Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Drukarka do fotografii ślubnej

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar freemodest
    Dołączył
    Nov 2014
    Miasto
    Nysa/Wrocław
    Posty
    35

    Domyślnie Drukarka do fotografii ślubnej

    Witam,
    Prosiłbym o pomoc w wyborze drukarki. Jest mi ona potrzebna głównie do druku na płytach DVD i tworzenia ich okładek. Może się przydać również do druku w trakcie wesela zdjęć z foto-ścianki - choć to nie jest priorytet. W chwili obecnej nie zamierzam zastępować labu przy druku zdjęć - jednak może coś w tej kwestii się zmieni. Drukarka jak już służyła by do druku zdjęć powyżej 10x15 (koszt druku tych w labie jest dość niski).
    Od razu zaznaczę, że nie mam doświadczenia w drukowaniu zdjęć dlatego wszelkie porady/sugestie będą mile widziane. Obawiam się o trwałość wydruków - by nie wyblakły i się nie zalewały jak w jakiś tańszych drukarkach.
    Początkowo spodobała mi siś drukarka Epson L800 (podoba mi się system zasilania w tusze)jednak im więcej czytam na forum problemów z tą drukarka (zafarby na zdjęciach czarno-białych, powstające jakieś artefakty itp.)to zaczynam w nią wątpić. Bardzo prosiłbym o poradę w wyborze - wszystkie sugestie będą mile widziane.
    Co do ceny wiadomo nie musi się ograniczać do 1500 zł, ale też niech nie kosztuje 5000 tyś - różnicę wolę dołożyć do obiektywu.
    modeststudio.pl
    facebook.com/modeststudio

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar Lolomil
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Drukarka do fotografii ślubnej

    Epsonka L-8xx jest dość tania i ekonomiczna też myślę nad modelem L-805 a jak bym chciał artystyczne wydruki BW to była by Canon PIXMA PRO-1 ;-)
    - Zestawik który mi się podoba -

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Drukarka do fotografii ślubnej

    Od lat drukuje na l800 i nigdy nie miałem żadnych artefaktów. Fakt faktem BW czasem zdaje się delikatnie wpadać w fiolet, choć z oglądających widzę to tylko ja.

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar freemodest
    Dołączył
    Nov 2014
    Miasto
    Nysa/Wrocław
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Drukarka do fotografii ślubnej

    No właśnie nad C Pixma Pro-1 tez sie zastanawiam (mogę mieć w dobrej cenie używana na gwarancji)- przeraża mnie trochę jej wielkość i obawiam się ilości tych tuszów - jeden kosztuje 70 zł. Wydruków na A3+ póki co nie przewiduję więc nie wiem czy jest mi po prostu taka drukarka potrzebna. Jakoś ma ponoć genialną, ale z tego co wyczytałem koszt druku tez jest wyższy niż w epsonach - ponoć prawie dwukrotnie - nie mam pojęcia ile w tym prawdy, ale tak wyczytałem.

    --- Kolejny post ---

    Skoro drukujesz od lat to możesz ją polecić, czy mimo wszytko wolałbyś wymienić na coś lepszego? Wiesz szukam złotego środka - nie jest sztuka wydawać 3,5 tys na drukarkę, kiedy L800 może mi starczyć. Chodzi mi głównie o szybkie wykonanie nadruku na płytę, ewentualnie odbitki 10x15+ w skrajnych sytuacjach i okładki na płyty dvd. Jeżeli używasz to jak oceniasz trwałość i jakoś wydruków? warta jest ta drukarka uwagi? różne są opinie, a ja na prawdę dopiero wkręcam się w temat. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    modeststudio.pl
    facebook.com/modeststudio

  5. #5
    Bywalec Awatar ATBFLASH
    Dołączył
    Jan 2015
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    46
    Posty
    134

    Domyślnie Odp: Drukarka do fotografii ślubnej

    Mam L800 i zero problemów o ile oczywiście używasz ori tuszy a nie próba oszczędności za wszelka ceną na dziwnych zamiennikach
    JEST: 1Dmk4, S50/1.4, C85/1.8 ,C17-40L/4 ,S70-200/2.8II
    BYŁO: Smena8M,Kodak,C30D,C7D,C17-85/4-5.6 IS,T17-50/2.8 VC,C70-300/4-5.6 IS,C70-200L/4,C70-200L/2.8,S18-35/1.8 A,S100-300f/4,C24-105L/4, C200L/2.8 II
    Szukasz opinii o sprzęcie jaki miałem/mam - śmiało, chętnie pomogę

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar freemodest
    Dołączył
    Nov 2014
    Miasto
    Nysa/Wrocław
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Drukarka do fotografii ślubnej

    Oryginalne tusze do tej drukarki sa już na tyle tanie, że oszczędzanie na nich staje się już moim zdaniem przesadne. W dodatku wydaje mi się, że dzięki przeźroczystym zbiornikom świadomość tego, że dany tusz się kończy daje o wiele większy komfort (Wiadomo inne drukarki mają mierniki stanu tuszu - ponoć nigdy nie są dokładne - też nie moja opinia, a wyczytane z sieci.)
    Miałeś jakiś problem z profilowaniem jej? Drukujesz może okładki na DVD lub zadrukowujesz płyty? Jeśli tak to co możesz powiedzieć na ten temat?
    modeststudio.pl
    facebook.com/modeststudio

  7. #7
    Bywalec Awatar ATBFLASH
    Dołączył
    Jan 2015
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    46
    Posty
    134

    Domyślnie Odp: Drukarka do fotografii ślubnej

    freemodest dokładnie - ori są tak tanie że śmiech - butla 70ml 45zeta około ze strony Epsona i to z kurierem z Niemiec Miałem poprzednio L300 i tylko zamawiałem ori.
    Moje opinie - proszę. Wada - druk mono na papierach matte - kicha ;/ Na glossy już lepiej ale takie robię w zakładzie w labie. Co do pytania o poziomy tuszu - monitor programowy zaniża stany - wg obecnego mam ledwo co L-Magenta a serio mam 1/4.... więc stany tylko wizualnie badamy. Problemy miałem na początku zanim nie dobrałem papieru. Epson ma profile papieru oczywiście dla papierów Epsona Ale.... trafiłem przypadkiem na papier Emtec PRO ***** 240g 13x18 - na takim najczęściej robię i wg mnie jest najbardziej zbliżony do profilu Epson Premium Glossy - jeśli dobrze zapamiętałem nazwę. Wydruki na max ustawieniach i pracy powolnej - NIE szybki wydruk!! = baardzo zadowalające.
    Nadruki na płytach - oj to była przeprawa. Zasadniczo każdy nośnik ma inną pochłanialnośc tuszu więc różnie bywało. Najlepszy wydruk na DVD/BR Glossy - jakość bardzo dobra - ale trzeba o razu rozjaśniać w kreatorze bo drukarka lekko przyciemnia. Wada wydruku na glossy płytach - lepka powierzchnia przynajmniej u mnie , robiłem na nośnikach Maxwell, Na matowych jakość gorsza ale trzyna super. W sumie wolę już matoweA zadruk płyt - idealnie do krawędzi
    JEST: 1Dmk4, S50/1.4, C85/1.8 ,C17-40L/4 ,S70-200/2.8II
    BYŁO: Smena8M,Kodak,C30D,C7D,C17-85/4-5.6 IS,T17-50/2.8 VC,C70-300/4-5.6 IS,C70-200L/4,C70-200L/2.8,S18-35/1.8 A,S100-300f/4,C24-105L/4, C200L/2.8 II
    Szukasz opinii o sprzęcie jaki miałem/mam - śmiało, chętnie pomogę

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar freemodest
    Dołączył
    Nov 2014
    Miasto
    Nysa/Wrocław
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Drukarka do fotografii ślubnej

    A może ktoś się wypowiedzieć na temat Epson L1800 lub L810 ? Czy L1800 daje radę z druku w czerni i bieli? Czy 810 lub 850 są poprawione w jakimś stopniu od L800 czy tylko bajery typu wyświetlacz?
    modeststudio.pl
    facebook.com/modeststudio

  9. #9
    Bywalec Awatar ATBFLASH
    Dołączył
    Jan 2015
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    46
    Posty
    134

    Domyślnie Odp: Drukarka do fotografii ślubnej

    L1800 to praktycznie to samo co L800 tyle że formatu A3+, te same tusze ta sama technologia druku MicroPiezo. Zerknij na dane techniczne:
    https://www.epson.pl/pl/pl/viewcon/c...ts/specs/13808
    https://www.epson.pl/pl/pl/viewcon/c...ts/specs/11398
    Nawet dokładnie tyle samo dysz mają i taka sama rozdzielczość
    JEST: 1Dmk4, S50/1.4, C85/1.8 ,C17-40L/4 ,S70-200/2.8II
    BYŁO: Smena8M,Kodak,C30D,C7D,C17-85/4-5.6 IS,T17-50/2.8 VC,C70-300/4-5.6 IS,C70-200L/4,C70-200L/2.8,S18-35/1.8 A,S100-300f/4,C24-105L/4, C200L/2.8 II
    Szukasz opinii o sprzęcie jaki miałem/mam - śmiało, chętnie pomogę

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar freemodest
    Dołączył
    Nov 2014
    Miasto
    Nysa/Wrocław
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Drukarka do fotografii ślubnej

    Chyba właśnie zdecydowałem się na L800. Teraz wyszła L805 - ma wifi - zastanawiam się czy warto dopłacić do tego.
    modeststudio.pl
    facebook.com/modeststudio

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •