Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    klej panie bo co jak pozniej roznice w milimetrach bedziesz mial rpzy mocowaniu ?
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  2. #12
    Początki nałogu Awatar eleroo
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    Namieszasz w aparacie tylko jeśli chip będzie źle zaprogramowany przez niewiadomo kogo. Uszkodzić raczej nic nie uszkodzisz, ale może strzelać błędami na lewo i prawo. Ostrz na hiperfokalną i będzie git, może masz niedokładną matówkę - to też się zdarza i przy papierowej głębi ostrości nawet drobne rozjechanie może wprowadzać różnice. Poobserwuj siebie, upewnij się, że jak kręcisz pierścieniem to rzeczywiście zatrzymujesz się w konkretnym miejscu, a nie kręcisz nim ociupinkę dalej. Nie, nie mam Cię za idiotę, ale to sie zdarza, zwłaszcza przy ciężkich szkłach łatwo czasem ciut "przekręcić" pierścień, bo oko widzi, palec strzela a fotka jest niezupełnie ostra w związku z dokończeniem gestu. Przy małych głębiach nawet troszeczkę dalej niż trzeba robi różnicę. A jeśli naprawdę potrzebujesz migającego światełka (to nie daje zadnej gwarancji rozwiązania problemu), to cyjanopan, jak ktoś tu wyżej polecił jest okej do tych celów. Taśma może być raz, że za gruba, dwa - może się to wszystko ślizgać.

  3. #13

    Dołączył
    Nov 2015
    Miasto
    Leszno
    Wiek
    40
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    Użyj wspomnianego cyjanopanu. Wcześniej oczyść powierzchnie. Do łączenia użyj minimalnej - skutecznej warstwy kleju.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    Kur.. !! ale jestem zły ;/ Przed chwilą przykleiłem ten dandelion cyjanopanem do obiektywu tak jak na tym zdjęciu praktycznie co do milimetra i po podpięciu obiektywu do aparatu i wyostrzeniu ręcznie w ogóle mi nie potwierdza ostrości jak klikam do połowy migawke ! co się dzieje żle to zamontowłem czy co bo już teraz to mnie aż roztrzęsło z tego wszystkiego . Nie dość ,że straciłem kase za chip to w dodatku nie wiem teraz jak to odczepić i czy w ogóle to wina chipu czy ja coś żle zrobiłem ;/
    Einbau-Tipps: Dandelion Autofokus-Confirm-Chip und das Walimex Pro 85 mm 1:1,4 IF-Objektiv | nachbelichtet - fotografie, video, audio, recording NA TYM ZDJĘCIU PONIŻEJ SIĘ WZOROWAŁEM
    FotoWrzut.pl - Darmowy hosting zdjęć A TAK TO JA PRZYKLEIŁEM.

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    ze zdjęć wydaje mi się że przykleiłeś nieco za bardzo w kierunku ruchu wskazówek zegara
    cyjanopan i inne podobne kleje cyjanoakrylowe (superglue itp) to bardzo słaby pomysł...
    raz że na takiej metalowej powierzchni średnio trzymają (może odskoczyć po jakimś czasie), dwa bardzo
    łatwo zabrudzić "coś więcej", trzy potrafią spowodować paskudny osad w poblizu miejsca klejenia
    cztery są niezwykle trujące...

    ktoś wspomniał o epoksydach - polecam dwuskładnikowy Poxipol, sam używam takiego bezbarwnego teoretycznie
    do połączeń elastycznych - twardy jak skała po godzinie ma już niezłą twardość a po dobie pełną

    punkt klejenia możesz precyzyjnie wyznaczyć odmierzając umiejscowienie styków na szkle systemowym

  6. #16

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    Kurde faktycznie udalo mi sie to odkleic i to bez problemu. Mowisz ze zle zamontowalem ? Hmm mi sie wydaje ze wlasnie dobrze ale moze sie myle bo nie dzialalo mi to . A moglbys mi jakos doradzic jak to moge jeszcze raz sprobowac dokleic zeby bylo okej ? bede mega wdzięczny jak mi to zadziala.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    Cytat Zamieszczone przez Matthew90 Zobacz posta
    Kurde faktycznie udalo mi sie to odkleic i to bez problemu. Mowisz ze zle zamontowalem ? Hmm mi sie wydaje ze wlasnie dobrze ale moze sie myle bo nie dzialalo mi to . A moglbys mi jakos doradzic jak to moge jeszcze raz sprobowac dokleic zeby bylo okej ? bede mega wdzięczny jak mi to zadziala.
    https://www.youtube.com/watch?v=kQHHW2tUle0 , 2:20 panie taką miarkę sobie prowizorycznie zrob w oparciu o inne szkło ale widac ze nawet nie oberjzales filmiku jak za pierwszym razem zamiescilem tylko juz juz na hurra trzeba ładować i kleić brawo panie kolego brawo
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  8. #18

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    Oglądałem filmik z 10x tylko myślałem ,że mi się uda to tak przykleić w miare idealnie co do milimetra no ale przykładając np ten chip do mojego obiektywu 24-105 to w oryginalnym canonowskim są mniejsze te blaszki złote i jak nakladam ten chip na górę tych oryginalnych blaszek to wydaje mi się ,że są różnice w odstępach. Sam nie wiem ale spróbowałem drugi raz przykleić i też nie wyszło ;/ A jak mam taką ramkę wykonać bo na prawdę nie mam pojęcia .

    drugi raz dokleiłem tak i nie wyszło dalej FotoWrzut.pl - Darmowy hosting zdjęć
    a tak w oryginale to zamontowane jest FotoWrzut.pl - Darmowy hosting zdjęć

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    Cytat Zamieszczone przez Matthew90 Zobacz posta
    Oglądałem filmik z 10x tylko myślałem ,że mi się uda to tak przykleić w miare idealnie
    no to juz chyba wiesz czemu serwis nie podjął się tego zabiegu , a na oko to wiesz co można...
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  10. #20

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    no to co mam zrobić kurde bo chyba musi być jakaś możliwość zamontowania tego poprawnie żeby działało .

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •