Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Rozdziałka 2560x1440 w nowym monitorze

  1. #21
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Rozdziałka 2560x1440 w nowym monitorze

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Tak mi wyszło z postów kolegi cauchy, że ten monitor z żadnym źródłem nie uzyskał natywnej rozdzielczości przy sygnałach Dual Link DVI i HDMI. Tylko z DP.
    A skąd pewność, że laptop ma dual link DVI? Większość laptopów nie jest podłączana do zewnętrznych monitorów (częściej już chyba do TV albo projektorów), więc tutaj producenci mogą oszczędzać...
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: Rozdziałka 2560x1440 w nowym monitorze

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    A skąd pewność, że laptop ma dual link DVI? Większość laptopów nie jest podłączana do zewnętrznych monitorów (częściej już chyba do TV albo projektorów), więc tutaj producenci mogą oszczędzać...
    Rzeczywiście nigdzie nie wynikło wprost, że podłączony był sprawdzony Dual Link DVI. Czyli jednak należy zakładać, że DVI też działa, tak jak w specyfikacji monitora.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 148

    Domyślnie Odp: Rozdziałka 2560x1440 w nowym monitorze

    Obstawiam, że Dual Link działa - dual, nie single. Jak łączyłem ze starym kompem, który miał tylko wyjście single na grafice, to nie chodziło. Natomiast nie sprawdzałem czy rzeczywiście mając na wyjściu Dual zadziała, bo nie mam takiej możliwości. Łączyłem po kablu dołączonym do monitora - końcówki Dual-dual. Karta grafiki w starym pececie to Geforce 7300GS.

    Morał z tej bajki jest taki, moje dziatki, żeby przy upgradzie nawet podstawowych urządzeń sprawdzać kompatybilność. Ja popełniłem grzech zaniechania, będąc przekonanym, że kupując NOWY komputer i NOWY monitor takich kwiatków nie będzie. Jak się okazuje dostałem mocno rzeczywistością w łeb.

    EDIT: Bouli_wro - ale żeby chociaż jedno z tych złącz miało swoją parę w kompie to nie, dali VGA i HDMI. Ciekawe co za geniusz w mądrości swojej powymyślał te standardy, które nijak nie są ze sobą kompatybilne.
    Ostatnio edytowane przez cauchy ; 25-11-2015 o 00:19
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #24

    Domyślnie Odp: Rozdziałka 2560x1440 w nowym monitorze

    Miałem podobną sytuację z monitorem iiyama z taką samą rozdzielczością. Zmieniłem kabel z DVI na Display Port i monitor zadziałał z pełną rozdzielczością. Nie wiem czy twoja karta ma wyjście Display Port, jak tak to spróbuj.

    Zbyszek.

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 148

    Domyślnie Odp: Rozdziałka 2560x1440 w nowym monitorze

    no co Ty, dzięki za radę hehe

    Mam nowy komp, za dostęp do DP dopłaciłem prawie 1kPLN, przynajmniej mam mocniejszy procek, ale bez osobnej karty grafiki. Wszystko śmiga. Jak to wygląda? ano np. tak jak poniżej. Ogólnie mam wrażenie, że ta rozdzielczość to takie trochę większe full hd, świetnie się czuję w nowej przestrzeni. Co do samego monitora i barw - są delikatne przekłamania kolorów gdy patrzeć pod kątem, na wprost nie widzę różnicy z moim poprzednim Fujitsu z matrycą S-PVA.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #26
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    161

    Domyślnie Odp: Rozdziałka 2560x1440 w nowym monitorze

    Brawo Ty
    pochwal się jeszcze gdzie foto powstało??

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 148

    Domyślnie Odp: Rozdziałka 2560x1440 w nowym monitorze

    Na "Kamieniu" na szlaku z Rysów, poniżej Buli pod Rysami. Pode mną Czarny staw pod Rysami i dalej Morskie Oko. Dość charakterystyczny punkt na szlaku. Żałuję, że tak późno zabrałem się za ten szlak, ale do tej pory lęk wysokości brał górę. Teraz zdecydowanie częściej będę odwiedzał te rejony, jest tam wyjątkowo malowniczo, zwłaszcza otoczenie Czarnego Stawu. Wystarczy pół godzinki pod górę nad Morskie oko i znikają tłumy na dole, a sceneria zmienia się nie do poznania. Tylko zamku Drakuli brak - jest pięknie, złowrogo i posępnie A ten widoczek na oba jeziora naprawdę hipnotyzuje. Więcej fotek z tej wycieczki:
    https://picasaweb.google.com/1130505...neSierpien2015
    Ostatnio edytowane przez cauchy ; 12-01-2016 o 22:43
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •