Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: matryca 6d

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    77

    Domyślnie matryca 6d

    Hej,

    Moje zdjęcia z przesłoną np 16, mają masę plamek
    Czy może to być wina brudnej matrycy, czy też obiektywu ?

    Body jest w miarę nowe i starałam się zmieniać obiektywy w odpowiednich warunkach. Sprawdzałam je jakiś czas temu i matryca nie dawała takiego efektu Ostatnio miałam okazję porobić na f16. Ten brud jest już na pierwszych zdjęciach z tej serii.

    W międzyczasie robiłam heliosem, o którym czytałam że może brudzić olejem. Jak sprawdzać? Jak wyczyścić?

    Poniżej przykład (tych plamek jest znacznie więcej bo zdjęcie po przeróbce).


    Pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    48
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: matryca 6d

    U mnie w 6d syf na matrycy pojawił się po jakichś 6 miesiącach dość intensywnego używania aparatu. Nic na to nie poradzisz. Musisz znaleźć odpowiedni serwis, zapłacić i odebrać czysty. Sam nie kombinuj bo zepsujesz
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: matryca 6d

    1-zapoznac się z instrukcja obsługi
    2-wyslac do serwisu
    3-uprzedze pytania-farba może zejść od użytkowania, przyciski zużyć a bateria paść
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: matryca 6d

    Wyczyść sam matrycę, jest to zabieg nieskomplikowany i trudno przy użyciu właściwego sprzętu cokolwiek uszkodzić. Nie dawaj serwisom zarabiać na przeprowadzaniu tak prostych czynności, tym bardziej, że za jakiś czas zderzysz się znowu z tym problemem.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: matryca 6d

    aleksandria to kobieta, czytajcie uważniej posty

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: matryca 6d

    Cytat Zamieszczone przez aleksandria Zobacz posta
    Hej,

    Moje zdjęcia z przesłoną np 16, mają masę plamek
    Czy może to być wina brudnej matrycy, czy też obiektywu ?
    tak to jest brudna matryca

    Cytat Zamieszczone przez aleksandria Zobacz posta
    W międzyczasie robiłam heliosem, o którym czytałam że może brudzić olejem. Jak sprawdzać? Jak wyczyścić?
    serwis, byli tu juz tacy to sie pchali do tego sami, nawet jak brzmi to super łatwo to mimo to idz do serwisu
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    77

    Domyślnie Odp: matryca 6d

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    U mnie w 6d syf na matrycy pojawił się po jakichś 6 miesiącach dość intensywnego używania aparatu. Nic na to nie poradzisz. Musisz znaleźć odpowiedni serwis, zapłacić i odebrać czysty. Sam nie kombinuj bo zepsujesz
    Problem w tym, że ja tak intensywnie nie używałam, jeżeli chodzi o ilość zmiany obiektywów w kiepskich warunkach. Jeżeli chodzi o ilość zdjęć to tak, ale czy naciskanie migawki brudzi matrycę ?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez radiki Zobacz posta
    Wyczyść sam matrycę, jest to zabieg nieskomplikowany i trudno przy użyciu właściwego sprzętu cokolwiek uszkodzić. Nie dawaj serwisom zarabiać na przeprowadzaniu tak prostych czynności, tym bardziej, że za jakiś czas zderzysz się znowu z tym problemem.
    Czyściłam na razie na sucho pędzelkiem visibledust, ale za dużo nie pomogło. Trochę się boję "na mokro". 600 czyściłam już wcześniej i nawet jej nic nie zrobiłam (patyczki rotin + płyn) Mam płyn do czyszczenia matryc, mam prawie sterylne szpatułki do czyszczenia matryc. Ale czy to odpowiedni sprzęt ?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez igor58 Zobacz posta
    aleksandria to kobieta, czytajcie uważniej posty
    czasami sama mam wątpliwości dzięki

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez GalaktycznyMuczaczo Zobacz posta
    tak to jest brudna matryca
    Ok. Ale brudna matryca od czego ? Czy od paru zmian na zewnątrz obiektywu czy od oleju z obiektywu ?
    Ostatnio edytowane przez aleksandria ; 20-11-2015 o 22:07

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: matryca 6d

    normalka, zawsze się jakiś syf naniesie.
    Masz płyn rotin, jeśli masz szpatułki do pełnej klatki to sobie poradzisz i na pewno będzie dobrze.
    Jest dużo tutoriali jak to zrobić, a jak robiłaś już wcześniej to tym bardziej dasz radę.
    SONY

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    77

    Domyślnie Odp: matryca 6d

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    normalka, zawsze się jakiś syf naniesie.
    Masz płyn rotin, jeśli masz szpatułki do pełnej klatki to sobie poradzisz i na pewno będzie dobrze.
    Jest dużo tutoriali jak to zrobić, a jak robiłaś już wcześniej to tym bardziej dasz radę.
    To tak
    Ale drugie pytanie to -> czy mi ten obiektyw helios tak nie wybrudził "swoim" olejem? I jak sprawdzać czy dany obiektyw "nie chlapie" ?
    Szkoda mi by było nie używać tego heliosa z 6, ale jak mi tak ma brudzić matrycę, to połączę go z 600

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: matryca 6d

    jedyne co mi przychodzi do głowy to weź go do ręki obejrzyj dokładnie, poruszaj przysłoną, pierścieniem ostrości. Zajrzyj na tylną soczewkę czy nic tam nie ma, żadnych syfów czy wycieków itd.
    Raczej tak żeby chlapał smarem czy coś to nie będzie..
    SONY

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •