Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Korpus z funkcją live view do filtrów połówkowych.

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Korpus z funkcją live view do filtrów połówkowych.

    Witam. Zastanawiam się nad zmianą bądż dokupieniem drugiego korpusu który będzie posiadał funkcję live view. Będzie ona wykorzystywana w fotografii krajobrazowej w połączeniu z filtrami połówkowymi. Obecnie używam do tego celu aparatu który nie posiada takiej funkcji. I przyznam się że oglądanie wpływu działania filtra połówkowego na konkretną scenę przez wizjer nie jest do końca wygodne. Uważam że dużo przyjemniejsze i wygodniejsze no i przede wszystkim precyzyjne byłoby oglądanie tego bezpośrednio na wyświetlaczu. Dodatkowo dochodzi jeszcze możliwość ostrzenia manualnego "przez" matrycę. Skoro jest to takie fajne i wygodne to czemu jeszcze nie kupiłem drugiego korpusu? A no właśnie. Słyszałem w środowisku uznanych fotografów różne opinie na ten temat. Chciałbym jeszcze zapytać-poradzić się Was tz. osób które mają jakieś doświadczenie w tym temacie.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Korpus z funkcją live view do filtrów połówkowych.

    Ja przez brak lv w 5d zamienilem je na 6d
    Czasami uzywam starych manuali i lv jest bardzo przydatne. Do krajobrazow kiedy mam czas i statyw tez wole focic z lv.
    Nie wiem co chcesz kupic, ale jak cropa to bierz pod uwage tez z uchylnym ekranem, to tez jest fajny bajer i mega wygodny
    SONY

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Korpus z funkcją live view do filtrów połówkowych.

    jak nie mialem nie uzywalem a jak teraz mam to uzywam
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar eleroo
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Korpus z funkcją live view do filtrów połówkowych.

    A masz kominek, żeby coś widzieć na tym wyświetlaczu przy foceniu landszaftów? Zakładam, że to landszafty wystepujące w naturze na zewnątrz, a nie kreowane w studio. Wiesz, nie zawsze jest szaro, buro i ponuro albo ciemno Przydatność LV (czy wyświetlacza w ogóle) drastycznie spada poza studiem, no chyba, że będziesz miał kominek. Jak dla mnie LV jest strasznie niewygodne, dużo lepiej mi się ostrzy na matówce, ale jak kto lubi

  5. #5
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Korpus z funkcją live view do filtrów połówkowych.

    Cytat Zamieszczone przez eleroo Zobacz posta
    A masz kominek, żeby coś widzieć na tym wyświetlaczu przy foceniu landszaftów? Zakładam, że to landszafty wystepujące w naturze na zewnątrz, a nie kreowane w studio. Wiesz, nie zawsze jest szaro, buro i ponuro albo ciemno Przydatność LV (czy wyświetlacza w ogóle) drastycznie spada poza studiem, no chyba, że będziesz miał kominek. Jak dla mnie LV jest strasznie niewygodne, dużo lepiej mi się ostrzy na matówce, ale jak kto lubi
    ale robiles kiedys landszafty na powaznie?

    srodek dnia i pelne slonce to dokladnie NIE sa te warunki, w ktorych siega sie po filtry polowkowe. to moze sie zdarzyc (jakies tam 0.6 soft albo 0.3 hard) ale wtedy efekt bardzo latwo ocenic w celowniku.
    natomiast w normalnych warunkach "na polowki" nie ma zadnych obaw o widocznosc ekraniku. predzej o to, czy AF wyrobi po zalozeniu polowki



    odpowiadajac na pytanie: ja jakiejs starej daty jestem, LV nie trawie i nie uzywam, nawet bezlusterkowca kupilem takiego, zeby mial celownik (elektroniczny, ale dla mnie i tak lepszy niz telewizor z tylu). w pelnej klatce celownik jest duzy, a dokladny efekt gradacji jak dla mnie wystarczajaco dobrze widac po przymyknieciu przyslony guziorem DOF. z tym ze po prawdzie to bardzo rzadko przymykam powyzej f/8.0
    www albo tez flickr

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Korpus z funkcją live view do filtrów połówkowych.

    Wszystko jedno co kupisz, kazdy aparat ma funkcje LV.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Korpus z funkcją live view do filtrów połówkowych.

    Cytat Zamieszczone przez dyrta Zobacz posta
    Chciałbym jeszcze zapytać-poradzić się Was tz. osób które mają jakieś doświadczenie w tym temacie.
    Z zupełnie amatorskiego focenia landszaftów, to mogę dodać, że nie używam LV - również wolę wizjer.

    Ale zdarzają się takie pozycje (jakiś wodospad) z dołu do góry, gdzie LV się przydało, ale to są sporadyczne przypadki.

    Za to LV, ML i gibany ekranik, jest mi częściej przydatny do macro i szkieł manualnych.


    Cytat Zamieszczone przez eleroo Zobacz posta
    Przydatność LV (czy wyświetlacza w ogóle) drastycznie spada poza studiem
    Eeee tam, trochę fantazjujesz
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 18-11-2015 o 20:01

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Korpus z funkcją live view do filtrów połówkowych.

    Słuchajcie no koledzy. Może to żle napisałem, albo Wy żle mnie zrozumieliście. Nie chodzi mi o używanie live view od tak sobie, bo fajny bajer itp. Mam na myśli używanie tego sposobu przedstawienia kadru tylko i wyłącznie w połączeniu z zamontowanym holderem z filtrami szarymi połówkowymi. Czy jest tu ktoś kto używa teraz takiego zestawu i sposobu dobierania ekspozycji właśnie z wykorzystaniem live view? A wcześniej używał tradycyjnego wizjera. Albo w drugą stronę. Czy warto wydać te pięć / sześć tysięcy? Czy pozostać przy tradycyjnej metodzie, patrz wizjer

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Korpus z funkcją live view do filtrów połówkowych.

    Fotografuję 6D z holderem i kompletem filtrów Lee i nigdy jeszcze chyba nie używałem LV.Po prostu wolę patrzeć w wizjer.
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  10. #10
    Coś już napisał Awatar lucas_g
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    42
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: Korpus z funkcją live view do filtrów połówkowych.

    Cytat Zamieszczone przez robson999 Zobacz posta
    Fotografuję 6D z holderem i kompletem filtrów Lee i nigdy jeszcze chyba nie używałem LV.Po prostu wolę patrzeć w wizjer.
    Ja też focę 6D z holderem i kompletem Hitecha i przyznam, że wszystkie zdjęcia krajobrazowe robię z live view. Jeszcze chętniej widziałbym w 6D odchylany wyświetlacz, jak np. w Nikonie D750. Kwestia gustu, ja na ekranie widzę dużo więcej niż przez wizjer, wyświetlam poziomicę, histogram, ogólnie mi to pasuje. Tak jak napisałem, korzystanie z live view to kwestia gustu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •