Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

  1. #1

    Question Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    Witam. Ostatnio kupiłem sobię obiektyw Samyang 35mm f/1.4 z manualnym ostrzeniem i po 2 tygodniach pstrykania doszedłem do wniosku ,że ciężko jest mi robić zdjęcia z MF i dużo zdjęć wychodziło nieostrych więc z tego powodu bez namysłu przeczytałem w internecie o możliwości dokupienia Dandeliona (potwierdzenia ostrość). Kłopot w tym iż po zakupie myślałem ,że zaniosę ten chip do pierwszego lepszego serwisu i mi to dokleją ponieważ sam boję się zajmować takimi rzeczami. w 2 serwisach odmówiono mi takiej usługi. Więc moje pytanie brzmi czy poradziłbym sobie z takim czymś sam doklejając tak na oko choć bardzo dokładnie czy może poszukać kogoś kto by dał radę takie coś zamontować i czy jest możliwość uszkodzenia aparatu ? bo jeśli nie da się w tej sytuacji nic zrobić to raczej sprzedam ten obiektyw. Proszę o pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam
    Poniżej znajduje się zdjęcie Dandeliona oraz po lewej stronie ułożenie go na obiektywie jakbym mniej więcej chciał go umieścić

    FotoWrzut.pl - Darmowy hosting zdjęć
    FotoWrzut.pl - Darmowy hosting zdjęć

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    Hej Matt , tak to bardzo prosty zabieg , tak prosty że dwa serwisy ktore mogły zarobić odmówiły zabiegu
    łap ziomeczku
    https://www.youtube.com/watch?v=kQHHW2tUle0
    przyklejaj i wróć jak zalejesz klejem swojego samyanga.
    Pytanie dlaczego kupiłeś manualne szkło skoro nie umiesz nim się posługiwać?
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    No dobra wiec mowisz ze moge sam spokojnie dokleic ten dandelion bez problemu a jak dokleje milimetr zle to nie spale body ? Czym dokleic ? Tasma dwustronną czy jakims klejem ? Bo wolalbym na poczatku dokleic tak żeby się upewnic że to działa aw razie w. Odkleic . Kupilem z manualem bo myslalem ze nie będzie to takie trudne i np zdjęcia z bliska w miarę wychodza ale jak mam wyostrzyc cos dalej i wydaje mi się ze tak to już jest idealnie ostre a robie fote a tu nie do końca to zaczęło mnie to denerwowac i dlatego chce mieć taki chip żebymprzynajmniej wiedział że trafiłem w punkt oczywiście przy zdjęciach bardziej statycznych no bo już przy zdjęciach biegajacych dzieci raczej mi się to nie przyda

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    Cytat Zamieszczone przez Matthew90 Zobacz posta
    No dobra wiec mowisz ze moge sam spokojnie dokleic ten dandelion bez problemu a jak dokleje milimetr zle to nie spale body ? Czym dokleic ? Tasma dwustronną czy jakims klejem ? Bo wolalbym na poczatku dokleic tak żeby się upewnic że to działa aw razie w. Odkleic . Kupilem z manualem bo myslalem ze nie będzie to takie trudne i np zdjęcia z bliska w miarę wychodza ale jak mam wyostrzyc cos dalej i wydaje mi się ze tak to już jest idealnie ostre a robie fote a tu nie do końca to zaczęło mnie to denerwowac i dlatego chce mieć taki chip żebymprzynajmniej wiedział że trafiłem w punkt oczywiście przy zdjęciach bardziej statycznych no bo już przy zdjęciach biegajacych dzieci raczej mi się to nie przyda
    a widziales filmik na YT ? musisz przykleic tak zeby sie trzymało, jak przykleisz za słabo to pod wpływem tarcia dandelion przesunie się i styki nie beda trzymac. raczej chyba przyklejanie na "zobaczymy cyz działa" raczej odpada, klej panie mocny i klej tak zeby nie odkleilo sie. No coż nauczyć się musisz focic z manualem i tyle, kleic twardo do obiektywu, zeby nie odpadlo
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    no ok a kwestia możliwości uszkodzenia aparatu istnieje czy raczej mała szansa ?

  6. #6
    Uzależniony Awatar Selena
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    503

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    Przykleiłam kilka lat temu dandeliony do pierścieni pośrednich i adapterów. Zaznaczałam pisakiem miejsce klejenia, przyklejałam na taśmie dwustronnej i sprawdzałam czy działa, jeśli było ok. dopiero traktowałam klejem (nie pamiętam jakim). Nic nie uszkodziłam, z kolejnymi puszkami tez działają do dzisiaj.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    Ok dzięki wielkie za info jak tylko kupie tasme dwustronna tesa bo słyszałem że bardzo dobrze trzyma to zamontuje i zdam relacje

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    klej dwuskładnikowy epoksydowy
    SONY

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie Odp: Zamontowanie Chipa ( Dandeliona )

    ja swojego pierwszego chipa przykleiłem na cyjanopan po wcześniejszym odtłuszczeniu powierzchni

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •