Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: Dodadkowa lampa oraz wyzwalacze do 6D + Metz 50 AF-1

  1. #11

    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Siechnice
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Dodadkowa lampa oraz wyzwalacze do 6D + Metz 50 AF-1

    Cytat Zamieszczone przez fido70 Zobacz posta
    Działanie systemu jest opisane tu: http://www.canon-board.info/lampy-bl...o-wymaga-2421/
    Natomiast myślę, że skoro aparat "wie" o pracy grupowej, to uwzględnia w parametrach ekspozycji (np. tryby Tv czy Av), jednak wiele osób - w publikacjach które czytałem - wskazuje jako "jedynie słuszny", tryb M. Oczywiste wydaje się, że system nie wie ile jest lamp w każdej z grup, w jakiej są odległości od obiektu/sceny zatem można przypuszczać że pozostaje wtedy wyłącznie metoda prób i błędów.
    Zasada działania ETTL'a jest mi dobrze znana od dawna. Sytuacja się jednak mocno komplikuje kiedy:
    - aparat nie wie gdzie znajduje się lampa - wówczas pomiar odległości (ostrzenia) jest pomijany - to powiedzmy jeszcze da się ogarnąć przedbłyskiem
    - jest więcej niż jedno źródło światła - a tym układzie przedbłysk nic nie da i ja nie widzę tutaj jakiegokolwiek pola do działania dla ETTL'a

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Dodadkowa lampa oraz wyzwalacze do 6D + Metz 50 AF-1

    ... stąd też moja konkluzja na koniec wypowiedzi i wspomnienie o filmach na YT (i fakt, że tak mało można znaleźć informacji o tej technice pracy).
    Jeśli czas pozwoli przed Świętami, wykonam próby z 2-3 lampami(1x YN500EX, 1x YN685 - sterowane YN622C-TX oraz ewentualnie trzecia manualna - dołączana w razie potrzeby, wyzwalana fotocelą) i jeśli uzyskam ciekawe efekty, skrobnę parę zdań.
    Ostatnio edytowane przez fido70 ; 04-12-2015 o 20:14

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •