Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Oprogramowanie do obróbki filmów - które wybrać?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    17

    Domyślnie Oprogramowanie do obróbki filmów - które wybrać?

    Dodam, że przedział cenowy to około 500 zł
    Zastanawiam się nad:

    Adobe Photoshop Elements 14 & Adobe Premiere Elements

    lub nad

    Corel Pinnacle Studio 19 Ultimate

    Który waszym zdaniem program daje lepsze możliwości?

  2. #2
    Bywalec Awatar ATBFLASH
    Dołączył
    Jan 2015
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    46
    Posty
    134

    Domyślnie Odp: Oprogramowanie do obróbki filmów - które wybrać?

    Bawiłem się na Pinnacle Ulti jeszcze v15 u kolegi - byłem pod wrażeniem możliwości do ceny - wg mnie fajny soft za przystępną cenę. No i bardzo łatwa obsługa.
    JEST: 1Dmk4, S50/1.4, C85/1.8 ,C17-40L/4 ,S70-200/2.8II
    BYŁO: Smena8M,Kodak,C30D,C7D,C17-85/4-5.6 IS,T17-50/2.8 VC,C70-300/4-5.6 IS,C70-200L/4,C70-200L/2.8,S18-35/1.8 A,S100-300f/4,C24-105L/4, C200L/2.8 II
    Szukasz opinii o sprzęcie jaki miałem/mam - śmiało, chętnie pomogę

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar marcpro
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Oprogramowanie do obróbki filmów - które wybrać?

    Ja jakiś czas temu stałem przed podobnym wyborem i z tych dwóch programów wybrałem Corel VideoStudio x8 Ultimate

    Dlaczego VideoStudio?
    Jakoś bardziej podpasował mi interfejs. Obsługa Pinacle wydawała mi się mniej intuicyjna niż Videostudio. No ale to już są osobiste preferencje, bo możliwości programów co do ilości funkcji i możliwości są porównywalne.
    Ale... o ile w Pinacle ilość ścieżek audio i video jest nieograniczona, o tyle w Videostudio można mieć max 4 ścieżki video i 21 ścieżek audio (nie wiem czy to dla Ciebie jest istotny parametr, bo dla mnie nie był).
    Generalnie programu używam czysto amatorsko i jestem zadowolony (montuję filmiki z wakacji czy też imprez rodzinno-okolicznościowych).

    Na wybór Videostudio z pewnością wpływ miała też 30 dniowa wersja próbna. Ściągnąłem program, zacząłem się nim bawić i tak już zostało.

    Generalnie to każdy program jest dobry, o ile umie się go w miarę sprawnie obsługiwać.
    No i na pewno każdym z nich można stworzyć bardzo fajne filmiki

    Pozdrawiam,
    Marcin
    Ostatnio edytowane przez marcpro ; 17-12-2015 o 09:21

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Oprogramowanie do obróbki filmów - które wybrać?

    Polecam Sony Vegas. Bardzo intuicyjny ze sporymi możliwościami.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5

    Domyślnie Odp: Oprogramowanie do obróbki filmów - które wybrać?

    Na macu rewelacyjnie działa Final Cut choć to wydatek ponad 1000zł.
    Na Windowsa w dobrej cenie jest Sony Vegas, który polecam do podstawowych rzeczy w zupełności wystarcza.
    Pakiet Premiere + Photoshop elements też wydaje się fajną opcją chcoć do premiera nigdy jakoś się nie umiałem przyzwyczaić.
    Gdybym miał wybrać między Vegasem a Premiere elements to polecam vegasa.
    Blende Media - fotografia ślubna, sesje narzeczeńskie, filmowanie
    Pracuję głównie na terenie śląska, w miastach takich jak: Jastrzębie Zdrój, Gliwice, Rybnik, Wodzisław Śląski, Cieszyn, Żory, Pszczyna, Racibórz.l
    Zapraszam na moją stronę: http://www.blende.pl oraz na blog http://www.blende.pl/blog

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •