Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: EOS 70D - nie da się zmienić ustawień (i nie, pokrętło nie jest na Lock)

  1. #1

    Domyślnie EOS 70D - nie da się zmienić ustawień (i nie, pokrętło nie jest na Lock)

    Witam,

    Krótko i zwięźle: po latach używania lustrzanek z niższej półki postanowiłem dołączyć do drużyny Canona i mój wybór padł na EOSa 70D ze szkłem Canon 17-55 f/2.8. Aparatu używam do zdjęć i filmów w warunkach stricte studyjnych i generalnie jestem zadowolony, ale trafiłem na babol w który trochę trudno mi uwierzyć. Otóż: jeżeli używam tylnego ekranu a nie wizjera, to 70D tak naprawdę ma tylko dwa tryby: full auto albo full manual. Wszystkie tryby pośrednie odpadają ponieważ główne pokrętło (przy migawce) nic wtedy nie robi.

    Powiedzmy że chcę strzelać w trybie Av. Jeśli przełączę się na wizjer, wszystkie parametry pokazują się na górnym LCD i mogę sobie regulować przesłonę pokrętłem tak jak powinno być. Sęk w tym że primo noszę okulary, secundo z racji specyfiki zdjęć strzelam przeważnie ze statywu / szyny albo tuż znad podłogi, i nie będę się przy każdym zdjęciu męczył żeby przyłożyć oko do wizjera. Chcę więc używać ekranu, i tu najwyraźniej Canon zostawia mnie w lesie, ponieważ jeśli zamiast wizjera wybiorę ekran, główne pokrętło nie robi nic. Tylne pozwala zmienić korektę ekspozycji, i jest to JEDYNY parametr jaki mogę zmienić w Av. Jedynym sposobem żebym miał kontrolę nad przesłoną podczas używania ekranu jest tryb M, w którym owszem, pracować mogę, ale wolałbym Av i zostawienie kamerze dobrania szybkości migawki.

    Czy ja robię coś źle, czy faktycznie twórcy 70D uznali "nie strzelasz z wizjera, więc jesteś za głupi żeby ruszać ustawienia"?

  2. #2
    Początki nałogu Awatar Adam71
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    53
    Posty
    316

    Domyślnie Odp: EOS 70D - nie da się zmienić ustawień (i nie, pokrętło nie jest na Lock)

    Sprawdziłem w 5DMK3 i w trybie LV działa wszystko jak w wizjerze.

  3. #3

    Domyślnie Odp: EOS 70D - nie da się zmienić ustawień (i nie, pokrętło nie jest na Lock)

    OK, doszedłem do tego że wszystko działa jak w wizjerze ale tylko w trybie foto. Jeśli przełączę się do trybu movie, jest tak jak opisałem czyli zostają tak naprawdę tylko tryby Auto i M.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •