Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Luźny pierścień ogniskowej Canon 17-40 f4

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Katowice
    Posty
    29

    Domyślnie Luźny pierścień ogniskowej Canon 17-40 f4

    Witam
    Niedawno stałem się posiadaczem używanego obiektywu Canon 17-40 f4L . Sprzedający uprzedził mnie że pierścień zmiany ogniskowej posiada luz około 1 mm zauważalny podczas obrotu P/L . Po ściągnięciu gumy z pierścienia widać dwie śrubki , jedna w otworze owalnym a druga w okrągłym . Próbowałem je dokręcić ale bez powodzenia ,choć ta w okrągłym otworku wydaje się luźna . Mam pytanie , czy taki luz jest normalny , czy lepiej zanieść obiektyw do serwisu . Dodam że obiektyw ostrzy prawidłowo .

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Luźny pierścień ogniskowej Canon 17-40 f4

    Cytat Zamieszczone przez howi Zobacz posta
    Witam
    Niedawno stałem się posiadaczem używanego obiektywu Canon 17-40 f4L . Sprzedający uprzedził mnie że pierścień zmiany ogniskowej posiada luz około 1 mm zauważalny podczas obrotu P/L . Po ściągnięciu gumy z pierścienia widać dwie śrubki , jedna w otworze owalnym a druga w okrągłym . Próbowałem je dokręcić ale bez powodzenia ,choć ta w okrągłym otworku wydaje się luźna . Mam pytanie , czy taki luz jest normalny , czy lepiej zanieść obiektyw do serwisu . Dodam że obiektyw ostrzy prawidłowo .
    tak mam taki luz na 85mm a pracuje swietnie
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 048

    Domyślnie Odp: Luźny pierścień ogniskowej Canon 17-40 f4

    Wielszosc mojej fuszerki odstawiam 17-40 i od nowosci nie zauwazylem zadnych luzow.

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Katowice
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Luźny pierścień ogniskowej Canon 17-40 f4

    Też mam canona 85 f1,8 i nie ma w nim żadnego luzu . W ogóle C 17-40 to mój jedyny obiektyw z tym problemem , dlatego tak mnie to wkurza. Chyba zaniosę go do serwisu , bo jedna z tych śrubek o których pisałem jest luźna , ale nie umiem jej dokręcić . Czy znacie jakieś tani serwis w pobliżu Katowic ?

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Luźny pierścień ogniskowej Canon 17-40 f4

    Te srubki nie sa od kasowania zadnych luzow mechanizmu fokusa , to elementy prowadzace. Najprawdopodobniej przekreciles jeden z gwintow i dlatego nie mozesz jej wkrecic. Luzow na pierscieniu ostrosci byc nie powinno, ale sam tez z tym nic najprawdopodobniej nie zrobisz - ja widze ratunek w serwisie - nie musi byc Zytnia - zrobi ci to kazdy majacy pojecie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •