Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: sigma 105mm f/2.8 dg os ex hsm macro problem z AF

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2015
    Miasto
    Sosnowiec
    Posty
    3

    Domyślnie sigma 105mm f/2.8 dg os ex hsm macro problem z AF

    Witam wszystkich serdecznie.
    Mam na imię Marcin i od lat fotografuję hobbistycznie.

    Posiadam Canona 5D MKII i kilka dni temu zakupiłem obiektyw sigma 105mm f/2.8 dg os ex hsm macro.
    Do tej pory posiadałem min canona 100 macro (i kilka innych obiektywów w tym 3 sigmy) i nie miałem z nimi problemów.
    Chciałem sobie polepszyć a wyszło jak wyszło.
    Konkretnie:

    AF w sigmie jest dość wolny (ok wiedziałem że tak będzie)
    Natomiast najgorsze jest to że dość często obiektyw nie ostrzy (nie próbuje złapać ostrości).
    Czasami bywa tak że obiektyw łapie ostrość (tryb one shot-centralny punkt AF) ale aparat nie potwierdza ostrości.
    Najczęściej za pierwszym razem obiektyw łapie ostrość - ale po delikatnym przekadrowaniu (mała zmiana odległości od poprzedniego wyostrzonego celu)obiektyw pomimo naciskania spustu migawki nie reaguje.
    Czasami pomaga manualne przeostrzenie i wtedy obiektyw powoli łapie ostrość.
    Jeżeli odległość pomiędzy punktami na które chcę wyostrzyć jest duża to bardzo często łapie ostrość zarówno na pierwszym punkcie jak i na drugim.
    Próbowałem wszystkiego co mi przyszło do głowy - wyłączyłem OS, zmieniałem zakresy ostrzenia, wywaliłem ML, zmieniałem ustawienia kalibracji obiektywu w menu aparatu i figa
    Całe szczęście że obiektyw jest prawie nowy i na gwarancji ale nie bardzo mam ochotę i możliwości wysłać body i obiektyw do serwisu.
    W sieci nic nie znalazłem o podobnym problemie z tym obiektywem (poprzedni właściciel używał z 60D i zarzekał się że u niego wszystko było ok)
    Serwis sigmy od kilku dni milczy

    Macie może pomysły co jest nie tak???

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 177

    Domyślnie Odp: sigma 105mm f/2.8 dg os ex hsm macro problem z AF

    Może to będzie nieco infantylne pytanie, ale czy masz włączone szukanie ostrości AF po utracie ?

    C.Fn III w 5D2.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: sigma 105mm f/2.8 dg os ex hsm macro problem z AF

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Może to będzie nieco infantylne pytanie, ale czy masz włączone szukanie ostrości AF po utracie ?

    C.Fn III w 5D2.
    o właśnie to, sprawdź, bo ostatnio po zakupie 6d też to przerabiałem już się nieźle przestraszyłem, aż w końcu zmieniłem tą funkcję i śmiga
    SONY

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2015
    Miasto
    Sosnowiec
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: sigma 105mm f/2.8 dg os ex hsm macro problem z AF

    Mam włączone - przeleciałem chyba wszystkie opcje w menu - z żadnym innym obiektywem nie mam takiego problemu

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 177

    Domyślnie Odp: sigma 105mm f/2.8 dg os ex hsm macro problem z AF

    Cytat Zamieszczone przez UZUEL Zobacz posta
    Czasami pomaga manualne przeostrzenie i wtedy obiektyw powoli łapie ostrość.
    To nie jest normalne, oddałbym do serwisu.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: sigma 105mm f/2.8 dg os ex hsm macro problem z AF

    u mnie z canonami jest ok, a tamron głupieje i przeostrzenie (bardziej przybliżenie skali ostrości w pobliże dobrej ostrości pomaga i wtedy rusza) na pewno obiektyw jest w 100% sprawny, podejrzewam że to jakiś problem z "kundlami" i canonem.
    A jak u Ciebie przy włączonej funkcji nie działa to raczej na pewno coś jest nie tak z obiektywem.
    SONY

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2015
    Miasto
    Sosnowiec
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: sigma 105mm f/2.8 dg os ex hsm macro problem z AF

    A najgorsze że nie mam pod ręką drugiego body do przetestowania (mam dwa analogi ale baterie padły) - jutro jak znajdę chwilę podskoczę do jakiegoś sklepu i zobaczę jak ten obiektyw współpracuje z innym body.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •