Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Canon 7d awaria

  1. #1

    Domyślnie Canon 7d awaria

    Pomocy. Mam problem z canonem 7d. Aparat działa normalnie do czasu wykonania 20 zdjęć. Po wykonaniu dwudziestu zdjęć czasami się wyłącza. W szczególności przy szybkich seriach zdjęć. Aparat można włączyć dopiero po wyjęciu akumulatora. Gdy flash podnosi się aparat też się wyłącza. Czy ktoś się spotkał z tego rodzaju usterką. gdzie najlepiej naprawić tą usterkę.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon 7d awaria

    nie wiem i nie znam sie ale jak mi sie tv zepsuł to zaniosłem do serwisu
    moze canon tez taki ma?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Canon 7d awaria

    Jakby mu zasilania nie starczało. Masz oryginalną i pojemną baterię?

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2015
    Miasto
    Leszno
    Wiek
    40
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Canon 7d awaria

    Miałem coś podobnego z 50D, jednak mi nie wyłączał się, a wyrzucał błąd właśnie przy seriach ujęć. Normalnie mogłem zrobić 15-25 zdjęć i dawał błąd. Przy serii tylko kilka i błąd.
    Naprawiono mechanizm podnoszenia lustra (na Żytniej). Od tamtej pory działał bez zająknięcia.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Canon 7d awaria

    Naladuj do pelna baterie. Zobacz po ile zdjeciach seryjnych sie wylaczy. Powtorz to tylko z bateria rozladowana w polowie... Jak bedzie duza ronica to pewnie bateria. Jak nie - to pewnie elektronika. Mam Canona (kompakta) ktory od nowosci zle rozpoznaje pozostala pojemnosc baterii i tez sie wylacza sam... Sprobuj z inna bateria a jak nie to serwis...

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Canon 7d awaria

    Na rozmaite "fochy" naszych sprzętów dobrze czasem działa pełen reset i/lub wgranie nowego firmware'u

  7. #7
    Bywalec Awatar ATBFLASH
    Dołączył
    Jan 2015
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    46
    Posty
    134

    Domyślnie Odp: Canon 7d awaria

    j.w. po pierwsze czy akku jest original bo z zamiennikami różnie bywa.. po drugie - styki akku też mogą się zabrudzić.... a w ogóle to nie kombinuj tylko daj do serwisu na sprawdzenie
    JEST: 1Dmk4, S50/1.4, C85/1.8 ,C17-40L/4 ,S70-200/2.8II
    BYŁO: Smena8M,Kodak,C30D,C7D,C17-85/4-5.6 IS,T17-50/2.8 VC,C70-300/4-5.6 IS,C70-200L/4,C70-200L/2.8,S18-35/1.8 A,S100-300f/4,C24-105L/4, C200L/2.8 II
    Szukasz opinii o sprzęcie jaki miałem/mam - śmiało, chętnie pomogę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •