Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 108

Wątek: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

  1. #31

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    dispcalGUI + Argyllcms - to są dwa oddzielne programy czy czy jeden ?
    Co mają takiego, że warto ich używać. Narazie skalibrowałam 2 laptopy i stacjonarny i widzę poprawę.

  2. #32
    Bywalec Awatar Element7th
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Poznań
    Posty
    230

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    W uproszczeniu można przyjąć, że to jeden program.
    dispcalGUI—Open Source Display Calibration and Characterization powered by Argyll CMS

    Nie wiem jak wygląda soft do display, więc się nie wypowiem jakie są różnice. Jednak nie spodziewałbym się zauważalnej różnicy w kolorach
    Sprawdź jak masz czas...

    Ja kalibrowałem od razu na dispcal. (kalibratorem x-rite i1display pro)

  3. #33

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Już doczytałam, dispcalGUI to nakładka jak sama nazwa wskazuje (GUI) Argyllcms to oprogramowanie właściwe. Ale teraz czy te dwa programy - X-rite i dispcalGUI + Argyllcms się nie pogryzą ?
    Czytałam o jakiś problemach, czytałam też instalację ale chyba dotyczyła samej instalki dispcalGUI + Argyllcms bo był tam problem ze sterownikiem kalibratora, jest też wyjaśnione jak to zrobić link - Instalacja Argyll CMS Color Management System + ColorMunki na Windows 7 64-bit | Blog IT. Z notatnika technika informatyka
    Nie chce mi się za bardzo grzebać w systemie i czy warto, bo orginalne oprogramowanie chyba jest wystarczające?

  4. #34

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Ok, zainstalowałam dispcalGUI z Argyllcms, odpaliłam podając scieżkę do katalogu \bin ale nie wiem o co chodzi z tym sterownikiem od kalibratora.
    .....

    OK, podłączyłam kalibrator i program go wykrył, działa też oprogramowanie X-rite bez kombinowania ze sterownikami.

    Dziś już za późno na zabawę, jutro sprawdzę jak działą ten Argyllcms z dispcalGUI.

    Jak ktoś chce to może jakieś uwagi o ustawieniach tego programu
    Ostatnio edytowane przez iza73 ; 19-11-2015 o 00:59

  5. #35

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Niestety kicha, nie działa, chyba coś ze sterownikiem ale nie widzę w menadżerze urządzeń kalibratora. Chyba zrezygnuję z tego, nie chcę namieszać za bardzo.
    Po starcie kalibracji coś się na chwilę zaczyna robić i jest komunikat: dispcalGUI Error - new_disprd() failed with 'Instrument Access Failed'

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Nie kombinuj z softem 3'th party. Ten który dodany jest do urządzenia działa i nie sprawia problemów.

  7. #37

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    I chyba tak zrobię. Myślałam, że to działa a tu trzeba chyba kombinować ze sterownikiem potem coś się uwali i będzie dopaa.
    Wprawdzie na początku oprogramowanie X-rite wydawało się skomplikowane (wersja advanced)ale po 2 kalibracji jest fajne i proste, dispcalGUI ma mnóstwo opcji i się zastanawiam co one dadzą wiecej oprócz zabawy, drukarni cyfrowej nie mam ;-) (narazie)

  8. #38
    Bywalec Awatar DarekB
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Działdowo
    Wiek
    56
    Posty
    182

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Trzeba instalować stery, które są w katalogu z Argyll`em.

  9. #39

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Cytat Zamieszczone przez DarekB Zobacz posta
    Trzeba instalować stery, które są w katalogu z Argyll`em.
    Jak instalować, chodzi o plik libusb0.sys który jest w Agryll_V1.8.3\usb\bin\x86\
    Ale pewnie potem nie będzie mi działał program X-rite ?

  10. #40
    Bywalec Awatar DarekB
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Działdowo
    Wiek
    56
    Posty
    182

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Linka do instalacji w win7, z tym, że bodajże Spydera3 (nie mogę sprawdzić bo w pracy jestem) - https://m.youtube.com/watch?v=2wP0T6dIKiE

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •