Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    przy nietrafionych 3 zdjęciach na 10 wyrzuciłbym bym korpus albo obiektyw do kosza,
    Jeśli chcesz poważnie rozważyć wyrzucenie body do kosza to proponuję abyś zrobił 10 zdjęć pod rząd swoim 50/1.4 przy f 1.4 ostrząc na nieskończoność.

  2. #22

    Domyślnie Odp: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

    Cytat Zamieszczone przez milsa666 Zobacz posta
    Jakby ktoś chciał, miał czas zerknąć i wyprowadzić mnie z błędu, że się czepiam to proszę zerknąć.
    Przed mikrokalibracją katastrofa, nie miałem okazji czegoś takiego widzieć.
    Moje wszystkie szkła C najlepiej chodzą z mikrokalibracją na 0.

    Po mikrokalibracji, działa jak większość puszek C.
    Byłbym bardzo zaskoczony gdyby serwis doprowadził AF fazowy do celności kontrastowego z LV

  3. #23

    Domyślnie Odp: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

    Cytat Zamieszczone przez Fotopstryczek Zobacz posta
    Przed mikrokalibracją katastrofa, nie miałem okazji czegoś takiego widzieć.
    Moje wszystkie szkła C najlepiej chodzą z mikrokalibracją na 0.

    Po mikrokalibracji, działa jak większość puszek C.
    Byłbym bardzo zaskoczony gdyby serwis doprowadził AF fazowy do celności kontrastowego z LV
    Dostałem wstępną informację z serwisu, że to co używam do testów (tablica z programu FoCal - http://s449182328.websitehome.co.uk/...rget_5r2ns.pdf) nie nadaje się do testów autofokusa. Wydawało mi się, że jak jest dużo kontrastowych elementów to dobrze, ale widać nie. Ponieważ autofokus może się tu pogubić... No może (a może nie?) - nie pracuje w serwisie Canona i nie pisałem oprogramowania obsługującego czujniki.
    Taki wniosek został mi przekazany na podstawie filmiku na youtube (niestety nie udało im się ściągnąć plików z DropBoxa).
    Tak właściwie jeżeli to jest taki beznadziejny obiekt do testów to dlaczego +0 jest mydło, a +13 w miarę OK. Ciekawe.
    Dzisiaj zrobię testy fotografując coś innego - tylko co? Boję się, że jeżeli coś sobie wybiorę to też zostanie podważone i okaże się, że testy autofokusa można wykonać tylko dla super elemencie z serwisu.
    Dodatkowo dostałem stronę z instrukcji 6D (nr 96).

    Swoją drogą to ciekawe czy pracownicy CSI zaglądają tutaj...

    Co do testów na duże odległości z światłem 1.4 to, nie będą one chyba wiarygodne i tutaj zrozumiałbym brak ostrości tam gdzie my sobie życzymy.
    Ostatnio edytowane przez milsa666 ; 16-12-2015 o 19:09

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

    Cytat Zamieszczone przez milsa666 Zobacz posta
    Co do testów na duże odległości z światłem 1.4 to, nie będą one chyba wiarygodne i tutaj zrozumiałbym brak ostrości tam gdzie my sobie życzymy.
    Jeśli życzymy sobie aby ostrość była na nieskończoności a obiektyw twierdzi że on ma rację i ustawia na 10-15m to kto ma rację? Obiektyw?

    Cytat Zamieszczone przez milsa666 Zobacz posta
    Dzisiaj zrobię testy fotografując coś innego - tylko co?
    Weź jakieś pudełko z napisami i zrób serię zdjęć.

  5. #25

    Domyślnie Odp: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Jeśli życzymy sobie aby ostrość była na nieskończoności a obiektyw twierdzi że on ma rację i ustawia na 10-15m to kto ma rację? Obiektyw?


    Weź jakieś pudełko z napisami i zrób serię zdjęć.
    No racja.
    Co do pudełka - spróbuję może nie zostanie podważone. Potem to już tylko zostają bateryjki...

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Jeśli chcesz poważnie rozważyć wyrzucenie body do kosza to proponuję abyś zrobił 10 zdjęć pod rząd swoim 50/1.4 przy f 1.4 ostrząc na nieskończoność.
    nie używam tego obiektywu do ostrzenia na nieskończoność na przysłonie 1.4 aż tak kreatywny nie jestem - jeszcze raz pytam tak z czystej ciekawości - jakie jest realne zastosowanie takiego ustawienia - co w ten sposób fotografujesz i może to co napisałem o af wyjaśnia twoje problemy, korpus mi się podoba na razie nie mam zamiaru wyrzucać bo robi dobre zdjęcia, przy przysłonie 1.4 przydałby się jeszcze jeden krzyżowy - skrajny prawy i to by wystarczyło - ale maketing był bardziej kreatywny niż ja i wyprodukował korpus z jednym punktem AF .
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 410

    Domyślnie Odp: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

    Cytat Zamieszczone przez milsa666 Zobacz posta
    No racja.
    Co do pudełka - spróbuję może nie zostanie podważone. Potem to już tylko zostają bateryjki...
    Z tym spróbuj
    http://www.kscameraclub.org/docs/pdf...art_edited.pdf

  8. #28

    Domyślnie Odp: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Przy tym to by mi zarzucili, że nie miałem 45o nachylenia, a pewnie około 47...

    Dołożyłem kila zestawów zdjęć innych celów i dwa filmiki. Linki te poszły w mailu do serwisu - czekam na informację od CSI co zrobiłem źle i dlaczego autofokus miał prawo tak się zachować.

    Jakby ktoś chciał:

    https://www.dropbox.com/sh/v7mko636g...o6wJBwO-a?dl=0
    https://www.youtube.com/watch?v=bqDQxSMth8k
    https://www.youtube.com/watch?v=zdzkibXBk_Y

    podzielę się odpowiedzią gdy ją otrzymam.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez milsa666 ; 17-12-2015 o 00:33

  9. #29

    Domyślnie Odp: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

    Witam ponownie.

    Dostałem maila od CSI

    Dzień dobry,
    Na przesłanych zdjęciach widzę, że obiekt który Pan fotografował jest o wiele mniejszy niż sam znacznik na matówce. Sam czujnik zajmuje o wiele większą powierzchnię więc nie jestem w stanie określić co dokładnie złapał układ.
    W załączeniu przesyłam zdjęcie wykonane po regulacji.
    Oczywiście jeśli Pan sobie życzy może Pan ponownie dostarczyć sprzęt do serwisu w celu ponownego sprawdzenia.
    Na niektóre zachowania sprzętu nie mamy żadnego wpływu gdyż są one związane z jego konstrukcją.

    Z poważaniem,

    imie nazwisko

    Czyli moje obawy co "kiepskości" wyboru obiektów do testów AF się potwierdziły (mimo, że odsetek zdjęć celnych na +13 jest ponownie znacznie większy niż +0).
    Nie wiem do czego można strzelić, żeby serwis zaciekawił się tematem - no chyba żeby zając się na poważnie fotografią tablic testowych zaakceptowanych przez CSI.

    Temat oczywiście odpuszczam, bo ponowne przesyłanie zestawu nic tu nie da.
    Pieniądze poszły się... a ja wracam do nauki panowania nad AF.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •