Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Problem we współpracy EOS40D z lampą SigmaEM-140DG

  1. #1

    Domyślnie Problem we współpracy EOS40D z lampą SigmaEM-140DG

    Witam,
    Używam aparatu do robienia zdjęć zębów i jamy ustnej. Mam lampę pierścieniową SigmaEM-140DG , obiektyw Canon 100mm makro 1:2,8 i ostatnio zmieniłem body na EOS 40D. W starym body (niestety nie pamiętam kodu ale dużo starszy model) lampa pierścieniowa działała automatycznie w preselekcji przesłony. Po zmianie body(na nowszy model-40D) - nie mam takiej opcji(lampa błyska , ale czas ustawia się tak , jakby jej nie było-np.na kilka sekund). Proszę o pomoc - czy da się to jakoś ustawić, czy też musze wymienić body na inne?
    Z góry dziekuję.

    --- Kolejny post ---

    Sprawdziłem , mój wcześniejszy aparat to Canon EOS 350D. Wcześniej automatyka działała bez problemu.

  2. #2
    Uzależniony Awatar PawelB
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    53
    Posty
    578

    Domyślnie Odp: Problem we współpracy EOS40D z lampą SigmaEM-140DG

    Domyślam się że tej lampy używasz od dawna. Obstawiam niekompatybilność z nowszym korpusem. Lampa została zaprezentowana w 2004 roku, EOS 40D w 2007. Przypuszczam że Twoja lampa pochodzi z pierwszych lat produkcji. Canon w ten sposób "przekonuje" do kupowania lamp oryginalnych. W nowych modelach wprowadza drobne zmiany w komunikacji co powoduje ze lampy niezależne nie pracują poprawnie z nowszymi modelami korpusów. Miałem identyczną sytuację z lampą Delta DFR-14.
    Rozwiązaniem jest powrót do starszego korpusu lub zmiana lampy. Wydaje mi się że Twoja lampa powinna współpracować z EOSem 30D - ten sam procesor co w 350D DIGIC II. EOS 40D ma już DIGIC III.
    Fomei PRV-3 w środku EOS 50D, EOS 10D, jakieś szkła i miejsce na nowe zakupy.

    Moje gnioty
    Moje gnioty 2

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •