Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Lustrzanka dla amatora

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Lustrzanka dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez iza73 Zobacz posta
    Koledzy, no bez przesady z tą obsługą lustrzanki ! Dlaczego nie ma zacząć przygody z fotografią od lustrzanki ? Może jej się to spodoba, znam wiele osób którym się to spodobało i wywałiły kompakty bo po tygodniu nie spełniały oczekiwań. Kompakt to praktycznie jest w każdym telefonie
    dla mnie to moze zacząć fotografie od hasseblada
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  2. #22
    Początki nałogu Awatar asdf
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    279

    Domyślnie Odp: Lustrzanka dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez GalaktycznyMuczaczo Zobacz posta
    Nieźle (mam wrażenie, że AF w 450d działa gorzej), ale ja przykładowo ze względów na ceny i dostępność szklarni oraz lamp raczej bym nie wchodził (na chwilę obecną, minie trochę czasu, to pewnie więcej się tego na rynku pojawi i w używkach też).

    Cytat Zamieszczone przez iza73
    Koledzy, no bez przesady z tą obsługą lustrzanki ! Dlaczego nie ma zacząć przygody z fotografią od lustrzanki ? Może jej się to spodoba, znam wiele osób którym się to spodobało i wywałiły kompakty bo po tygodniu nie spełniały oczekiwań. Kompakt to praktycznie jest w każdym telefonie
    Fajnie gdyby sama wykazała zainteresowanie, w przeciwnym razie zdjęcia wcale nie muszą wyjść lepsze niż z dobrego telefonu...
    T17-50/2.8, C85/1.8, pleśniaki.

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Lustrzanka dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez asdf Zobacz posta
    Nieźle (mam wrażenie, że AF w 450d działa gorzej), ale ja przykładowo ze względów na ceny i dostępność szklarni oraz lamp raczej bym nie wchodził (na chwilę obecną, minie trochę czasu, to pewnie więcej się tego na rynku pojawi i w używkach też).
    bezlusterkowce są juz na rynku od dluzszego czasu to nie są pierwsze wypusty gdzie AF działał koszmarnie wolno, w tej chwili zakup takiego fuji czy omd to na prawde fajna inwestycja. Sam przymierzam się do zakupu jakiegoś malego systemu ktory bede zabieral ze sobą tylko na plener , a wszystko w małej torebce
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Lustrzanka dla amatora

    Af w bezlusterkowcach nadal jest za wolny, wiekszosc tych puszek nie daje rady nawet z malym szybkim dzieckiem, nie mowiac juz o jakims sporcie. Przegladalem szukalem ogladalem testy i juz bym wolal kupic canona 100d i obiektywy stm, wagowo wychodzi bajecznie a i jakosc jaka wypluwa 100d jest ok. Obiektywy stm daja rade, dla mnie 10-18 i 55-250 by whstarczyly a do tego lekkie stalki 24mm 40mm czy 50mm (pomijam 18-55 bo dla mnie zbedny)
    SONY

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Lustrzanka dla amatora

    nie przesadzaj, bawilem sie bezlusterkowcami i daja rade nawet przy dzieciach małych, troche trzeba zmienić tok myślenia , gdyż w tej chwili myslisz bezlusterkowce maja słabsze af niz 100d ale juz 100d ma gorszy af niż 70d a 70d ma gorszy niz 7d2 a 7d2 ma gorszy niż 1dx itp itd , zawsze znajdzie się cos lepszego i tak mozna w nieskonczonosc szukać. Innym zalożeniem wg mnie jest czy AF jest wystarczający i tutaj powiem jasno, TAK JEST WYSTARCZAJĄCY
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Lustrzanka dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez iza73 Zobacz posta
    Dlaczego nie ma zacząć przygody z fotografią od lustrzanki ? Może jej się to spodoba, znam wiele osób którym się to spodobało i wywałiły kompakty bo po tygodniu nie spełniały oczekiwań.
    Widzisz, a ja znam osoby, które kupiły lustrzanki z podstawowym kitem, i były rozczarowane, że "nie ma przybliżania". Inne osoby kupiły średniej klasy lustrzanki, z średniej klasy szkłami, ale po początkowym okresie zabawy całość trafiła na allegro, bo była normalnie za duża - spacer albo wyjazd z dziećmi + obowiązkowa torba albo plecak z lustrzanką były zbyt kłopotliwe.
    Jeśli ktoś chce się zająć fotografią "na poważniej", lustrzanka - czemu nie, ale jeśli ktoś szuka "lepszego pstrykadła" na co dzień, na wycieczki, wakacje, to nie zawsze lustro jest najlepszym pomysłem. Dla nas to co innego, wiemy, że daje największe możliwości, a jak dodamy szkiełka za 20tys. to juz nie ma bata, zdjęcia muszą być zaje..fajne

  7. #27

    Domyślnie Odp: Lustrzanka dla amatora

    Dostała info co ma sobie oglądnąć od 1200d z 18-55 do 700/750d z 18-135 (chyba?) co sobie kupi to jej sprawa, pójdzie do sklepu "obmaca" sprzęt jak się spodoba poszuka w Internecie gdzie najtaniej i kupi.
    Jak się nie spodoba kupi kolorowy kompakt pod kolor oczu lub torebki

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Lustrzanka dla amatora

    paznokci chyba
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #29

    Domyślnie Odp: Lustrzanka dla amatora

    Cześć, jestem tu nowy i pewnie jak większość nowych trafiłem tutaj, ponieważ zamierzam kupić jakiś sprzęt. Średnio się na tym znam, dlatego czytam, chodzę po sklepach no i budżet też mam ograniczony. Może to nie są jakieś duże pieniądze, ale chciałbym mieć przeświadczenie, że wybrałem najlepiej jak mogłem. Do mojego "finału" dotarły dwa dwa modele: Canon 750D plus obiektyw 18-135 lub Nikon D5300 plus obiektyw 18-105. No i tak się zastanawiam z kilka dni. Czy może ktoś miał możliwość praktycznego porównania tych modeli i może podzielić się spostrzeżeniami. Z góry dziękuję za uwagi.
    Dodam, że to ma być aparat tzw. rodzinny, jakaś impreza, imieniny, wczasy itp.
    Teraz D5300 można kupić za ok. 3000zł., 750D za ok. 3600 zł., czy warto jest trochę dołożyć, żeby kupić 750D? To jest jakiś grosz, ale wychodzę z założenia, że jeśli jest lepszy to dołożę, jeśli nie to po co przepłacać.
    Pozdrawiam
    Piotr

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Lustrzanka dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez polczak Zobacz posta
    Cześć, jestem tu nowy i pewnie jak większość nowych trafiłem tutaj, ponieważ zamierzam kupić jakiś sprzęt. Średnio się na tym znam, dlatego czytam, chodzę po sklepach no i budżet też mam ograniczony. Może to nie są jakieś duże pieniądze, ale chciałbym mieć przeświadczenie, że wybrałem najlepiej jak mogłem. Do mojego "finału" dotarły dwa dwa modele: Canon 750D plus obiektyw 18-135 lub Nikon D5300 plus obiektyw 18-105. No i tak się zastanawiam z kilka dni. Czy może ktoś miał możliwość praktycznego porównania tych modeli i może podzielić się spostrzeżeniami. Z góry dziękuję za uwagi.
    Dodam, że to ma być aparat tzw. rodzinny, jakaś impreza, imieniny, wczasy itp.
    Teraz D5300 można kupić za ok. 3000zł., 750D za ok. 3600 zł., czy warto jest trochę dołożyć, żeby kupić 750D? To jest jakiś grosz, ale wychodzę z założenia, że jeśli jest lepszy to dołożę, jeśli nie to po co przepłacać.
    Pozdrawiam
    Piotr
    Nie warto
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •