Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Akumulator w 70D

  1. #1

    Domyślnie Akumulator w 70D

    Witam serdecznie, otóż sprawiłam sobie ostatnimi czasy Canona 70D i po pierwszym naładowaniu nie wytrzymał mi doby na dniu kiedy to cykałam dzieciom zdjęcia mikołajkowe. Ile wam trzyma to cudo? Przy nagrywaniu lub/i używaniu Wi-Fi? chętnie się dowiem czy coś jest z moim akumulatorem nie tak czy też jest to tak u każdego

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Akumulator w 70D

    Przy nagrywaniu czy pracy z Wi-Fi czas pracy akumulatora liczony jest w godzinach. Co do zdjęć, to i pewnie z 1000 da się zrobić na jednym ładowaniu. Dlatego w zależności od sezonu ładuję najczęściej raz na tydzień lub na miesiąc. Oczywiście nowy użytkownik zużyje akumulator trochę szybciej (przeglądanie zdjęć i inne próby).

  3. #3
    Bywalec Awatar niki68
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Łuków
    Wiek
    55
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: Akumulator w 70D

    Mam co prawda 7DII ale sytuacja jest podobna. Przestań przeglądać zdjęcia w aparacie w trakcie sesji, a ilość zdjęć wzrośnie. Niestety obie puszki są prądożerne :-). Niestety w porównaniu do 60D wypada blado. U mnie w 7D 800 zdjęć na jednym ładowaniu, ale ja sporo strzelam seriami.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Bywalec Awatar RHF
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    London / Kłobuck
    Wiek
    48
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Akumulator w 70D

    Co prawda mam grip a w nim 2 baterie, ale jakieś 3 dni po zakupie byłem na airshow dwa dni pod rząd. W każdy dzień zrobiłem po ok 1,5k zdjęć (głownie serie po 3 klatki + IS włączony) i spokojnie prądu starczyło. Oczywiście nie przeglądam zdjęć w aparacie, tylko profilaktycznie coś tam zerknę, by się upewnić czy nastawy dają zamierzone efekty.
    Moim zdaniem WiFi zjada baterię, zmniejszenie jasności ekranu też pozwoli zaoszczędzić prądu.
    5D + BG-E4 / 70D + BG-E14 / 40D + BG-E2N / 24 L TS-E / 24-105 L / 100-400 L / 50 1.8 / 10-18STM / Benro C-269M8 +B1 / YN600EX-RT + YN-E3-RT

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Akumulator w 70D

    Wytrzymałość akumulatora zdecydowanie zależy od sposobu używania a nawet zapiętego obiektywu, więc trudno ją mierzyć wyłącznie liczbą zdjęć. Jakiś czas temu kalibrując wszystkie szkła zrobiłem 50 zdjęć a ubyło 50% prądu (co chwilę wyłączanie, włączanie, WiFi, podgląd, tryb LV).
    Natomiast - jak pisał kolega powyżej - grip rozwiązuje problem. Pakujesz 2 akumulatory lub koszyk z 6xAA i prądu wystarczy na 2 dni.
    Ostatnio edytowane przez fido70 ; 11-12-2015 o 01:41

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    56
    Posty
    1 502

    Domyślnie Odp: Akumulator w 70D

    Cytat Zamieszczone przez fido70 Zobacz posta
    Wytrzymałość akumulatora zdecydowanie zależy od sposobu używania a nawet zapiętego obiektywu
    Sądzę, że rodzaj zapiętego obiektywu ma bardzo duży wpływ na długość pracy akumulatora - wcale nie mniejszy od sposobu użytkowania samego body.
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •