Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: 700D vs 750D vs 60D

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar Qajs
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    17

    Domyślnie 700D vs 750D vs 60D

    Hej!
    Ostatnio dopadła mnie mała zagwozdka, który z modeli 60D / 700D / 750D wybrać, naczytałem się masy tematów , naoglądałem filmików i finalnie zgłupiałem. Na flickr oglądałem fotki z tych puszek i finalnie każda mi odpowiada - choć nieraz różnice są czasami bardzo widoczne. Wideo mnie mało interesuje - aparat miał by służyć głównie do robienia zdjęć krajobrazu (tu przydało by się wysokie ISO bez znacznych szumów - fotki gwiazd itd.)
    Obecnie mi brakuje bardzo iso- w sumie to główny powód szukania nowej puchy, drugi to brak szkieł (lecz obecnego olimpusa nie zamierzam rozbudować, mikro 4/3 nie zachęca). W opcje wchodziło jeszcze 5Dc jednak finalnie nie miał bym tyle kasy na szkła, więc odpada. Z samych szkiełek chciałbym coś szerokiego (jak 10-20) oraz długiego (70-300).
    No i teraz pytanie którym aparatem powinienem się zainteresować już na poważnie?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: 700D vs 750D vs 60D

    Matryca i AF wskazują na 750D. Polecam ściągnięcie sobie RAW-ów i samodzielne wywołanie. Pooglądasz sobie szumy, przejścia tonalne, szczegółowość.
    Odradzam wysokie ISO do krajobrazu z racji mniejszego DR i szumów.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 048

    Domyślnie Odp: 700D vs 750D vs 60D

    Ciezko cos doradzic. 60D fajne ale brakuje jednej rzeczy z linii xxD mianowicie kalibracji AF.

    xxxD - ergonomia moze dac sie we znaki ale masz fajny AF w LV.

    Osobiscie kupilbym 70D - wiem kasa... ale takie zycie.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: 700D vs 750D vs 60D

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Osobiscie kupilbym 70D - wiem kasa... ale takie zycie.
    Kolega wspominał o 5d "classic" więc chyba używane też wchodziłyby w grę, jeśli tak, to czemu nie 70d, może dałoby się znaleźć w zbliżonej cenie?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: 700D vs 750D vs 60D

    brakuje ci iso bierz 5d dziekuje pozdrawiam
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar Qajs
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: 700D vs 750D vs 60D

    Używki też w chodzą w grę tak że takie puchy również rozważam, co do ISO głównie brakuje mi go do robienia nocnych zdjęć, w normalnych warunkach max 400 wystarczy
    70D bardzo kusi, ale nie wiem czy kosztem obiektywów chcę dokładać do puchy, jednak one zostają na dłużej niż sama pucha.

    Po przeglądzie rawów najbardziej do mnie przemawia 750D choć na razie nie znalazłem żadnego powyżej 6400 iso.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: 700D vs 750D vs 60D

    Cytat Zamieszczone przez Qajs Zobacz posta
    Używki też w chodzą w grę tak że takie puchy również rozważam, co do ISO głównie brakuje mi go do robienia nocnych zdjęć, w normalnych warunkach max 400 wystarczy
    70D bardzo kusi, ale nie wiem czy kosztem obiektywów chcę dokładać do puchy, jednak one zostają na dłużej niż sama pucha.

    Po przeglądzie rawów najbardziej do mnie przemawia 750D choć na razie nie znalazłem żadnego powyżej 6400 iso.
    Ciekawe ze nie przemawia do ciebie 5D

  8. #8

    Domyślnie Odp: 700D vs 750D vs 60D

    "Po przeglądzie rawów najbardziej do mnie przemawia 750D choć na razie nie znalazłem żadnego powyżej 6400 iso. "
    I nic dziwnego, ze nie znalazles... To ze mozna "pojechac" wyzej nie oznacza to ma sens... Jak iso traktujesz priorytetowo, coz - jak napisali poprzednicy - FF. Stary 5D... Uywany 6D...

  9. #9
    Coś już napisał Awatar feciu
    Dołączył
    May 2015
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    44
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: 700D vs 750D vs 60D

    nigdy nie użytkowałem 5d ale po przejściu z 70d na 6d zauważyłem sporą różnicę w używalnym wysokim iso (na korzyść 6d oczywiście). Jeśli mocno zależy Ci na wysokim iso to może warto posłuchać kolegów i przeanalizować zakup 5d.
    X-T2...|

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar Qajs
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: 700D vs 750D vs 60D

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Ciekawe ze nie przemawia do ciebie 5D
    Samo 5D do mnie przemawia, to nie jest tak. Oferty jednak mnie trochę martwią, aparat ma swoje lata, wystukane klatki na aukcjach to 40-130k zdjęć, często bez wizyty w serwisie. W razie gdyby padła matryca to kolejne koszty generuje. W tym wypadku lepiej wypadają np nowy 700D który ma gwarancję

    Po przejrzeniu wszelkich raw'ów wydaje mi się, że obrazki są podobne w tych aparatach (uwzględniając 5Dc w tym). Przez co kuszą mnie najbardziej modele 700D i 750D ( w tym pierwszym dochodzi jeszcze fakt 2 obiektywów w zestawie).

    Obstawiam też tak za aps-c bo mam pod nią 2 obiektywy (50 i 55-200)

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •