Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    Cytat Zamieszczone przez Matthew90 Zobacz posta
    no to co mam zrobić kurde bo chyba musi być jakaś możliwość zamontowania tego poprawnie żeby działało .
    no jasne, znajdz taki dynks jak gosciu tam mial albo sam zrób

    --- Kolejny post ---

    aaaa a jeszcze zapytam czy ten dandelion jest programowalny czy nie ? bo może załączając go jest wszystko ok ale bez zaprogramowania ci nic nie potwierdza)
    Ostatnio edytowane przez GalaktycznyMuczaczo ; 24-11-2015 o 03:07
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  2. #22

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    kupilem go na tej aukcji http://allegro.pl/chip-dandelion-canon-eos-ef-potwierdzenie-ostrosci-i5289370550.html

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    ale to ja mam ci odpowiedzieć na jakiej podstawie ? pisz do sprzedawcy chłopie
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    Cytat Zamieszczone przez zoomi Zobacz posta
    cyjanopan i inne podobne kleje cyjanoakrylowe (superglue itp) to bardzo słaby pomysł...
    raz że na takiej metalowej powierzchni średnio trzymają (może odskoczyć po jakimś czasie), dwa bardzo
    łatwo zabrudzić "coś więcej", trzy potrafią spowodować paskudny osad w poblizu miejsca klejenia
    cztery są niezwykle trujące...
    Nie są specjalnie trujące i trzebaby się bardzo uprzeć, żeby się struć superglue klejąc chipa...

    Zwykle jednak takie rzeczy są klejone żywicami. Żywica może objąć taki chip ładnie ze wszystkich stron a nie tylko na powierzchni styku jak superglue.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    Zależy kto na co jak reaguje. O ironio, ja mam alergię na klej cyjanoakrylowy.

  6. #26
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    551

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    opary są bardzo szkodliwe, możesz też mieć problem z oczami...

  7. #27

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    Witam . Udało mi się w końcu dokleić ten dandelion. Podkleiłem plastik o grubości 1mm pod chip bo styki nie sięgały i teraz mi potwierdza ostrość lecz tu mam kolejny problem i to już poważniejszy ! Gdy wyostrzam w dany punkt np. tekst na monitorze i potwierdza mi środkowym punktem AF to gdy robię zdjęcie to napis jest zupełnie nie ostry ;/ zrobiłem parę testów i wychodzi na to ,że w obiektywie występuje chyba wada back focus gdy wyostrzam na jakiś przedmiot i niby wszystko jest ok to jak strzelam fotkę to przedmiot znajdujący się nieco dalej jest ostry a to co powinno już nie ;( Kupiłem miesiąc temu obiektyw na allegro i nie wiem co robić bo chyba teraz jak bym odpisał gościowi ,że sprzedał mi obiektyw z wadą to raczej jest za póżno na jakiekolwiek reklamacje ;// Przykład zdjęcia zrobionego z planszą do testowania ff i bf , aparat ustawiłem ok 45stopni od dołu na monitor postawiony pionowo i wyostrzyłem środkowym punktem na środkową linie , efekt widoczny na zdjęciu ;// FotoWrzut.pl - Darmowy hosting zdjęć

  8. #28
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    A czy po klejeniu tego dandeliona jeszcze z podkładką nie spowodowałeś oddalenia całości układu optycznego od matrycy? A czy na live view działa ok?

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    Czy mozesz normalnie ostrzyc na nieskonczonosc?
    SONY

  10. #30

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    mam Canona 5d nie ma live view. Nie nie spowodowałem oddalenia układu bo na obiektywie 24-105 ostrzy idealnie w punkt

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •