50D (800zł) czy może na 60D (1500) albo 7D (1500), zaczekać aż wyjdzie 80D i wtedy kupić używany 70D ? Powiem szczerze ze chętnie kupię używkę.

    Dziękuję. Wesołych Świąt :-)
    30D + 17-40 4L + + 70-200 4L 580EX

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Poczciwy 30D Zamieniać czy zostawić :) ??

    Jeśli możesz się obejść bez filmów to polecam stare 5D. Używane kupisz za ok. 1500zł. Iso 1600 jest tam w pełni używalne. Obrazek dużo lepszy niż w 30D (sam kiedyś zmieniłem 30D na 5D). Masz dobre szkła. 17-40 stanie się ultraszerokim obiektywem. Możesz sobie ewentualnie dokupić potem jakąś stałkę np. 50mm. Po takiej zamianie już nigdy nie będziesz chciał aparatu z mniejsza matrycą.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Poczciwy 30D Zamieniać czy zostawić :) ??

    w Twoim przypadku zdecydowanie tak jak wyżej - 5d !
    Na pewno będziesz zadowolony, a iso z 5d to dla mnie 3200 też było spokojnie akceptowalne
    SONY

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Poczciwy 30D Zamieniać czy zostawić :) ??

    Taka droga myślenia możesz w nieskończoność czekać na obniżki , jeżeli użytkowałem 30d lata to raczej nie zmieniasz puszek co sezon bądź dwa, kup sobie 6d z twoja szklarnia masz spokój na lata , wysokie ISO bardzo i filmy tez
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Poczciwy 30D Zamieniać czy zostawić :) ??

    Witam.
    Jakiś czas temu zmieniłem 40d na 5d mark ii. Kupiłem od mega uczciwego sprzedawcy na allegro za 2800 z przebiegiem 50000. Brakuje oczywiście af z 40d ale dxo jakby zaczął akceptować więcej błędów w naświetlaniu! 40d było kochane ale atakuj chyba w ff bo serio iso jest po prostu inne.
    Jeśli możesz sobie pozwolić to pewnie 6d będzie genialny choć af podobny jak w 5d mark ii czyli tylko centralny akceptowalny. Kiedyś myślałem też mocno o 70d bo dobra matryca i super af ale to narazie ponad 3k zł. Przeskok z 30d na innego cropa będzie widoczny ale żebyś odczuł wyższe iso to musi być coś nowszego albo ff.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Poczciwy 30D Zamieniać czy zostawić :) ??

    Cytat Zamieszczone przez maciej.zurawicz Zobacz posta
    Jeśli możesz sobie pozwolić to pewnie 6d będzie genialny choć af podobny jak w 5d mark ii czyli tylko centralny akceptowalny.
    Maciek puknij sie ty głowe kolego... caly sezon 5d3 i 6d w tym roku, sporo zdjęcie oj sporo zrobilem, wiele z nich właśnie na bocznych i jakoś nie zauwazylem tego całego "tylko centralny AF" no chyba ze ktos ma problemy z delirium na łapach
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Olesnica
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: Poczciwy 30D Zamieniać czy zostawić :) ??

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Jeśli możesz się obejść bez filmów to polecam stare 5D.Po takiej zamianie już nigdy nie będziesz chciał aparatu z mniejsza matrycą.
    święta prawda,
    nowe cropy dają Ci tylko więcej bajerów, ale w temacie zdjęć niewiele się zmieni. Masz juz 30d więc przesiadając się na piątkę nic nie będziesz musiał się uczyć na nowo. 5D to takie 30d z dużą matrycą, reszta to samo.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Poczciwy 30D Zamieniać czy zostawić :) ??

    Pukam! Przyznaję że 6d miałem tylko przez tydzień z S35 1.4A oraz C85 1.2 i powiem tak: nie ma tragedii ale boczne na jasnych obiektywach są zdecydowanie mniej precyzyjne. Teraz mam 5d mark ii i też używam bocznych ale porównując z 40d jest po prostu dużo gorzej. Wracając jednak do tematu... w marcu kupiłem sony a6000 z 20mm 2.8 oraz 50mm 1.8 i miał zastąpić canona a że szkoda obiektywów kupiłem potem 5dm2 zamiast 40d. Sony miał być tylko do filmów i czasem zdjęć na spacerach z moja córką która się urodziła w kwietniu tego roku. Okazało się że naprawdę daje radę bo ai jest dość dopracowane i af tez w statycznych scenach sobie radzi. A iso? Można bardzo wysoko ale ponad 3200 jest już brzydko....
    Canon miał służyć jako aparat do portretów.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Poczciwy 30D Zamieniać czy zostawić :) ??

    Cytat Zamieszczone przez maciej.zurawicz Zobacz posta
    Pukam! Przyznaję że 6d miałem tylko przez tydzień z S35 1.4A oraz C85 1.2 i powiem tak: nie ma tragedii ale boczne na jasnych obiektywach są zdecydowanie mniej precyzyjne.
    No to jest kompletnie inne stwierdzenie , typu TYLKO centralny a , boczne są mniej precyzyjne... Reaguje z dużą dozą energii na takie wypowiedzi gdyż widze forumowych pocieraczy od sprzętu którzy po przeczytaniu kilku tematów albo wlasnie "przetestowaniu" sprzetu za ladą w sklepie z aparatami wypowiadają się i zazwyczaj dają bardzo negatywne opinie. 6d to swietna puszka, AF jest poprawiony stwierdziłbym ze lepszy niż w 5dI ktorych też mialem 2 puszki i uzytkowalem przez bardzo długi czas, w 5d niestety do bocznych nie mialem kompletnie zaufania,w przypadku 6d nie tylko ujęcia statyczne ale i dynamiczne na bocznych się zdarzały i fakt zdarza się że nie trafi ale tak samo jest w przypadku centralnego.
    Jeżeli kolega chce dobrą puszkę bez filmów 5dI załatwi mu wysoką jakość zdjęć nawet na najwyższej czułości , jeżeli zas potrzebuje filmów i ma troche więcej grosza niech weźmie 6d to swietna puszka pod względem jakości obrazka ale i tego z ejest relatywnie nieduza jak na FF.
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •