Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

    Czesto w obiektywach Canona zdarza sie zanieczyszczenie (zakurzenie?) plytki encodera.Wyczyszczenie sprawe zalatwia, ale samo czyszczenie przysparza ogromnych problemow ze wzgledu na wymagany stopien czystosci i delikatnosc podzespolu. Latwiej to ostatecznie zniszczyc niz wyczyscic (znacznie latwiej niz filtr matrycy), wiec niewielu sie podejmuje a w serwisie sie to wymienia na nowe. Sam proces czyszczenia jest latwy pod warunkiem, ze sie wie, czym czyscic ( od razu uprzedzam, ze wszystkie Rotiny, izopropanole i tego typu wynalazki odpadaja :-) ). Niemniej efekt bywa zaskakujacy i moze warto o tym pomyslec?.

    --- Kolejny post ---

    Czesto w obiektywach Canona zdarza sie zanieczyszczenie (zakurzenie?) plytki encodera.Wyczyszczenie sprawe zalatwia, ale samo czyszczenie przysparza ogromnych problemow ze wzgledu na wymagany stopien czystosci i delikatnosc podzespolu. Latwiej to ostatecznie zniszczyc niz wyczyscic (znacznie latwiej niz filtr matrycy), wiec niewielu sie podejmuje a w serwisie sie to wymienia na nowe. Sam proces czyszczenia jest latwy pod warunkiem, ze sie wie, czym czyscic ( od razu uprzedzam, ze wszystkie Rotiny, izopropanole i tego typu wynalazki odpadaja :-) ). Niemniej efekt bywa zaskakujacy i moze warto o tym pomyslec?.

    --- Kolejny post ---

    Czesto w obiektywach Canona zdarza sie zanieczyszczenie (zakurzenie?) plytki encodera.Wyczyszczenie sprawe zalatwia, ale samo czyszczenie przysparza ogromnych problemow ze wzgledu na wymagany stopien czystosci i delikatnosc podzespolu. Latwiej to ostatecznie zniszczyc niz wyczyscic (znacznie latwiej niz filtr matrycy), wiec niewielu sie podejmuje a w serwisie sie to wymienia na nowe. Sam proces czyszczenia jest latwy pod warunkiem, ze sie wie, czym czyscic ( od razu uprzedzam, ze wszystkie Rotiny, izopropanole i tego typu wynalazki odpadaja :-) ). Niemniej efekt bywa zaskakujacy i moze warto o tym pomyslec?.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 256

    Domyślnie Odp: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

    Cytat Zamieszczone przez milsa666 Zobacz posta
    Puszka i 24L poszedł do serwisu.
    No i co tam zdiagnozowali?

  3. #13
    Początki nałogu Awatar asdf
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    279

    Domyślnie Odp: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

    Cytat Zamieszczone przez jelcyk
    Czesto w obiektywach Canona zdarza sie zanieczyszczenie (zakurzenie?) plytki encodera.Wyczyszczenie sprawe zalatwia, ale samo czyszczenie przysparza ogromnych problemow ze wzgledu na wymagany stopien czystosci i delikatnosc podzespolu. Latwiej to ostatecznie zniszczyc niz wyczyscic (znacznie latwiej niz filtr matrycy), wiec niewielu sie podejmuje a w serwisie sie to wymienia na nowe. Sam proces czyszczenia jest latwy pod warunkiem, ze sie wie, czym czyscic ( od razu uprzedzam, ze wszystkie Rotiny, izopropanole i tego typu wynalazki odpadaja :-) ). Niemniej efekt bywa zaskakujacy i moze warto o tym pomyslec?.
    W Tamronach też takie coś jest? Czy tylko jakaś taśma ze stykami, jak przy pierścieniu ogniskowej?
    T17-50/2.8, C85/1.8, pleśniaki.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    No i co tam zdiagnozowali?
    Tak.
    Technik nie znalazł nic co kwalifikowałoby się na usterkę. Czyli fajnie i nie fajnie.
    Zaproponowano kalibrację puszki do jakiegoś wzorcowego elementu optycznego (jakiś zaj....sty obiektyw?) i potem korekcję 24L do tak skorygowanej puszki.

    Ciekawe jak to będzie.
    Zobaczymy czy bujanie ustanie. Choć z drugiej strony jeżeli nie stwierdzono usterki, a ja zwidów nie miałem...
    No nic niedługo przyjdzie zestaw to nie omieszkam sprawdzić.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

    Zakładam, że będzie to samo. Daj znać jak przyjdzie sprzęt z serwisu.

  6. #16
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

    Bujanie samo nie znika - moze jeszcze byc sprawa z zanieczyszczeniem sensora AF (przynajmniej teoretycznie) -mozesz tam sprobowac, bo moze akurat tylko twoj zestaw zachowuje sie niestabilnie? A na koniec - kalibracja nie ma nic wspolnego z ta niesprawnoscia - wezma tylko kase za nic, bo w gruncie rzeczy nie tego potrzebujesz !

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

    Zakładam, że wizyta w serwisie nic nie da. Moim zdaniem 6D (być może także 5DIII) tak już ma. Szerokie szkło z 1,4 i średnio dwa. trzy zdjęcia na dziesięć są lekko niecelne. Oczywiście z bliska wszystko jest OK. Problemy zaczynają się od kilku metrów.

  8. #18

    Domyślnie Odp: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Zakładam, że wizyta w serwisie nic nie da. Moim zdaniem 6D (być może także 5DIII) tak już ma. Szerokie szkło z 1,4 i średnio dwa. trzy zdjęcia na dziesięć są lekko niecelne. Oczywiście z bliska wszystko jest OK. Problemy zaczynają się od kilku metrów.
    Zgadza się nic nie pomogło.
    Przy mikroregulacji +0 frontfocus, gdy natomiast ustawię tak jak miałem przed regulacją +13 jest prawie OK.
    Te moje testy robiłem przy świetle takie jakie teraz mammy w domach więc żarówki. Czy to możliwe żeby w serwisie przy "idealnej" temperaturze barwowej regulacji nie potrzeba, a gdy włączasz żarówę to od razu jedziesz prawie na koniec skali?
    Oczywiście bujanie dalej występuje.

    Jakby ktoś chciał zerknąć i się wypowiedzieć nt. normalności/nienormalności takiego zachowania to zapraszam:

    https://www.youtube.com/watch?v=0n4bqC41b3U

    Dzwoniłem do serwisu i zostałem poproszony o zdjęcia prosto z puszki. Muszą być jpg. To zrobiłem więc serię z +0 i +13. Robione z 1.3m czyli 50xogniskowa. Na końcu zdjęcie z Liveview.

    Wszystkie one dostępne są:

    https://www.dropbox.com/sh/y6ngwy5tn...N7fBO_Qka?dl=0

    Jakby ktoś chciał, miał czas zerknąć i wyprowadzić mnie z błędu, że się czepiam to proszę zerknąć.
    Moim zdaniem w przypadku +0 seria zawiera strzały słabe i beznadziejne (bujanie), w przypadku +13 są ostre i mniej ostre (też bujanie)

    pozdrawiam

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

    Mam podobny problem z 6D i 35/1.4 Zakładam że to kwestia body. Zresztą jutro będę miał drugi egzemplarz 35/1.4 do sprawdzenia.
    Mam do ciebie prośbę. Weź ten zestaw i zrób powiedzmy 10 zdjęć przy f 1.4 celując na nieskończoność lub na odległość minimum 50m(wyjdź na balkon lub przed dom ). W moim przypadku taka próba skutkuje tym, że średnio 2,3 zdjęcia mają piękny front focus. Ciekaw jestem jak wyjdzie u ciebie.

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Wędrówki autofokusa a jasne stałki

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Mam podobny problem z 6D i 35/1.4 Zakładam że to kwestia body. Zresztą jutro będę miał drugi egzemplarz 35/1.4 do sprawdzenia.
    Mam do ciebie prośbę. Weź ten zestaw i zrób powiedzmy 10 zdjęć przy f 1.4 celując na nieskończoność lub na odległość minimum 50m(wyjdź na balkon lub przed dom ). W moim przypadku taka próba skutkuje tym, że średnio 2,3 zdjęcia mają piękny front focus. Ciekaw jestem jak wyjdzie u ciebie.
    jakie to ma rzeczywiste zastosowanie? obiekt na odległości 50 metrów przesłona 1.4? proszę mnie poprawić jeśli to nieprawda - ale gdzieś czytałem że AF fazowy canona ustawia odległość w zakresie (z dokładnością do) głębi ostrości czyli w takim przypadku może ustawić każdą odległość pomiędzy 18.3 m a nieskończonością więc jeśli ten front focus jest mieści się pomiędzy 18 a 50 metrem to wszystko działa prawidłowo .

    dlatego jeszcze raz pytam jakie praktyczne zastosowanie ma ustawianie przesłony na 1.4 przy odległości przedmiotu 50m bo ja takiego (praktycznego zastosowania) nie widzę.

    ja akceptuję nietrafione zdjęcia na poziome 2-3 zdjęcia na 100 ale wliczam w to nie tylko problemy z autofocusem ale również błędy operatora, problemy wynikające z przekadrowania, braku staranności i wszystkiego innego - wiatru, nadmiaru lub braku kawy, alkoholu :mrgren:, przy nietrafionych 3 zdjęciach na 10 wyrzuciłbym bym korpus albo obiektyw do kosza, albo zmienił hobby - ale ja jestem tylko amatorem może profesjonaliści mogą sobie pozwolić na 3 nietrafione na 10 zrobionych.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 16-12-2015 o 11:07
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •